אני קוראת עכשיו את הספר

oferlvi

New member
נסי את הספר "דילמת האסיר"

ספר נוסף בתחום המתמתיקה אם כי אינו "בלשי" אלה יותר מטפל בתחום של תורת המשחקים ובביוגרפיה של אחד ממפתחיה הוא "דילמת האסיר" הדילמה והתחום מעניינים אם כי הספר לדעתי קשה יותר לקריאה מאשר זה של פרמה. יום טוב ובהצלחה

galahead

New member
אני חושב שהוא גם כתוב הרבה פחות

טוב... לא רק מכיוון שהתחום אולי פחות מושך ומהולל מתחום המתמטיקה ש"פרמה" עוסק בו (אע"פ שבסופו של דבר "פרמה" נגע כמעט בכל תחומי המתמטיקה...). כנראה שפאונדסטון פשוט כותב פחות מעניין ...:)) גל נ.ב. - לפחות פון-ניומן הוא בנאדם יותר מעניין מאנדרו מיילס...

המוזרה

New member
עוד ספר נחמד ומעניין הוא

המטוטלת של פוקו - אומברטו אקו אני מאד אהבתי אגב, אחלה פורום. זה ביקורי הראשון כאן ובהחלט לא האחרון

lin23

New member
היי!!!

וואו! אני לא מאמינה עוד בנאדם שקרא את המטוטלת!!! את חייבת להגיב- רוצה לשאול אותך כמה דברים. ללא ספק הספר הכי טוב של המאה (ולא משנה מה יגידו על "יוליסס" של ג´ימס ג´ויס). ביי

lin23

New member
שאלה לי אליך

האם גם את- מאז שקראת את המטוטלת התחלת לחקור בנושא הטמפלרים יותר לעומק? האם עולמך השתנה ללא היכר? עליי הוא מאוד השפיע...

מרתק

New member
קצת שונה - אבל מדהים

ספר אחר שעולה לי מיד, למרות שאינו בנוי כסיפור עלילתי רציף (אבל בהחלט סיפורי), הוא יצרת המופת של דאגלס הופשטדטר (זוכה פוליצר) - Godel, Escher, Bach - An eternal golden braid. אני לא יודע אם תורגם לעברית, ובכל אופן, הוא עוסק בניתוחים פילוסופיים ומדעיים של רעיונות והמצאות, מראה איך המדע, האומנות והרוח שזורים זה בזה, תוך כדי סיפורים על ממציאים ופילוסופים. בפירוש יצירת מופת, עמוסת פרטים עד כדי כך ש..., אני מודה, לא סיימתי את כולה. עדיין.

למעלה