אפשר להצטרף?

byron

New member
אפשר להצטרף?

קצת עלי: רו"ח, פעם הייתי חרוץ, ימי עבודה של 12-15 שעות ביום, ונהניתי מכך. אח"כ עברתי לעבודה בבנק (8-9 שעות ביום) ובשנה האחרונה שלי שם בכלל לא עבדתי ממש ורק חיכיתי שיעיפו אותי. כמו שניתן להבין (חיכיתי שיעיפו אותי...) מאוד פסיבי, ממש נמנע מעימותים. והנה אני היום "עצמאי" שמתחמק מטלפונים שאני יודע שיהיו בהם עימותים (וככה איבדתי 4 לקוחות טובים כבר...) וממש ממש עצלן, מעדיף לגלוש באינטרנט במקום לבצע את העבודה שלי. כבר מספר שבועות אני קורא כאן בפורום, התחלתי מהרעיון הבסיסי לשינוי, הכנתי דפי בוקר... השינוי עדיין לא משמעותי, אבל גיליתי שני דברים. להכין רשימה של מטלות (ביחוד אחרי "חופשת לידה" של 4 חודשים שבה נצברה הרבה עבודה) פשוט מדכא אותי. בדפי הבוקר אני רושם רק את ההצלחות, ותמיד יש הצלחות. לדוגמא אתמול הצלחתי לשבת ולעבוד (4 שעות מתוך 6 אבל את ההערה הזו אני לא כותב) ואפילו התעמלתי קצת ובעיקר נתתי יחס לילדה שזה הכי חשוב לי. לא יודע אם זה יעזור אבל השינוי מתחיל בצעד קטן וזה שאני נותן לכך ביטוי בפורום אולי יעזור עוד קצת. עכשיו אני אתחיל לעבוד להיום.... המון תודה על ההקשבה.

אכן גישה חיובית . וכן ברוך הבא.

לפעמים עדיף להתרכז בהצלחות מאשר בכשלונות או בעצלות בעיקר לאלו שהם ביקורתיים מבינינו.

kti2

New member
במה שאתה מתמקד במחשבתך

בסופו של דבר יגדל! ברוך הבא ובהצלחה. באשר לבריחה מעימותים לי יש בדיוק אותה בעיה. והאמת, גם אני מפסידה הרבה בגלל זה. אתה יודע מדוע? מכיוון שלדעתי, כאשר אדם בורח מהעימות, הוא למעשה בורח מחלק מעצמו. ה"עימות" הוא אחד מהשיעורים שגם אתה וגם אני ועוד מליוני אנשים אחרים צריכים לעבור כדי לצמוח למעלה. זו נקודה למחשבה ולאימון מחשבתי. מה דעתך, שברוח הגישה האופטימית שלך, נתחיל לשנות גישה ולא נקרא לעימות בשמו אלא הזדמנות להעצמה אישית, להתגבר על אתגר!!! כלומר המתעמת מולנו הוא בעצם המורה הגדול ביותר שלנו ברגע נתון. ככל שנתאמן בקיום דו שיח שעלול להיגרר לויכוח לא נעים תוך כדי מודעות לכך, אבל מצדנו נהיה נאמנים ביותר לעצמנו ונדבר מתוך האמת הפנימית שלנו - נצבור יותר ויותר אומץ והדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לנו הוא שנובס. אבל מ"הכישלון" נלמד לקחים לפעם הבאה. התמודדות עם עימותים היא בהחלט מטרה ראויה לאימון אישי. גם שלי...כמובן אחרי המון הצלחות קטנטנות שעלי לאסוף בדרך כדי לצבור כוח להתמודד מול אחרים. אז בהצלחה לכולנו בשיעורים המיוחדים שזימנו לך החיים.

ברוך הבא אלינו

שמחתי לשמוע על התחלת השינוי שלך, ומאחלת לך הרבה הצלחה. האם השינוי שאתה מתכנן הוא מקצועי? לשנות עבודה? או לעשות שיהיה לך קצת יותר כיף בעבודה? שבת שלום,

byron

New member
ושוב איתכם....

תודה על האיחולים. ביום חמישי קבעתי יעד של לבצע שיחות "לא נעימות" התמודדתי עם הקלות מבינהן, ונשארה לי עוד אחת.... (יעדים הם ביני לביני ולא כותבים אותן כדי לא ליצור ציפיות ו"כישלונות יזומים") וכן עבדתי די בסדר. אתמול היה יום של פגישות עם לקוחות אז ממילא לא יכלתי להתחמק ולכן העבודה נעשתה. היום זה היום והיום צריך לעבוד. אז אני כבר התחלתי בביצוע דברים קטנים שיושבים לי על הראש ואמשיך להתקדם (ואולי גם אבצע את השיחה שנשארה לי....) השינוי פחות קשור לעבודה, אלא יותר לאופי האישי להפסיק להתעצל ולהיות מכור לאינטרנט ובעיקר להיות יותר אסרטיבי, עם העבודה שלי אני מסתדר יופי (לפעמים משעממת אבל בסה"כ רב העבודות כאלו)

למעלה