אפשרויות טיפול

שבלולקה

New member
אפשרויות טיפול

שלום לכולם. כבר כמה שנים שאני לא מרגישה טוב. ובכן, למה הכוונה? סוג של גרימת עצב במודע, התמכרות לעצב, השתלטות שלו. אני כבר לא יודעת איך לתאר זאת, והאמת היא שאין לי כרגע כוח לזוז (אני מקלידה מהר ומקווה לסיים עם זה כבר, רע לי). השיא הגיע כאשר איש סודי בשנים האחרונות, התומך ביותר, וגם מי שהיה לחבר שלי בשנה האחרונה, עזב אותי (אך לא הפסיק לדבר), בטענה שהוא לא רואה לנו עתיד כשאני ככה: עצובה וממורמרת, לא פרודוקטיבית בחיי, והכי גרוע, מוציאה עליו הכל. מה שכמובן, הפך אותי למדוכדכת יותר (זה קרה לפני כשבועיים). בימים הראשונים לקחתי קלונקס, וזה הפך אותי לאדישה. בימים האחרונים אני מסתובבת סביב הזנב שאין לי, מנסה למלא את חיי באנשי-סתם (זה כרגע מה שיש לי מלבדו, וחוץ מזה, אני ממש ביקורתית לגבי אנשים), מתעצבנת מכל דבר (זה לא חדש אבל התגבר) ולא מסוגלת ללמוד (אני סטודנטית. אי היכולת ללמוד התבטאה במשך כל לימודיי והזיקה להם, ואני יודעת שיש לי פוטנציאל ליותר מזה. אני פשוט...עצובה...). המליצו לי על טיפול קוגנטיבי, אולי בשילוב עם תרופות. העניין הוא שאין לי כסף להוציא על טיפול של כמה מאות שקלים פעמיים בשבוע, וגם אם אשיג... זה מצטייר לי כבזבוז (היא פשוט יושבת שם!). מפחדת גם להתחיל טיפול תרופתי מחשש שזה יפגע ביכולת שלי להתרכז (חה!). מהן האלטרנטיבות? סוגי הטיפולים? מחיריהם? אולי דרך קופה"ח? תודה מראש.

טיפול ללא תשלום

נשמע לי שאת אכן זקוקה לטיפול וגם להערכה פסיכיאטרית לגבי עזרה תרופתית. ברוב הערים הגדולות קיימות מרפאות ציבוריות לא של קופ"ח שהנן (עד שיוחלט אחרת על ידי הכנסת בימים אילו לצערי) - בחינם. למשל מרפאת איכילוב בת"א. פני לשם!!גם חלק מקופות החולים נותנות שירות סביר, בעיקר מכבי וזאת גם אפשרות.

למעלה