אני מעוניין להבין לעומק את העיסוק בה. חשמל

אלנתן17

New member
אני מעוניין להבין לעומק את העיסוק בה. חשמל../images/Emo70.gif

קודם כל, אני מתעניין בתחומי המתמטיקה והפיזקה ועל-כן תחום ההנדסות מאוד מתאים לי מבחינה זאת וגם בגלל העובדה שאני רוצה שיהיה לי בסופו של דבר גם תואר פרקטי. לעומת זאת, מנסיוני הדל במחשבים הגעתי למסקנה שאני לא מתחבר לעיסוק בתחום מבחינת התיכנות (5 יח"ל מחשבים, עד עכשיו 100). חלומות לחוד ומציאות לחוד, תחום המחשבים בכלל לא דומה למה שתארתי לעצמי תמיד. יש לי גישה טובה למחשבים ואין לי בעיה בלהתעסק עם המחשב, אבל תחום התכנות פשוט לא מעניין אותי ואני גם לא אוהב את הדרך מחשבה שצריך להעזר בה כדי לתכנת... ממש לא טבעי מבחינתי ונורא מרגיז אותי העובדה שתחום המחשבים מסתכם בסופו של דבר בהכללה גסה, לתרגום משפת אדם לשפת מכונה. בדקתי המון תחומים, ואני לא מתכוון להלאות אותכם בסיפורים, אבל רק אומר שתחומי ההנדסה מאוד מושכים אותי והנדסת חשמל בפרט. תחומים נוסף שנראים לי מעניינים - הנדסת מכונות/אווירונאוטיקה, הנדסת מחשבים וארכיטקטורה. אבל התחום שכרגע הכי מושך אותי מבחינת עניין, זה הנדסת חשמל, תחום מגוון מאוד והתעסקות בחומרה שמרכיבה כיום כל מכשיר כמעט בכל בית. קראתי המון על הנדסת חשמל וזה נראה לי "התחום" שלי. קראתי על התחום, על הנושאים הנלמדים בו, על אפשרויות תעסוקה, סילבוסים וכו'. רק דבר אחד חסר לי, וזה ההבנה של מה שעושים בסופו של דבר לאחר סיום התואר. במחשבים למשל, יש לי מושג כלשהוא מה היא עבודתו של המתכנת המצוי אבל בהנדסת חשמל מאוד קשה לי להצביע איך בדיוק העבודה מתבצעת. אודה לכם מאוד אם תוכלו לפרט כמה שיותר איך בדיוק עבודתו של מהנדס חשמל מצוי מתבצעת! הוא נדרש לחישובים שונים בעבודתו? הוא מתכנן מעגלים חשמליים למשל, מבחינת מיקומם של החלקים ומציאת ההרכב האידיאלי שלהם? כל מערכת חשמלית ניתן לשפר ולשכלל על סמך סירטוטים קודמים שנעשו בתחום? מהנדס חשמל יותר נוטה לתחום התיכנותי הטהור או יותר לתחום ההנדסה (בניה של דברים)? העבודה מאתגרת ודורשת מחשבה בבניה של מערכות/מעגלים וכיוצ"ב או שהעבודה בסופו של דבר מונוטונית על-סמך נסיון והכרה של רכיבים והתאמתם במערכות השונות? ההתעסקות בהנדסת חשמל בסופו של דבר נוגעת יותר לזרמים החשמליים שבמערכת או יותר לכיוון של הרכבה של מערכות חשמליות? בקיצור, כמה שיותר פירוט בנושא - יותר טוב! ממש תודה לעונים, ונראה לי גם שזה יוכל לעזור לאנשים אחרים שרוצים לדעת "מה עושים שם באמת". אולי המאמר שלכם יהיה שווה אפילו טיגלון...

PooKiPsiT

New member
אתה לא תמצא תשובות לשאלות האלו

יש 1000 תפקידים שונים שמהנדס חשמל יכול לבצע, ולכל אחד מהם יהיה אופי שונה. לכל תשובה שמישהו יוכל לתת לך יהיה מישהו אחר שיקפוץ ויגיד "אבל יש מהנדסי חשמל שלא עושים את זה" או "בעבודה של מישהו אחר זה ממש לא עובד ככה" וכו'. באופן כללי, העבודה היא לרוב מול מחשב (יש גם תפקידים שיש בהם הרבה עבודה על לקוחות כמו מהנדסי אפליקציה, אבל זה יותר נדיר). בדר"כ יש הרבה חישובים, אבל בדיוק בשביל זה יש תוכנות יעודיות או שכותבים תוכנות ייחודיות שיבצעו את החישובים האלו. כמובן שפעולות חשבוניות פשוטות על מספרים בכל צורת תצוגה אפשרית כן עושים לבד (מה זה לבד? גם לזה יש מחשבון אם צריך
). אל תדאג, אתה לא תצטרך לפתור מטריצות של 7 על 7 וגם לא אינטגרלים משולשים. "כל מערכת חשמלית ניתן לשפר ולשכלל על סמך סירטוטים קודמים שנעשו בתחום?" סביר להניח שכן, זה לא אומר שאתה או אפילו החברה כולה תדה איך לעשות את זה
אבל בעקרון השאיפה היא תמיד לקטן יותר, מהיר יותר וצורך פחות הספק. "מהנדס חשמל יותר נוטה לתחום התיכנותי הטהור או יותר לתחום ההנדסה (בניה של דברים)?" יש כאלה שכותבים קוד וכאלה שמשתמשים בתוכנות בשביל לבנות מערכת מבלוקים. סביר להניח שיש עוד אופציות. בנוגע למונחים שבחרת להשתמש בהם - אני לא מכירה משהו תכנותי טהור. תמיד מאחורי התכנות עומדת חומרה כלשהי שצריך להבין מה קורה איתה. בשביל לכתוב תוכנה למען התוכנה בלבד אין כל כך מה לקחת מהנדס חשמל. אני גם לא בטוחה שהבנתי למה הכוונה ב"בניה של דברים". אתה לא יושב עם סיליקון ומתכות ומרכיב אותם ביחד ביד
מאתגרת זו מילה טובה לתיאור העבודה. כמובן שאם אתה עושה את אותו התפקיד בדיוק במשך שנים באיזשהו שלב זה יהפוך למונוטוני. בגלל זה נדיר יחסית למצוא אנשים באותו המקום 20 שנים. בדר"כ כל כמה שנים מקבלים איזשהו קידום, עוברים למחלקה אחרת או עוברים מקום עבודה. "ההתעסקות בהנדסת חשמל בסופו של דבר נוגעת יותר לזרמים החשמליים שבמערכת או יותר לכיוון של הרכבה של מערכות חשמליות?" ההתעסקות יכולה לכלול כל דבר שאתה חושב עליו. זה תלוי בתפקיד.

אלנתן17

New member
עזרת לי מאוד!

למרות הפתיחה הפסימית לשאלתי בסוף הסברת דווקא יפה מאוד מה הכוונה במהנדס חשמל.

למעלה