אפריקה אגח ט או י?

מצב
הנושא נעול.

job130

New member
אפריקה אגח ט או י?

אפריקה אגח ט או י?
באגח ט אמנם יש סיכוי לא רע שנראה את הכסף בקרוב, אבל מצד שני היא נסחרת פי 2 מאגח י. איפה הסיכוי גובר על הסיכון?

האמת שאף אחד לא יודע

אפריקה אגח ט או י?
באגח ט אמנם יש סיכוי לא רע שנראה את הכסף בקרוב, אבל מצד שני היא נסחרת פי 2 מאגח י. איפה הסיכוי גובר על הסיכון?
האמת שאף אחד לא יודע
מתי וכמה כסף נראה בסדרה כלשהי!

yossi alef

New member
כרגע להתרחק מסדרה ט

אפריקה אגח ט או י?
כרגע להתרחק מסדרה ט
תסמונת פלוצקר מכה באג"חים של אפריקה אחרי תיאוריה אפשרית של תספורת של אפילו 50% באג"חים. אם אתה מחפש להמר על אג"ח של אפריקה הייתי ממליץ על ט"ז וי"ח. הסבירות שאג"ח ט תשולם הוא רע מאוד גם השוק מזהה את זה ומגיב למטה. היום אגב התקבלה הריבית על אג"ח י"ב כסדרה.

תסמונת פלוצקר???

כרגע להתרחק מסדרה ט
תסמונת פלוצקר מכה באג"חים של אפריקה אחרי תיאוריה אפשרית של תספורת של אפילו 50% באג"חים. אם אתה מחפש להמר על אג"ח של אפריקה הייתי ממליץ על ט"ז וי"ח. הסבירות שאג"ח ט תשולם הוא רע מאוד גם השוק מזהה את זה ומגיב למטה. היום אגב התקבלה הריבית על אג"ח י"ב כסדרה.
תסמונת פלוצקר???

pshay

New member
אפריקה ט'

אפריקה אגח ט או י?
אפריקה ט'
מה שאני לא מבין זה איך התשואה ברוטו על אפריקה ט' היא 1000 אחוז כרגע ,מה זה אומר בעצם יש לי חור גדול בהבנה של העניין הזה אודה לתשובות ואם אפשר אז גם מספריות

yossi alef

New member
אני לא יודע איך הגיעו ל-1000%

אפריקה ט'
מה שאני לא מבין זה איך התשואה ברוטו על אפריקה ט' היא 1000 אחוז כרגע ,מה זה אומר בעצם יש לי חור גדול בהבנה של העניין הזה אודה לתשובות ואם אפשר אז גם מספריות
בהנחת פידיון במועד בעוד חודשיים יש תשואה של כ-55% כרגע על האג"ח. במונחים שנתיים זה יוצא כמה מאות אחוזים.

dw2322

New member
היינו כבר בסיפור הזה אצל אוסיף ד

בהנחת פידיון במועד בעוד חודשיים יש תשואה של כ-55% כרגע על האג"ח. במונחים שנתיים זה יוצא כמה מאות אחוזים.
תריצו חיפוש אחורה. כשהתחלתי לכתוב עליו היה מדובר בתשואה תיאורטית של משהו באזור ה 100%. התשואה הזו הניחה שנקבל את כל הכסף. ובזמן (יותר נכון חצי קרן חוזר הביתה תוך שבועיים, משהו כזה). בשטח כולנו ראינו בעיניים את הבעיות שלוקח לכסף לחזור לנו לעו"ש בבנק. בינתיים חזר הביתה רק חלק מהחצי קרן, מחר כל החבר'ה
נפגשים לעוד אסיפה בבית אריאלה בתקווה שבה סוגרים ששארית החצי קרן תחזור אלינו באוקטובר ודצמבר, פלוס בטחונות מצד האמא שאכן יהיה בסדר פלוס פיצוי ריבית פלוס בטחונות על כך שנראה את הכסף גם של ההחזר קרן השני, בעוד שנה. מן הון להון אוסיף, עוגן וגרנית דיווחו היום על עסקה סיבובית, כך שבהנחה שהכל ילך בסדר אנחנו אכן נראה את החצי קרן שלנו חוזרת הביתה כמו לאסי
לא מבין למה מישהו כאן חושב שבאפריקה יעשו לו חיים יותר קלים. יעשו הסדר ואנשים לא יקבלו את הכסף שלהם במועד. אח"כ יהיו אסיפות ובהן המשתתפים יוכלו להתדיין כמה פיצויים הם חושבים שצריך לקבל. זה לא סוף העולם (כמי שהתנסה בזה דרך הרגליים באוסיף ואתם יכולים לקרוא סיקור מפורט על זה כאן בפורום בשרשורים קודמים) אבל עם התשואה התיאורטית בעיתון אפשר לעטוף דגים.

CornFly

New member
באפריקה החיים קשים יותר

תריצו חיפוש אחורה. כשהתחלתי לכתוב עליו היה מדובר בתשואה תיאורטית של משהו באזור ה 100%. התשואה הזו הניחה שנקבל את כל הכסף. ובזמן (יותר נכון חצי קרן חוזר הביתה תוך שבועיים, משהו כזה). בשטח כולנו ראינו בעיניים את הבעיות שלוקח לכסף לחזור לנו לעו"ש בבנק. בינתיים חזר הביתה רק חלק מהחצי קרן, מחר כל החבר'ה
נפגשים לעוד אסיפה בבית אריאלה בתקווה שבה סוגרים ששארית החצי קרן תחזור אלינו באוקטובר ודצמבר, פלוס בטחונות מצד האמא שאכן יהיה בסדר פלוס פיצוי ריבית פלוס בטחונות על כך שנראה את הכסף גם של ההחזר קרן השני, בעוד שנה. מן הון להון אוסיף, עוגן וגרנית דיווחו היום על עסקה סיבובית, כך שבהנחה שהכל ילך בסדר אנחנו אכן נראה את החצי קרן שלנו חוזרת הביתה כמו לאסי
לא מבין למה מישהו כאן חושב שבאפריקה יעשו לו חיים יותר קלים. יעשו הסדר ואנשים לא יקבלו את הכסף שלהם במועד. אח"כ יהיו אסיפות ובהן המשתתפים יוכלו להתדיין כמה פיצויים הם חושבים שצריך לקבל. זה לא סוף העולם (כמי שהתנסה בזה דרך הרגליים באוסיף ואתם יכולים לקרוא סיקור מפורט על זה כאן בפורום בשרשורים קודמים) אבל עם התשואה התיאורטית בעיתון אפשר לעטוף דגים.
באפריקה החיים קשים יותר
קודם כל, אין רק סידרה אחת שלכולם יש את אותו אינטרנס, יש 20 סדרות כל אחת עם אינטרנסים שונים, ולפעמים מנוגדים. באוסיף כמו שאתה אמרת, היו 2 שחקנים חזקים והרבה טרמפיסטים, ככה שהרבה יותר קל להגיע לפשרה טובה. שנית, באוסיף היה שוט אמיתי, היה אפשר ללכת לפירוק, ולאחר תהליך מסויים של מכירה, היה אפשר להשיג את כל הכסף ממכירת נכסים. במקרה של אפריקה, מדובר על הערכה שהנכסים שווים בערך 1/3 מהחוב, ככה שלאף אחד אין סיבה ללכת לפירוק. שלישית, נושא הכמות, באוסיף מדובר על פחות מ-100 מיליון חוב, לעומת 9 מיליארד באפריקה. ככל שחייבים יותר, ככה קשה יותר לנהל את החוב. ורביעית, לאוסיף יש אבא חדש, שרק עכשיו קנה את אוסיף במחיר שהוא חושב שהוא "טוב" מארקדי, המניות שלו, ויש לו מה להפסיד. המניות של לביב מזמן כבר משועבדות לבנק הפועלים. האינטרנס שלו הרבה יותר קשור לכבוד מאשר להפסד מוחשי. ולראייה, משום מה אייזנברג רוצה שנוותר על אופציית ההמרה של האג"ח בהסדר החוב, לפי דעתי הוא עושה את זה רק בגלל שהוא חושב שהמניות בכל זאת שוות משהוא. בניגוד גמור לאפריקה, ששם הדילול כניראה ישאיר את בעלי המניות עם כלום. בקיצור, לדעתי הצנועה, הולך להיות מאוד "מעניין" באפריקה בזמן הקרוב, ולצערי גם לי יש מספר "כרטיסים" להצגה הזו (סידרה י"ח)

gili667

Member
DW אם תקבלו את הכסף לפי ההסדר יוצא השקעה כדא

DW אם תקבלו את הכסף לפי ההסדר יוצא השקעה כדא
כדאית ? אם כן , זה מה שחשוב כך גם באפריקה אם כי הינני מתקשה להאמין שישולם הכל בכסף

KobeRider

New member
אני לא מבין דבר וחצי דבר באפריקה

אבל מניסיוני בחברות שעוברות תהליכים כאלה, הדאונסייד למניות הוא עצום, ולרוב אינו מתומחר בשלבים הראשונים, התהליך למטה הוא ארוך וכואב. במיוחד ש (1) להנפיק מניות זה ליצור כסף יש מאין [על חשבון בעלי המניות הקיימים כמובן, שאף אחד לא סופר אותם] ו-(2) לבעלי המניות החדשים [קרי: בעלי החוב] יש אינטרנס לקבל את המנייה במחיר נמוך ככל האפשר. אם הייתי נאלץ לקנות כרטיסים להצגה הזו, הם ככל הנראה לא היו בצורת מניות.

Chiko33

New member
להבנתי, מדובר על מתן מניות של לבייב

אבל מניסיוני בחברות שעוברות תהליכים כאלה, הדאונסייד למניות הוא עצום, ולרוב אינו מתומחר בשלבים הראשונים, התהליך למטה הוא ארוך וכואב. במיוחד ש (1) להנפיק מניות זה ליצור כסף יש מאין [על חשבון בעלי המניות הקיימים כמובן, שאף אחד לא סופר אותם] ו-(2) לבעלי המניות החדשים [קרי: בעלי החוב] יש אינטרנס לקבל את המנייה במחיר נמוך ככל האפשר. אם הייתי נאלץ לקנות כרטיסים להצגה הזו, הם ככל הנראה לא היו בצורת מניות.
להבנתי, מדובר על מתן מניות של לבייב
ככה שדילול לא יהיה במקרה כזה למעט ללבייב עצמו.

y360a

New member
גם האגחים לא ילקקו דבש

גם האגחים לא ילקקו דבש
מספיק שסדרה אחת תאיים בפרוק ונראה קריסה לשער שמתחיל בספרה 2 בסוף יהיה טוב וההגיון או שוט של בית משפט ינפק הסדר שיגרום לשערים לזנק חזרה מעבר לרמתם ערב ההודעה אבל בינתיים הדרך למטה לא הסתיימה

y360a

New member
התשואה לפדיון תמיד מתפרסמת במונחים שנתיים

התשואה לפדיון תמיד מתפרסמת במונחים שנתיים
הפתיים רואים 1000% ורצים לקנות...

elliko

New member
החישוב שלי נותן 1880% שנתי

החישוב שלי נותן 1880% שנתי
אז אולי אני מפקשש משהו. הנה החישוב (תעבירו לצד שמאל עם ALT-SHIFT כי בצד ימין המספרים מתערבבים) (111.5 / 71.23)^(12 / 1.8) = 19.8341147 כשבמקום הפארי אני שם 100 אז מתקבל 860% שזה כבר יותר קרוב ל 1000% (100 / 71.23)^(12 / 1.8) = 9.59946518 אז אולי זה לא נכון לשים את הפארי בחישוב. וסתם לסבר את העין והאוזן אם חודש לפני הפרעון אפשר יהיה לקנות את אפריקה ט' ב 60 למשל (100 / 60)^(12 / 1) = 459.393658 אז אנחנו בתשואה של 4580% שנתית ואם שבוע לפני הפרעון אפשר יהיה לקנות את הנייר ב 50 אז מדובר בתשואה שנתית לא רעה בכלל של 450,359,963,000,000,000%

מצב
הנושא נעול.
למעלה