אפריקה אגח ט או י?

מצב
הנושא נעול.

elliko

New member
הסדר של כל החישובים התהפך - אז תהפכו בחזרה

החישוב שלי נותן 1880% שנתי
אז אולי אני מפקשש משהו. הנה החישוב (תעבירו לצד שמאל עם ALT-SHIFT כי בצד ימין המספרים מתערבבים) (111.5 / 71.23)^(12 / 1.8) = 19.8341147 כשבמקום הפארי אני שם 100 אז מתקבל 860% שזה כבר יותר קרוב ל 1000% (100 / 71.23)^(12 / 1.8) = 9.59946518 אז אולי זה לא נכון לשים את הפארי בחישוב. וסתם לסבר את העין והאוזן אם חודש לפני הפרעון אפשר יהיה לקנות את אפריקה ט' ב 60 למשל (100 / 60)^(12 / 1) = 459.393658 אז אנחנו בתשואה של 4580% שנתית ואם שבוע לפני הפרעון אפשר יהיה לקנות את הנייר ב 50 אז מדובר בתשואה שנתית לא רעה בכלל של 450,359,963,000,000,000%
הסדר של כל החישובים התהפך - אז תהפכו בחזרה
כלומר תקראו מימין לשמאל. ככה זה כשמערבבים עברית עם מספרים

קרלטון

New member
תשובה

אפריקה ט'
מה שאני לא מבין זה איך התשואה ברוטו על אפריקה ט' היא 1000 אחוז כרגע ,מה זה אומר בעצם יש לי חור גדול בהבנה של העניין הזה אודה לתשובות ואם אפשר אז גם מספריות
תשובה
מדובר בתשואה של 56.6 אחוז על פני 65 ימים. 65 ימים נכנסים כמה פעמים בשנה? 365/65 = 5.61 1.566 בחזקת 5.61 שווה 12.38, שזה תשואה של 1,138 אחוז. צודק או טועה?

tomerhe1

New member
שאלה לגבי אגח אפריקה כא

אפריקה אגח ט או י?
באגח ט אמנם יש סיכוי לא רע שנראה את הכסף בקרוב, אבל מצד שני היא נסחרת פי 2 מאגח י. איפה הסיכוי גובר על הסיכון?
שאלה לגבי אגח אפריקה כא
יש לי את האגח הזה במחיר ממוצע של 65 היום מחירה בשוק 40 האם כדאי לממש אותה היום או או לחכות להסדר?....

talido

New member
אם אתה מוכן לשכוח מהכסף בשנה הקורה

שאלה לגבי אגח אפריקה כא
יש לי את האגח הזה במחיר ממוצע של 65 היום מחירה בשוק 40 האם כדאי לממש אותה היום או או לחכות להסדר?....
אם אתה מוכן לשכוח מהכסף בשנה הקורה
תחכה להסדר. לדעתי, במחירים של היום כבר שווה לאסוף. אני לא חושב שלבייב איבד מעל ל-50% מהכסף שהושקע באפריקה... *מחזיק ומגדיל אחזרה ב-י"ז ומחזיק בכ"א*

orlandomag

New member
השקעה

אפריקה אגח ט או י?
באגח ט אמנם יש סיכוי לא רע שנראה את הכסף בקרוב, אבל מצד שני היא נסחרת פי 2 מאגח י. איפה הסיכוי גובר על הסיכון?
השקעה
זו באמת השקעה לטווח ארוך נראה לי ..

Topalpha

New member
שיעשו סלטות ט' תשולם ואבו אבוהם...

אפריקה אגח ט או י?
ב"ה תשולם...

שיר ורד

New member
הצחקת אותי

פירוק
ואז ילך הכסף רק לאג"ח היחידי שנפרע השנה.
הצחקת אותי
בפרוק כל האגחים מקבלים את חלקם היחסי (לפי שווי פארי) באותו מועד. כשכמובן נושים מובטחים (בנקים, עובדים, שלטונות המס) לפני כולם. אם מחזיקי אגח ט ידרשו לשלם במועד ולא יסכימו לדחית התשלום כשלב ראשון לקראת השתתפותם בהסדר, אז מחזיקי האגחים הארוכים (כמו כב) יאלצו לבקש פירוק כדי להציל חלק מהחוב שלהם, במקרה כזה צפוי שכל בעלי האגחים יתחילו לראות חלק מהכסף רק באמצע 2010 והיתרה תשולם במשך 5 עד 10 שנים (כמובן שלא כל החוב) בהתאם לקצב מימוש הנכסים. בהסדר אגח ט יוכלו להשיג יתרון משמעותי על האחרים, רק אם ההסדר יכלול דחיות מדורגות. (כלומר פדיונות של 2009 ישולמו בשנים 2009-10, של 2010 ישולמו ב 2012-11 וכן הלאה).

אין הגיון במה שאתה כותב

הצחקת אותי
בפרוק כל האגחים מקבלים את חלקם היחסי (לפי שווי פארי) באותו מועד. כשכמובן נושים מובטחים (בנקים, עובדים, שלטונות המס) לפני כולם. אם מחזיקי אגח ט ידרשו לשלם במועד ולא יסכימו לדחית התשלום כשלב ראשון לקראת השתתפותם בהסדר, אז מחזיקי האגחים הארוכים (כמו כב) יאלצו לבקש פירוק כדי להציל חלק מהחוב שלהם, במקרה כזה צפוי שכל בעלי האגחים יתחילו לראות חלק מהכסף רק באמצע 2010 והיתרה תשולם במשך 5 עד 10 שנים (כמובן שלא כל החוב) בהתאם לקצב מימוש הנכסים. בהסדר אגח ט יוכלו להשיג יתרון משמעותי על האחרים, רק אם ההסדר יכלול דחיות מדורגות. (כלומר פדיונות של 2009 ישולמו בשנים 2009-10, של 2010 ישולמו ב 2012-11 וכן הלאה).
אין הגיון במה שאתה כותב
קודם כל חברה צריכה לשלם את מה שהיא חייבת נכון לתאריך הפירוק ולא חובות עתידיים וזה בזכות קדימה. שנית מה ההגיון בדחית תשלום מ 2009 ל 2010 כאשר הכסף לפרעון נמצא בחברה והמשמעות שיתנו לחברה להמשיך לשחק עם הכסף עוד שנה במקום לפרוע חוב. שלישית כל הסדר יבוצע על בסיס שער האג"ח בבורסה ערב ההכרזה על ההסדר.

y360a

New member
את ממש מצחיקה

אין הגיון במה שאתה כותב
קודם כל חברה צריכה לשלם את מה שהיא חייבת נכון לתאריך הפירוק ולא חובות עתידיים וזה בזכות קדימה. שנית מה ההגיון בדחית תשלום מ 2009 ל 2010 כאשר הכסף לפרעון נמצא בחברה והמשמעות שיתנו לחברה להמשיך לשחק עם הכסף עוד שנה במקום לפרוע חוב. שלישית כל הסדר יבוצע על בסיס שער האג"ח בבורסה ערב ההכרזה על ההסדר.
את ממש מצחיקה
"כל הסדר יבוצע על בסיס שער האג"ח בבורסה ערב ההכרזה על ההסדר" יש לך דמיון פרוע

gili667

Member
בפרוק כל החובות עומדים לפרעון ולכן החוב הוא

אין הגיון במה שאתה כותב
בפרוק כל החובות עומדים לפרעון ולכן החוב הוא
רק הפארי ואין קדימויות של מועדי התשלום שאלה בפני עצמה אם ט יכולים לחייב את החברה משפטית שלם: לפנות לביה,מ שיורה לחברה לשלם את הכסף הנמצא בקופה כמו כן האם יכולים לחייב אישת דירקטורים ובעלי תפקידים שהתבטאו בתקשורת שהאגח ישולם במועדו לטעמי הכל קשור בדיבורים שיהיו , יש לקוות שבעלי האגח לא יקיזו דם אחד לשני .

שיר ורד

New member
כדאי שתעשי קצת שיעורי בית

אין הגיון במה שאתה כותב
כדאי שתעשי קצת שיעורי בית
תלמדי את חוק החברות ודיני פירוק ופשיטת רגל ותביני שבפרוק אין קדימה לפי מועד פרעון אלא רק לפי שיעבודים (אם ישנם) וחובות מסוימים המוגדרים בחוק בדין קדימה (לעובדים ושלטונות המס). למיטב ידיעתי לכל סדרות האגחים אין שיעבודים ולכן אין ביניהן דיני קדימה ובמקרה של פרוק החוב מחולק לפי ערך הפארי. במקביל כדאי שתקראי מספר הצעות להסדרי חוב שיצאו בחודשים האחרונים ותראי שבחלק ניכר מהם, הושוו התנאים בין סדרות שונות ו/או צומצמו פערים ביניהם, כך שפערי מחיר של עשרות אגורות נסגרו/נסגרים תוך מספר שבועות מרגע העלאת הצעה. השוק כנראה לא מספיק משוכלל והסגירה נמשכת תקופה ארוכה יחסית. אפריקה היא חברה שכנראה שיש לה מספיק נכסים לכסות את כל ההתחיבויות בטווח הארוך, יש לה נזילות טובה לשנה וקצת ובעיית נזילות חמורה בתקופת הביניים. הסדר חוב של דחיית תשלומים , יאפשר לחברה לנצל את המזומנים שלה להשבחת נכסיה, ולמכירתם שלא תחת לחץ ושלא בתקופת שפל עולמית במחירים גבוהים בהרבה. דחיית התשלומים של האגחים הקצרים יוצרת גם איזון בנטל שנוטלים על עצמם כל בעלי החוב לעזור בהבראת החברה. אם בעלי האגחים הקצרים, יסרבו להשתתף בהסדר מרצון (וזו זכותם) יוכלו בעלי האגחים הארוכים או בעלי חוב בלתי מובטחים אחרים להגיש בקשה להקפאת הליכים ואם היא תתקבל (וסביר שתתקבל) החברה לא תוכל לשלם לאף סדרה ריבית ו/או פדיונות עד לגיבוש הסדר נושים, פרוק החברה וכדומה.

y360a

New member
אבל למה שסדרות ארוכות תסכמנה לפדיון מדורג

הצחקת אותי
זה ישאיר אותם עם 0 עגול הסיבה היחידה שאני יכול לראות היא שהמוסדיים מחזיקים בכל הסדרות ואין מי שילחם עבור סדרה מסוימת

שיר ורד

New member
בכלל לא

זה ישאיר אותם עם 0 עגול הסיבה היחידה שאני יכול לראות היא שהמוסדיים מחזיקים בכל הסדרות ואין מי שילחם עבור סדרה מסוימת
בכלל לא
מצבה של חברת אפריקה ישראל טוב בהרבה משל חברות אחרות שהשקיעו בארה"ב ובמזרח ארופה. יש לה נכסים טובים, מספיק מזומנים בקופה לשרוד את המשבר הכלכלי (אם לא תשתמש בהם כרגע לפרעון חובות) ובסופו של דבר בעוד מספר שנים תוכל להשלים פרויקטי בינוי וייזום ברווח גדול או למכור קרקעות לא מפותחות ברווח סביר. למעשה, פעילות החברה עד כה יצאה מתוך הנחה, שהמשבר יהיה קצר ויסתיים תוך שנתיים ולכן החברה מכרה נכסים טובים במחירים סבירים (אך בהחלט לא יקרים) כדי לעמוד בפרעון החובות השוטפים. כשמנהלי החברה הבינו שקיים סיכון שהמשבר יימשך תקופה ארוכה הם נאלצו לבקש הסדר. כל מי שמאמין שהמשבר יסתיים תוך 5 שנים, אין לו מה לחשוש מדחיית פרעון חובות של אפריקה (תוך תשלום פיצוי כגון הגדלת ריבית או הטבת מניות/אופציות). השאלה היא האם מתוך סערת הרגשות וניגוד האינטרסים בין סדרות האגח השונות ויתר הנושים, לא ייכנסו לתהליכים משפטיים של הקפאת הליכים ובהמשך גם כינוס נכסים ופרוק שיגרמו הפסד ניכר לכל המעורבים. מרבית המוסדיים המעורבים באפריקה, שומרים על שתיקה יחסית ולא יוצאים בהצהרות בומבסטיות וזה סימן טוב לכך שהם מבינים את המצב ומנסים להגיע להסדר הוגן מול החברה. מי שמלבה את האש כרגע אלו כתבים מסוימים בתקשורת (שצריכים אקשן כדי למכור את עצמם) וקצת טוקבקיסטים מתלהמים.

yossi alef

New member
העובדה שסדרה ט לא תשולם מחלחלת לשוק

ב"ה תשולם...
ראוי להדגיש שסדרה ט היא לא מהסדרות הגדולות של אפריקה, ברור שרוב המוסדיים נמצאים גם בתוך סדרה ט' אבל רוב ההחזקות שלהן הם בסדרות הגדולות. בנוסף מעורבים בסדרה ט' מוסדיים לא סטדנרטיים כמו גלובל פייננס שמחזיקים 35% מהסדרה. החברה האלה יכולים לצעוק עד מחר, אני לא רואה אותם לדוגמא מצביעים על פירוק של CIT על הריבית שלא משלמים שם לאג"ח שהם מחזיקים שם. סדרה ט' תשלם את המחיר עבור כל הסדרות במיידי כי אחרת המוסדיים יאיימו בפירוק אפריקה. בהסדר סדרה ט' תהנה מתנאים עדיפים ואולי אפילו חלק (לא גדול) מהתשלום בזמן קרוב.

שיר ורד

New member
אף סדרה לא תהנה מתנאים מועדפים

ראוי להדגיש שסדרה ט היא לא מהסדרות הגדולות של אפריקה, ברור שרוב המוסדיים נמצאים גם בתוך סדרה ט' אבל רוב ההחזקות שלהן הם בסדרות הגדולות. בנוסף מעורבים בסדרה ט' מוסדיים לא סטדנרטיים כמו גלובל פייננס שמחזיקים 35% מהסדרה. החברה האלה יכולים לצעוק עד מחר, אני לא רואה אותם לדוגמא מצביעים על פירוק של CIT על הריבית שלא משלמים שם לאג"ח שהם מחזיקים שם. סדרה ט' תשלם את המחיר עבור כל הסדרות במיידי כי אחרת המוסדיים יאיימו בפירוק אפריקה. בהסדר סדרה ט' תהנה מתנאים עדיפים ואולי אפילו חלק (לא גדול) מהתשלום בזמן קרוב.
יש כאן יותר מידי סדרות ויותר מידי ניגודי אינטרסים והעדפה של סדרה אחת על פני סדרות אחרות תגרום למאבקים משפטיים שיעכבו את ההסדר לרעת כולם. מאחר ומצבה של אפריקה עדיין טוב, היא תוכל להמשיך ולשלם לכל הסדרות את הריביות במועד ולפדות חלק מהאגחים במועד לכל הסדרות. אני מניח שהפדיון החלקי יהיה באותו אחוז לכל סדרה שהגיע מועד הפדיון שלה או מועד פדיון חלקי. (כלומר אם יחליטו על פדיון חלקי של 50% ויש סדרה שצריכה לפדות 20% בשנה הבאה, אזי היא תפדה רק 10%). מה ייעשה עם יתר הסכום שהיה צריך להפדות יוחלט במסגרת ההסדר (העברה לסדרה חדשה משותפת, דחיה למספר שנים , המרה למניות וכו). מאחר וכנראה לא תהיה טיוטת הסדר לפני מועד הפדיון של אגח ט, הפדיון של כל הסדרה ידחה במספר חודשים עד לגיבוש טיוטת ההסדר. אבל, יש סבירות גבוהה שחלק מסכום הפדיון יופקד בקופת הנאמן כתנאי להסכמת בעלי האגח לדחייה מרצון. היתרון של הפקדה כזו הוא שבמידה והמגעים להסדר מגיעים למבוי סתום ובעלי האגח דורשים פרעון מיידי, לפחות את הסכום המופקד בקופת הנאמן הם יקבלו תוך זמן קצר.

yossi alef

New member
אני טוב רק בלנחש

יש כאן יותר מידי סדרות ויותר מידי ניגודי אינטרסים והעדפה של סדרה אחת על פני סדרות אחרות תגרום למאבקים משפטיים שיעכבו את ההסדר לרעת כולם. מאחר ומצבה של אפריקה עדיין טוב, היא תוכל להמשיך ולשלם לכל הסדרות את הריביות במועד ולפדות חלק מהאגחים במועד לכל הסדרות. אני מניח שהפדיון החלקי יהיה באותו אחוז לכל סדרה שהגיע מועד הפדיון שלה או מועד פדיון חלקי. (כלומר אם יחליטו על פדיון חלקי של 50% ויש סדרה שצריכה לפדות 20% בשנה הבאה, אזי היא תפדה רק 10%). מה ייעשה עם יתר הסכום שהיה צריך להפדות יוחלט במסגרת ההסדר (העברה לסדרה חדשה משותפת, דחיה למספר שנים , המרה למניות וכו). מאחר וכנראה לא תהיה טיוטת הסדר לפני מועד הפדיון של אגח ט, הפדיון של כל הסדרה ידחה במספר חודשים עד לגיבוש טיוטת ההסדר. אבל, יש סבירות גבוהה שחלק מסכום הפדיון יופקד בקופת הנאמן כתנאי להסכמת בעלי האגח לדחייה מרצון. היתרון של הפקדה כזו הוא שבמידה והמגעים להסדר מגיעים למבוי סתום ובעלי האגח דורשים פרעון מיידי, לפחות את הסכום המופקד בקופת הנאמן הם יקבלו תוך זמן קצר.
אני טוב רק בלנחש
אני מניח שלפחות במה שקשור לכסף, סדרה ט' תזכה לראות משהו לפני סדרות אחרות. בנוגע לפידיונות אני אופטימי כמוך (ההסכמה להמשך ריביות מעמיד אותי גם ככה בצורה יותר מדי אופטימית).

צאט ניק

New member
סדרה ט' לא תשולם בוודאות במועדה ובשלמותה

אפריקה אגח ט או י?
ברגע שאפריקה הכריזה שכרגע אין לה איך לפרוע את הסדרות שפרעונן מ-2011 והלאה היא חסמה את עצמה מלשלם את סדרה ט' וזאת בגלל שתשלום לנושה אחד בשעה שאתה יודע שלא תוכל לשלם לנושה אחר נקרא בשפה משפטית "העדפת נושים" ויחשוף את החברה כולל הדירקטורים שלה לתביעות. מרגע שבוצעה ההכרזה כל הסדר (פרעון חלקי, דחיית פרעון, המרה למניות) יהיה אחיד לכל הסדרות.

לא ממש מדויק

ברגע שאפריקה הכריזה שכרגע אין לה איך לפרוע את הסדרות שפרעונן מ-2011 והלאה היא חסמה את עצמה מלשלם את סדרה ט' וזאת בגלל שתשלום לנושה אחד בשעה שאתה יודע שלא תוכל לשלם לנושה אחר נקרא בשפה משפטית "העדפת נושים" ויחשוף את החברה כולל הדירקטורים שלה לתביעות. מרגע שבוצעה ההכרזה כל הסדר (פרעון חלקי, דחיית פרעון, המרה למניות) יהיה אחיד לכל הסדרות.
לא ממש מדויק
כל מה שאמרת נכון לחברה בפירוק...מצב שאפריקה טרם הגיע אליו ולא בטוח שתגיע! כרגע החברה סה"כ מתחילה מו"מ עם הנושים על הסדר...ז"א שלא מן הנמנע שנראה הרבה "יצירתיות" משפטית מכל הצדדים...

מצב
הנושא נעול.
למעלה