אני מזכיר לכם שיש לכם הערב עוד שעה

סופהו 1

Well-known member
אפילו לא חשבתי לרכוש במחירים המטורפים של היום ומחכה בסבלנות לאלו שהם באמת השקעה לטווח ארוך.
פירותיו של העץ, שניטע בשנות הארבעים של המאה הקודמת, טפו, טפו, טפו, חמסה, חמסה, שווים כל רגע של חיכיון.

צליליתה1

Well-known member
אפילו לא חשבתי לרכוש במחירים המטורפים של היום ומחכה בסבלנות לאלו שהם באמת השקעה לטווח ארוך.
פירותיו של העץ, שניטע בשנות הארבעים של המאה הקודמת, טפו, טפו, טפו, חמסה, חמסה, שווים כל רגע של חיכיון.
אשרייך וטוב לך כי אלה מהסופר, או מהירקן הזה או מהירקן האחר די איכס (לא אומרים איכס על אבוקדו, אבל מה לעשות, הגענו עד האיכס) למרות המחירים המטורפים. בירקן הקרוב יש לו 2 סוגים, הגדולים עם הקליפה החלקה שכחתי איך קוראים להם, ובמחיר עוד יותר מופקע האס הקטנים. 29 שח לקילו, (משהו כזה) גם הם קשה קשה קשה רקוב.

נראה שמה שמוכרים מגיע מקירור. או אולי מדפסת תלת מימד. בטוח לא מהעץ.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
או שנקטף לפני הזמן.
אכן כי כן, נקטף לפני הזמן.

כל שנה חוזר אותו הסיפור, חקלאים/סוחרים חמדנים משווקים אבוקדו בוסר במחירים שערוריתיים.

מדובר בפרי שלא יבשיל לעולם אבל כמו שאמרו חז"ל הפראיירים לא מתים.

אגב על אלו שרכשו את הפרי אני לא מרחם כלל, כבר קבע האדמור היינליין שעל טיפשות צריך להעניש בכל חומרת הדין כי זה פשע שלגביו אין סיכוי שהפושע יחזור למוטב.

צליליתה1

Well-known member
אכן כי כן, נקטף לפני הזמן.

כל שנה חוזר אותו הסיפור, חקלאים/סוחרים חמדנים משווקים אבוקדו בוסר במחירים שערוריתיים.

מדובר בפרי שלא יבשיל לעולם אבל כמו שאמרו חז"ל הפראיירים לא מתים.

אגב על אלו שרכשו את הפרי אני לא מרחם כלל, כבר קבע האדמור היינליין שעל טיפשות צריך להעניש בכל חומרת הדין כי זה פשע שלגביו אין סיכוי שהפושע יחזור למוטב.

אני הקשבתי היטב להסברים מלומדים והבנתי שמה שנמכר בקיץ אינו בשל, ויש לחכות עד לסוף אוג לפני הרכישה. כך עשיתי ויצא אחלה אבוקדו. אלא שכל מה שבא אחריו היה לא אחלה. אנחנו עכשיו בסוף אוקטובר, לא סוף אוגוסט. איך אני מזהה אבוקדו בסדר? קניתי אחד רך, שהסתתר בין אחיו האבנים, גם זה התברר כלא משהו.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני הקשבתי היטב להסברים מלומדים והבנתי שמה שנמכר בקיץ אינו בשל, ויש לחכות עד לסוף אוג לפני הרכישה. כך עשיתי ויצא אחלה אבוקדו. אלא שכל מה שבא אחריו היה לא אחלה. אנחנו עכשיו בסוף אוקטובר, לא סוף אוגוסט. איך אני מזהה אבוקדו בסדר? קניתי אחד רך, שהסתתר בין אחיו האבנים, גם זה התברר כלא משהו.
לי יש כלל אצבע מאד פשוט לגבי אבוקדו שמוכיח את עצמו תמיד.

לא קונים כשהמחירים לא סבירים בלי קשר לדרגת קשיות הפרי !

כשהמחירים נמוכים סימן שאנחנו בשיא העונה וכמעט תמיד הפרי יהיה באיכות טובה.

סופהו 1

Well-known member
איך תדעי שהוא בסדר? לגבי כלל המחיר של השיח, מכיון שאיני זוכרת מתי קניתי אבוקדו, אני נוטה להאמין שהוא בתוקף.
יש את מבחן המעיכה העדינה ויש את מבחן המצב והצבע. גם של הפרי, גם של איזור החיבור של הפטוטרת לפרי. אם צבע החיבור ירוק, לא בשל. חום צהבהב- מוכן או כמעט מוכן לאכילה.

ובכל מקרה, יש לזכור שיש כלל ותמיד יש יוצא מן הכלל.

קבצים מצורפים

• אבוקדו.jpg
    אבוקדו.jpg
    KB 145.5 · צפיות: 2

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
איך תדעי שהוא בסדר? לגבי כלל המחיר של השיח, מכיון שאיני זוכרת מתי קניתי אבוקדו, אני נוטה להאמין שהוא בתוקף.
יש את מבחן המעיכה העדינה ויש את מבחן המצב והצבע. גם של הפרי, גם של איזור החיבור של הפטוטרת לפרי. אם צבע החיבור ירוק, לא בשל. חום צהבהב- מוכן או כמעט מוכן לאכילה.

ובכל מקרה, יש לזכור שיש כלל ותמיד יש יוצא מן הכלל.
אין המשל דומה לנמשל ואין הקוטף פרי מהעץ כזה שנאלץ לרכשו בסופרמרקט.

הלוואי על כולנו הפריווילגיות שלך בנושא אבוקדו.

סופהו 1

Well-known member
מה דעתך על סחר חליפין?
מה אתה מגדל בחצר, חוץ מיונים וחתולים של שכנות? (ואולי גם חולדות?)

אפשר גם חלות טריות.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מה דעתך על סחר חליפין?
מה אתה מגדל בחצר, חוץ מיונים וחתולים של שכנות? (ואולי גם חולדות?)

אפשר גם חלות טריות.
בחצר אני מגדל פקנים, בזיליקום משני סוגים, טימין, נענע, אורגנו ופטרוזיליה.

בתנור אני מגדל חלות, לחמניות, פיתות, פיצות, פוקאצ'ות, באגטים ולאחרונה הרבה לחם קימל.

אני בהחלט מוכן לעיסקת ברטר (חתולים ויונות אני יכול להוסיף OTH).

סופהו 1

Well-known member
בדרכי היום, כשגשם חזק ירד וכל המכוניות האטו את מהירות נסיעתן, פינטזתי על האבוקדואים.
איזו אכזבה.
הריני להודיעך כי אין למה לחכות. אין על העצים אפילו פרי אחד!!!:(:confused::cry:

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בדרכי היום, כשגשם חזק ירד וכל המכוניות האטו את מהירות נסיעתן, פינטזתי על האבוקדואים.
איזו אכזבה.
הריני להודיעך כי אין למה לחכות. אין על העצים אפילו פרי אחד!!!:(:confused::cry:
אני ביקשתי ארכה של כמה ימים בנושא הגשם עד שאסיים לנקות את החצר.

בנתיים נענים לי.

אגב אין כי לא היה או כי היה ומישהו דאג שלא יהיה ?

סופהו 1

Well-known member
למיטב זכרוני, באוגוסט היו פירות קטנטנים. ממבט מרחוק, היום לא ניראו פירות.
מכיון שאלו גידולי בעל ולא היו גשמים, אולי אבוד.
ואם מישהו חמס אותם, שילך... (השלם את החסר). הם לעולם לא יהיו טובים למאכל.

כשתסיים עם החצר שלך, תעבור לשלנו?

למעלה