אפשר לשאול פה על ההתקדמות שלכם בנושא המדיטציה?

זה פשוט

New member
אפשר לשאול פה על ההתקדמות שלכם בנושא המדיטציה?

בכל זאת ישבנו וליהגנו פה, בפורום, מדי פעם, כמה שנים, אופ אנד און. מעניין מה השגנו מאז שהפסקנו לכתוב, האם נוסף לנו משהו או להפך?
האם אנחנו אנשים יותר "ערים", כל אחד לשיטתו?

בטח שאפשר... ער יותר מבעבר.

הנושא הזה ממשיך להיות עניין/אושר/אהבה מרכזי עבורי, ברגע המתמשך הזה.

הכוונה לנוכחות הזאת.

אגב, לא הפסקתי לכתוב פה, חלילה... תמיד כתבתי פה בגלים מאז ראשית הפורום ב-2002 ואם כבר אז בחמש השנים הנוכחיות – כתבתי ללא ספק הכי הרבה בינתיים, לעומת השנים הקודמות.

זה נכון עבורי גם לענייני "נוכחות". היא באה בגלים. ספירלה עקבית עולה מאז 2003 (גם לפני כן היא היתה במגמת עלייה אך לא ידעתי עליה ממש, היא היתה אקראית יותר, מודעת פחות, ממוקדת פחות).

2019 בשבילי מסמנת עלייה לרמה חדשה.

מה שלא משתנה לא משתנה, מה שמודע מודע, מה שמזדהה מזדהה...

אצלי כאן יש הרבה הזדהות, כדרכם של בני אדם.
פחות הזדהות מאשר בעבר.
מעניין כמה הזדהות תהיה בעתיד.
בכל מקרה, דבר לא השתנה או ישתנה.
עבורי זה מאוד משמח.

עולה בדעתי ציטוט מתוך "הקורס בניסים".

"Nothing real can be threatened. Nothing unreal exists. Herein lies the peace of God"

אני מניח שאפשר להגיד ש"דבר לא השתנה או ישתנה" מתייחס לחוויית המוחלט, בעוד שמשפטים אחרים מתייחסים לחוויית היחסי. היחסי כלול במוחלט. היחסי גם מופיע יותר בלשוננו. אני מוצא את עצמי מדבר על דברים יחסיים, בדרך כלל. המוחלט נחווה יותר בשקט, יחסית.

lightflake

New member
אה נראה לי שהבנתי

אתה משתמש במדיטציה/התבוננות/תרגול במטרה לשדרוג המערכת הנפשית-פסיכולוגית-מיינד... בניגוד לשימוש לצורך התעוררות/גילוי הטבע האמיתי ...

זה פשוט

New member
עם זה תמיד היתה לי בעיה, עם מצב של "אני הולך ומתעורר"

זו היתה התשובה שלי גם (עונה גם למטה)
אבל כל תשובה שכלית שייכת לאגו והיא לא אמיתית
אז אפשר לא להתייחס אליה
בלעדיה אנחנו ערים וזהו,
בלי פחות ובלי יותר.
נראה לי שזה שוב הפרודקס ההוא..
(אין מי שעובר תהליך אבל הוא הכרחי כדי להבין את זה)
מה דעתך?

&nbsp

השאלה המקורית

השאלה המקורית עליה השבנו פה בשרשור, היתה:
"האם אנחנו אנשים יותר 'ערים', כל אחד לשיטתו?"

ה"כל אחד לשיטתו" הזה, אם מתייחסים אליו בעת הקריאה, מבטיח שכל אחד מאיתנו ישיב על מה שהוא קורא לו "ער".
אני חושב שאם נשאל אנשים שונים מה כוונתם ב"ער", נקבל תשובות שונות, פשוט מפני שכוונתם אכן שונה.

ה"ער" שאני מתכוון עליו, הוא כזה שאף אחד מאיתנו איננו ער לפיו, רוב הזמן, כולל מרבית המורים ה"מוארים" למיניהם ולגווניהם.
כך שהמלים "בלעדיה אנחנו ערים וזהו" שכתבת, אינן חלות בעצם על הכוונה שלי בעת שאני אומר "ער".

זה פשוט

New member
אני מבינה

אכן שאלתי בפוסט אם אנו יותר ערים, כל אחד לשיטתו, וגם אני הייתי עונה תשובה דומה לשלך, שזה תהליך הדרגתי וזה מתחזק כפי שתיארתי מחווית הנאדה. אבל כמי שאמונה על שיטתו של רמנה, זה יוצר סוג של תסכול או הרמת גבה כי כמו בפוסט ישן של לייטפלייק, אין דרגות למודעות, יש רק דרגות של בורות. התעלמות מהמובן מאליו. אנו, שדיווחנו על תהליך הדרגתי של עירות, איך זה קורה ללא העירות? ...

יש כל מיני דברים, תופעות, תהליכים...

אולי קצת פחות משנה איך קוראים לזה.
אם טוב לך עם חוויית הנאדה או עם תהליך ה-X או ה-Y, אז טוב לך עם זה...
אנחנו בני אדם, שואלים שאלה, אומרים משהו, מגיבים משהו... ומישהו אחד יקרא לחוויה X "ערות" בעוד מישהו אחר יקרא לחוויה זו ממש "הנאה" או בכל כינוי אחר...
לא יודע אם התגובה הזאת שזרמה דרכי עכשיו ממש קשורה לדברייך, אך זה מה שהם העלו בי...

זה פשוט

New member
אני מודיעה כאן חגיגית על ...משהו

היתה לי עכשיו שיחה עם אדם שמתוכה עלתה ההבנה שלנצח לא נבין אחד את השני, בגלל השוני בהתניות שכל אחד קיבל, ולפני שנתעצבן או שיקרה משהו מטומטם אחר, עדיף שנשתוק. זאת, מתוך ההבנה שרק כך נדע ונבין את עצמנו באמת כתודעה דוממת, וככה גם נפסיק להתעצבן ואולי בדרך נבריא ממחלות, כל מקרה לגופו/ה. ממחר!

לגמרי.

בלי לסתור את "עדיף שנדבר" ו"עדיף שנתבטא". כולם ביחד, בהקשבה. "עדיף שנשתוק" חשוב ביותר, מציל חיים ממש. אהבתי מאוד את מה שכתבת (כרגיל, בעצם).

מצאתי קב' קטנה של עוד ארבעה אנשים ליד הבית לשבת איתם, אז כן

בשעה טובה התחלתי לשבת בצורה קבועה.

בנוסף המשכתי לצעוד בשביל ואני קרוב יותר ללא ספק.

איך אצלך?

שבת שלום וזה

למעלה