אסבסט בשכבת י"א,י"ב מעבדות מחשבים ואלקטרוניקה

E one 405G

New member
אסבסט בשכבת י"א,י"ב מעבדות מחשבים ואלקטרוניקה

(וחמד"ר י"א) אולי זה קצת באיחור אבל זה בכלל חוקי שאנחנו לומדים בכיתות שיש בהם תקרת אסבסט?? זה שצובעים את האסבסט בצבע אדום לא מפחית מרמת הסיכון שלו.. אני לא רוצה לקבל סרטן בגיל 20 או משהו כזה.. מה עושים? ד"א אני לומד ב-י"א טכני חיפה

shimonev

New member
אני לא יודע אם זה חוקי או לא חוקי

ממה שאני יודע כל עוד שהאסבסט לא שבור אז הוא אינו מהווה בעיה. ואפשר לשהות לידו ללא חשש. בעיות מתחילות כאשר הוא נשבר או לא מטופל כראוי(צביעה נחשבת לטיפול טוב אם אני לא טועה) אבל אני מציע לך כמה דברים. 1. תברר עם מומחה בנושא את עיניין החוקיות של האסבסט. 2. אם יש בעיות איתו אז תפנו למפקד הבסיס ותתחילו (תתחילו כי זה יקח מלא זמן) לדרוש שיטפל בנושא. 3.רק אל תיגלשו לקטע של שביתות או מרד כלשהו כי אז סתם יתחילו להעניש אותכם (מפקדים לא אוהבים דברים כאלו). בהצלחה...

E one 405G

New member
אז ככה...

גם מעל החלביה של בסה"ת יש אסבסט קראתי את 'תקנות הבטיחות בעבודה (גיהות תעסוקתית ובריאות הציבור והעובדים באבק מזיק)' חתיחת מסמך ד"א.. היה שם איזה סעיף אחד שהייתי רוצה שתדעו ממנו: תקנה 12: לא ישווק אסבסט או סיבי אסבסט ולא ייבאם אלא באריזות אטומות חד-פעמיות וסגורות הנושאות תוית אזהרה בעברית בנוסח הבא: "זהירות- אבק מזיק! הנמע מיצירת אבק! שאיפת אבק מזיק עלול לגרום לנזק בריאות חמור!" במסמך זה כתובים עוד סעיפים רבים אחרים אבל אי אפשר לעשות העתק הדבק זה בעייתי לצטט אותם.. עוד כמה דברים על אסבסט שמצאתי באתר לאיכות הסביבה: מהו אסבסט? האסבסט הוא שם כולל לקבוצת מינרלים טבעיים בעלי מבנה גבישי בצורה של סיבים דקים, ארוכים ונפרדים, הנבדלים זה מזה בהרכבם. האסבסט נחלק לשתי קבוצות מינרליות: קבוצת הסרפנטין הכוללת את האסבסט הלבן (קריזוטייל), וקבוצת האמפיבול הכוללת את האסבסט הכחול (קרוסידולייט) והאסבסט החום (אמוסייט). סיבי אסבסט מקבוצת הסרפנטין מופיעים בצורה קמורה ומעוגלת, והם בעלי גמישות. לעומתם סיבים מקבוצת האמפיבול הם בעלי יכולת שבירה גבוהה, ומופיעים לרוב בצורה של מחטים. האסבסט נכרה במחצבות במקומות שונים בעולם, כגון אוסטרליה, קנדה, דרום אפריקה וברית המועצות לשעבר, אך לא בישראל. סיבי האסבסט חזקים מאוד. הם עמידים בפני אש, חום, קורוזיה, כוח מכני חזק וכימיקלים, והם מאופיינים באורך חיים. תכונות ייחודיות אלה, בשילוב מחיר נמוך, הביאו לשימוש באסבסט במגוון רחב ביותר של חומרי בידוד תרמי, בידוד אקוסטי, חומרי חיכוך וחומרי בנייה, לאורך תקופה של יותר מ- 100 שנים. סכנות לבריאות אסבסט מוגדר כאבק מזיק וכחומר מסוכן. האסבסט מסוכן לבריאות רק כאשר הוא במצב התפוררות, אז משתחררים סיבים לאוויר. התפוררות החומר עלולה להיגרם כתוצאה מביצוע פעולות אגרסיביות יזומות של קידוח, ניסור, חיתוך, ליטוש, השחזה ועוד. בפעולות אלה ניתקים סיבי אסבסט מצמנט המלט, ומרחפים באוויר. כמו כן קיימת תופעת איבוד חומר באופן טבעי כתוצאה מהתעייפות החומר, שחיקה טבעית, חיי שירות ארוכים, ופגעי מזג אוויר. במקרים אלה כמות סיבי האסבסט שעלולה להשתחרר היא קטנה באופן ניכר בהשוואה לפעילות יזומה. האסבסט הוכח כמסרטן בבני אדם. חדירת סיבי אסבסט למערכת הנשימה עלולה לגרום למחלות קשות שאינן ניתנות לריפוי, אשר מופיעות לאחר תקופת חביון ארוכה הנעה בין כמה שנים ועד 30 או 40 שנה ואף יותר לאחר החשיפה הראשונית. אני לא מבין מה הקטע של של הביה"ס.. מה הבעיה להוריד את לוחות האסבסט מהגגות ולהחליף אותם בלוחות פח... פח זה זול מאוד אז אין שום בעיה מבחינת תקציב לוחות האסבסט לא במצב כל כך טוב כי הם שבורים- דבר שיכול להעיד על שיחרור סיבי אסבסט לאויר וזה שצבעו אותם מלמעלה ולא מלמטה (וזה שצבעו אותם בכלל..) לא מונע מהשתחררות סיבים לאויר הקיץ קרב ואיתו החופש הגדול (אין גשם ושוחרים ולא לומדים בכיתות)- תנאים מושלמים לפירוק הלוחות והחלפתם בחומר אחר (פח למשל) אז כדי שיתחילו להזיז עניינים כי המצב חמור ומאוד וד"א גם המורים אומרים שזה לא בסדר שיש אסבסט ושאנחנו צריכים לנשום סרטן אם הייתה מספיק מודעות בקרב השוחרים וההורים שלנו אז בכלל לא היו שולחים אותנו ללמוד (ושלא נתחיל לדבר על המפעלים באיזור) אם יש למישהו משהו לומר אז שיגיד

למעלה