אפילו הבודהה לא הצליח

סינבד

New member
לא היתה לי סבלנות

לראות את הסרטון הקצר עד סופו.
קודם כל, המורים שלי אומרים שעלי להתמקד בGOOD INFORMATION ז"א לא לתת למידע שלילי להגיע אלי בכלל. סיבה טובה מלכתחילה לא להסתכל על הסרט הזה.
&nbsp
אם עקבת אחרי מה שאני כותב כאן מפעם לפעם ( אני יודע שעקבת
) את יודעת שבתפיסה שלי כל אחד מאיתנו יוצר את העולם שבו הוא חי.
ככל שאני מעמיק להתבונן ב"טענה" הזו אני מגלה עד כמה עמוק וחזק הוא הקשר בין מה שאנחנו מאמינים על העולם לאיך שהוא נראה בעינינו.
&nbsp
לכן אני מקפיד לעטוף את המודעות שלי ולרפד אותה באהבה.
&nbsp
המורים שלי מדברים הרבה על "הרמוניה" הם חוזרים ומדגישים את החשיבות של להיות בהרמוניה עם היקום. באחת המדיטציות שעשיתי לאחרונה שאלתי: "מה זו הרמוניה?" איך אני יכול לדעת שאני בהרמוניה עם היקום?
לפעמים קורה שאנחנו "מקבלים תשובות" דרך מדיטציה. לי זה לא קורה הרבה. אבל על השאלה הזו קיבלתי תשובה ברורה לגמרי: "אהבה היא הרמוניה". זו התשובה שקיבלתי.
מה שאני כותב כאן הוא כמובן תרגום מילולי של התשובה שקיבלתי. התשובה עצמה היתה תחושתית לגמרי, אלא שאותה עצמה אין לי דרך להביא לכאן.
&nbsp
ממליץ לך מאד למדוט על השאלה מה היא הרמוניה ועל להיות במצב של הודיה ואהבה. אני חושב, מרגיש ומאמין שיש למדיטציה הזו כוח מחזק ומבריא באופן יוצא מהכלל.

זה פשוט

New member
מבינה את זה אבל מעדיפה הפטך

כלומר קודם להתמקד בשאלה מי אני, במודעות שניבטת מתוך עיני, ואז להגיע לתוצרי הלוואי של התשובה, שזה הרמוניה, אהבה, חמלה, שלווה, אחדות, שמחה וכו. להתחיל מהסוף נראה לי קצת מלאכותי ובכל מקרה לא עובד בשביל אלו שמעדיפים את היוגה שלהם שכלית יותר, כמוני, יוגה של הידע, jnana yoga. זו הסיבה שלא אימצתי את הדרך של חשיבה חיובית כתרגול אבל כמות התלונתיות שלי הולכת ופוחתת באופן טבעי לפי רמת המודעות.
&nbsp
לגבי הסרטון, מלבד מוסיקת הרקע שמפריעה שם הנזירה מדייקת בעיני.

אני נהניתי (גם) ממוזיקת הרקע
ואפילו התפעלתי ממנה קצת

(מהנזירה יותר... ועוד יותר מהמכלול שהובא שם).

lightflake

New member
או לראות את ההרמוניה שבדיסהרמונטה

&nbsp
המציאות היא כל מה שיש, לא רק חלק מסויים שהאדם בוחר
&nbsp

סינבד

New member
האמנם?

האם יש "מציאות אובייקטיבית"? כזו שלי עצמי אין שום חלק ביצירתה?
&nbsp
הרבה זמן הסתובבתי עם השאלה אם העולם ימשיך להתקיים גם אחרי מותי.
עד כמה שהשגתי מגעת התשובה לשאלה הזו שלילית. מבחינתי, לאחר מותי העולם מפסיק להתקיים (זאת כמובן בתנאי שאנחנו מסכימים שבמותי אני פשוט מת ולא פורח מתוך גופי כדי לנגן בעוגב על ענן כזה או אחר). מן התשובה הזו עולה ההבנה שאני הוא הבורא את כל היש, את "המציאות", שסביבי. ואם כך בידי לעצב את כל היש הזה.
&nbsp
איך עושים את זה? בדיוק את הפרק הזה אני לומד עכשיו

&nbsp
שבת שלום.

סינבד

New member
אני רק שאלה

ב"מציאות" שלך, איך מרפאים סרטן? (אתה לא צריך לענות לי, אני יודע מכלי ראשון)
ויותר מזה הרופאים יאמרו לך שהם לא יכולים לרפא את הסרטן, במקרה הטוב הם יכולים להביא אותו לרמיסיה.
&nbsp
באשליה שלי נכנסים למרחב הריפוי, שהוא מרחב מנטאלי לחלוטין, משנים את התדרים של הגידול ומעלימים אותו באחוזי הצלחה קרובים ל100%.
&nbsp
כשהייתי צעיר לימדו אותי שעם עובדות לא מתווכים.

GM1988

Well-known member
מה שכתבת פה זה משפט שקייטי אמרה כבר לפני 30 שנה

"no story, no world".
שהוא לא הוכחה לכלום, פרט לעובדה שכשאנחנו לא נוכחים עם התודעה שלנו, אנחנו כביכול גם לא קיימים.
זה קורה לנו כשאנחנו ישנים, אבל האם עצם העובדה שאתה ישן אומרת שאתה לא קיים? בולשיט.
אז המשפט יפה, אבל שימושי אך ורק להבנה של משהו מסוים.

אבל אתה הצלחת בכישרון רב לטעון שאתה הוא הבורא באותו המשפט עם המילה מציאות במרכאות.
זה כבר מדהים בפני עצמו.

תודה, מקסים.

כן, פוטנציאל עצום לאדם.
יש דרגות שונות להתעוררות.
מעניין אם נוכל להתעורר קצת יותר, כאנושות.
אני חושב שכן.

אנושות קצת פחות מסטולית (= קצת יותר ערה) זה

עשוי להיות משמעותי ביותר... כי משמעות הדבר המון אנשים יותר ערים (=פחות מסטולים/אבודים/אלימים), מבנים מסויימים יתקשו להימשך, חדשים יוכלו להיווצר וכו'. אז אם נִמָצֵא ראויים להיות קצת יותר ערים כאנושות, לכבוד יהיה לנו.

lightflake

New member
הכותרת שלך זה Fake News

כי מהכותרת ומהתוכן ניתן להבין שבודהה לא הצליח להתעורר.... בכל אופן בסרטון נאמר שהוא לא הצליח למצוא שיטה להתעוררות.
&nbsp
אבל מה אכפת לך ממישהי מיוטיוב? זה שהיא נזירה בודהיסטית אומר משהו ?
&nbsp
אין שיטה כי אין דבר כזה התעוררות כי אין מי שיתעורר. הכל זה רק חלום של סנופקין.

זה פשוט

New member
הבודהא התעורר אבל לא הצליח להעיר אחרים

זו כוונת הנזירה. לפחות לא במסה שהכרחית להמשך הקיום על פני כדור הארץ
לטנזין פלמו יש כמה קליפים שווים שהוספתי בפוסט אחר
הם מבטאים את הפשטות של כל העניין והפשטות זה הקטע שלי :)
כן, אין מי שמתעורר, אין התעוררות, בלה בלה בלה, ובכל זאת

&nbsp

lightflake

New member
הבכל זאת הזה הורג אותנו

אין לאן לשאוף
אין לאן להגיע
הכל דמיונות
&nbsp
כל מה שאי פעם תוכלי לבקש זה מה שעכשיו נוכח, זה! כולל כל מה שיש בו, שזה אומר כולל תחושת החוסר סיפוק וכולל השאיפה לתחושת סיפוק, זה חלק מזה. ולא צריך לתת לזה חשיבות מיוחדת כי זה רק מלבה את האש.
&nbsp
הקול שכל פעם מחדש עולה ומנסה לשכנע שיש לאן לשאוף ויש לאן להגיע זה בדיוק הקול שעליו כדאי להתבונן - הוא לא יועץ חכם שכדאי להקשיב לדבריו.

זה פשוט

New member
נכון

כל הפוסטים כאן שייכים לדימיון
אבל גם בתוך הדימיון צריך לעשות סדר
מסתבר
לכן התהליך הזה לוקח ככ הרבה זמן
בפעמים נדירות, זה לוקח שנייה

למעלה