אצבעון

lord snow

New member
אצבעון

לפני שנתחיל אני שמח להודיע לכם שסיימתי את סופת החרבות !! עכשחן לענייננו... ככל שאנו מתקדמים יותר ויותר בקריאת הספרים אנו מבינים יותר ויותר כמה אצבעון הוא מסוכן. זה מתחיל במשחקי הכס בבגידה שלו בנד סטארק וממשיך בסופת החרבות עם הריגתו של ג'ופרי וגילויים מפתיעים לגבי מותו של ג'ון ושליחת המכתב לקייטלין סטארק ! הריגתו של ג'ון ארין וחשדות בית סטארק בלאניסטר למעשה הובילו את לכל השתלשלות הארועים החשובים שהתרחשו בווסטרוז מאז. זה מראה לנו שאצבעון הוא אחד האנשים המסוכנים בממלכה וגם אחד השחקנים הטובים במשחקי הכס , אם לא הטוב מכולם ! אצבעון אומר שיש שני סוגי אנשים במעלה מלך : שחקנים וכלי משחק וגם מציין שסרסיי היא ללא ספק כלי משחק למרות שהיא חושבת שהיא שחקנית , מה שמוביל לשאלה שלי : נגד מי לעזאזל אצבעון משחק ?!?! מי הם השחקנים האחרים ?? טיריון היה אחד אולי , אבל עכשיו הוא כנראה יברח . ואולי גם ואריז למרות שנראה שהוא לא ממש מבצע פעולות , אלא רק יודע על פעולות של אחרים... אז מי עוד השחקנים ???

lord snow

New member
תיקון קטן

אני מקווה שאתם מבינים שה"עכשחן" הזה הוא עכשיו... זהו.

Vrock

New member
אצבעון

באופן כללי כרגע אין אף אחד שמסכן את אצבעון אישית ובעצם הוא מבוטח. הוא לא "משחק" נגד אנשים אחרים אלא לטובת עצמו. הוא "שחקן" מוצלח מאוד, שהתחיל מכלום ובזכות חוכמתו ועורמתו קיבל נחלה קטנה ועכשיו יש לו את קן הנשרים והוא במצב טוב לרשת את הצפון. הוא לא נוהג לשחק נגד אנשים (רק נגד טיריון) אלא באנשים כמו ששיחק בליסה.כלום לא יעצור בעדו ולמעשה לא אכפת לו במי הוא משחק, הוא דוגל בגישה אופורטוניסטית לחלוטין, כל הזדמנות שיש הוא מנצל בלי שום קשר למי זה קשור.

mysterious V

New member
אז מה אצבעון יעשה עכשיו?

יש לו את קן נשרים שהוא מקום אסטרטגי חשוב. הוא לא יקח שום חלק במלחמה? המטרה שלו היא פשוט לקדם את האינטרסים של עצמו? אם הוא כזה שחקן טוב, אז הוא הוא יבזבז את כישרון המשחק שלו אם הוא פשוט לא יעשה כלום. אולי אצבעון יתחיל להילחם גם בצבאות אחרים מאחר שכוחו גדל.

כוחו אמנם גדל,

אבל הוא לא משתווה לכוחות של שאר הצבאות, דעתי היא שהוא לא סוג האנשים שילחם בגלוי, כמו שטיריון אמר, הבינה שלו היא הכוח לא החרב. ובכלל, נראה לי שבגידות והונאה יובילו אותו הרבה יותר רחוק מאשר קרבות ומלחמות. השאלה האמיתית היא מה הוא יעשה שדאינריז תעלה לווסטרוז עם צבא הסריסים שלה? איזה דרך הוא ימצא שמשרתת אותו בדרך הטובה ביותר. ד"א, אני אפילו חושב שאותה דמות ראשית מסתורית שצפויה במשתה לעורבים, היא דווקא אצבעון. אחרי שהקורא כבר יודע כל כך הרבה על ההונאות של אצבעון, זה הרגע האידיאלי להכניס אותו בתור דמות ראשית ולהראות איך המוח הנבזי שלו פועל, מנקודת מבט יותר קרובה.

Envinyatar

New member
מה אצבעון יעשה עכשיו?

יש כמה אופציות. קודם כל, יתכן והוא ינסה להכשיל את סרסי, ולבנות כח נוסף בעיר הבירה - סרסי היא יריבה חלשה ומלאה מעצמה, ולא נראה שהיא תהיה אתגר גדול. (אולי דווקא קוואן יהיה יריב קשה יותר) דבר שני, יכול מאד להיות שהוא יתערב בתוהו בארצות הנהר, וינסה לפגוע בבני פרי - בסך הכל, אם לאצבעון יש נקודה חלשה מבחינה רגשית זו קייטלין, ומי ששיסף את גרונה של קייטלין בהחלט צריך לחשוש מאצבעון. כך או כך, סאנסה בידיים שלו, והיא יכולה להיות כלי רב תועלת - בין היתר משום שמי שמתחתן איתה, יכול להוליד ממנה גם יורש לבית סטארק (על זה טיווין חשב כשהשיא אותה לטיריון).

הוא לא משחק נגד אנשים,

הוא משחק בשביל עצמו, הוא רוצה לנצח, לא אכפת לו מהאחרים.

Envinyatar

New member
יש שני סוגי משחקים

אחד הוא המשחק הפוליטי - משחק הכס, והאחר הוא המשחק המיסטי הגדול. לגבי המשחק המיסטי - הוא הרבה מעל המידות של אצבעון. לכן, קשה לומר שהוא משחק מול מליסנדרה למשל. נגד מי הוא משחק? כנגד כל שאר בעלי העוצמה, אבל היתרון הגדול שלו שהוא לא נראה ממבט ראשון כשחקן אמיתי במשחקי הכס, מה שמגביר את הסכנה שלו. הוא בהחלט שיחק את המשחק שלו מול אדארד (לא אתגר גדול), מול טיריון (כשהיה ימין המלך), ואריז, ובמידה מסויימת ובסתר גם כנגד טיווין. כעת, סביר להניח שסרסי שודרגה מכלי לשחקנית - למרות שלפי הפרקים שלה שפורסמו מ"משתה לעורבים", היא שחקנית די גרועה. השאלה הגדולה היא - מה המטרה הסופית של אצבעון. ספק אם הוא רוצה את הכתר עצמו, אבל אולי בהחלט להיות האדם החזק מאחורי הקלעים.

lord snow

New member
עכשיו שאני חושב על זה

איך יכול להיות ששחקן כל כך מנוסה כמו אצבעון יפול ישר אל תוך האבדון שמכילה בתוכה האהבה(או התשוקה אם תרצו) ? תגידו מה שאתם רוצים אבל אצבעון לא נמצא עם סאנסה אך ורק בשביל הצפון , אחרת הוא לא היה מתנהג אליה באותה צורה... סאנסה מזכירה לו בבירור את קייט והוא מתיחס אליה לא כאל כלי משחק אלא כאילו הוא מכשיר שחקנית חדשה... אבל איך הוא יכול היה לטעות כל כך ולשפוך את כל האמת אל תוך מוחה המפגר של סאנסה ???

Envinyatar

New member
שני דברים

א. סאנסה בהחלט לא מפגרת. אולי היא התנהגה בטפשות ב"משחקי הכס", אבל היא בהחלט התבגרה והחכימה. ב. כפי שציינתי בתגובה מקודם - נקודת החולשה היחידה של אצבעון, קרי, המקום בו הוא יכול לפעול מרגש ולא משכל (כמו האקט הכמעט התאבדותי שלו מול ברנאדון סטארק), הוא בכל מה שנוגע לקייטלין - וסאנסה נראית לו כהתגלמות של קייטלין. ניתן אפילו לנסות להעלות תאוריה, לפיה תאוות הכח שלו היא מעין "פיצוי עצמי" על מה שנשלל ממנו בנעוריו, או לפחות ריאקציה לאיך שהוא תפס את עצמו אז - מי שניסה להיות אבירי ואמיץ, וספג מכה אנושה בגלל זה.

NJS

New member
אבל אז הוא היה

עדיין צעיר ועדיין הייתה בו אנושיות כרגע אני לא חושב שהוא מסוגל לאהוב, והדבר יחיד שנשאר לו כלפי קייט זו שנאה ולכן אם הוא יעשה משהו לסאנסה זה יה בשביל לנקום

Envinyatar

New member
לא מסכים איתך

ההתנהגות של אצבעון כלפי קייטלין (להבדיל מכלפי נד) ובעיקר סאנסה לא מראות על שנאה - מרירות גדולה כן, תאווה כן, אבל בהחלט לא שנאה. אם מישהי מצליחה להוציא מאצבעון אנושיות, זו דווקא סאנסה. ולגבי ההתנהגות שלו אז ועכשיו - כנראה שהדו-קרב עם בראנדון ומה שקרה אח"כ (בעיקר העובדה שקייטלין לא באה להפרד ממנו - והוא לא ידע כמובן שהדבר נאסר עליה), הם מה שיצר את אצבעון החדש, התככן וחסר המעצורים, שלדעתו למד בדרך הקשה, שבדרכים אביריות לא מגיעים לכלום.

NJS

New member
בשנאה התכוונתי

בעיקר למרירות ומה שבטוח אצבעון לא אוהב לא את קייט ולא את סאנסה אצבעון אוהב את אצבעון ואם הוא יצטרך למסור את סאנסה כחלק מברית כלשהי הוא יעשה זאת

Envinyatar

New member
לא בטוח

אני מאמין שכאן בדיוק הנקודה החלשה של אצבעון - ואולי גם הנקודה ממנה יצמח הסוף המר שלו. מרטין בד"כ אוהב מאד את התמרונים האלו, והוא מציג אנשים מורכבים. לדעתי, זו בדיוק נקודת המורכבות של אצבעון.

lord snow

New member
גם אני חושב כך

סאנסה תהיה הגורם שיביא למפלתו של אצבעון... הוא אומר לידה יותר מדי.

למעלה