ארה"ב - מחפש אנשי קשר

Benkok

New member
ארה"ב - מחפש אנשי קשר

אז ככה, לכל האמריקאים (וגם אלה שלא)... יצרנו כמה קשרים טובים עם יצרנים מקומיים של ריהוט פנים מעץ. מדובר בדלתות פנימיות, ארונות מטבח, שידות לחדר שינה וכו'. אנחנו מחפשים אנשי קשר בתחום הבנין (קבלני שיפוצים, קניינים של חברות פיתוח) שבמסגרת עבודתם נתקלים במפרטים טכניים למוצרים הללו. למשל - פרוייקט קונדומיניום בהקמה (50-1000 דירות...), סביר להניח שעובד לפי מפרט עבודה מסודר, עם מס' אפשרויות לכל פריט עץ בדירה. מכיוון שמדובר בכמויות, עלות ההובלה מתאילנד מתגמדת בהשוואה לחיסכון שנוצר בקניה הישירה. מה שאנחנו צריכים זה מפרט טכני (מה שקרוי "BLUE PRINTS"). מכיוון שאנחנו לא מכירים את השוק האמריקאי, אין טעם שפשוט "נציע מוצרים"...המטרה היא ללכת לפי דרישת הלקוח, לקבל ממנו את המפרט הנדרש (מידות, משקלים, סוגי עץ, צבעים, איכות גימור, מחירי מטרה וכו') ולהציע לו לייצר את זה כאן בתאילנד. אם מישהו מעוניין לעבוד איתנו על הפרוייקט הזה (בתור איש הקשר שם) או יש כאן למישהו קשרים בתחום, הוא יותר ממוזמן ליצור קשר. תודה, בן

בן! בדוק את עלות ההובלה של קונטיינר

של מוצר שעומד בתקן של רוב עיירות בארהב.... יש תקנים של בטיחות די חמורים בארהב לכל מוצר בפרינציפ. דיר באלק בנושא התקנים! MASONITE שזה קומפוזיט של עץ נכנס די חזק לשוק בגלל היכולת של המייסונייט לעמוד בלחות של המון אזורים בארהב. מייסונייט גם יותר זול מעץ כדוגמא אחת ! יש כאן טריקים לחיקוי של עץ... שנגרים ילמדו אותך שלא שמעת עליהם בכלל. בחיים לא תדע גם שהמייסונייט הוא לא עץ כי יש שכבות צבע עליו והוא מתבלה ולא מתקמט כמו עץ עם השנים. וחוץ מזה? ברוך השם בכל קאונטי בארהב יש את התקן הייחודי שלו של בטיחות לכל מוצר... מבחינה מסויימת תוכל להביט על זה כצורה של פרוטקשאניזם על הענף ! כי בכל אזור בארהב יש הסכם די ברור ולא כתוב בין הנגריות שמייצרות את העץ לאיזורים שכולם מכירים ויש להם קשרי משפחה ושל דורות רבים בכל איזור ספציפי בארהב ובין הספקים שמוכרים בHARDWARE STORE. הדבר הכי טוב זה לקשור קשר עם חברות של LUMBER כמו (כדוגמא אחת TRUE VALUE)...כדי לרדת לעומק המחיר בחנות ומערכת היחסים המורכבת בים כל הצדדים הענף. אם זה היה קל? כל אדיוט היה הופך למיליונר מזמן כבר..... האלמנט האנושי נורא חשוב,אל תזלזל בו! ולהצליח להקים קשר עם מקימי פרוייקטים? מויישה זוכמיר(יודע מה זה?)...אתה קושר את החמור מאחורי העגלה לדעתי ! צא חפש לבדוק אם אתה בכלל על המפה עם עלות המחיר FOB במחסן של הLUMBER YARD קודם כל. זהו

לדלתות זה מייסונייט ולפנלים זה MDF

MDF או NDF,לא בטוח... זה השם הקומפוזיט של חיקוי העץ לעשות את הפנלים(MOLDING)... הNDF או הMDF הזה עולה רבע מהמחיר של עץ אמיתי... ובחיים לא תוכל לזהות את ההבדל בניהם. וצ'מע לשמוליק ! כל נגר פה בארהב מכיר את הטריקים האלו ! ארהב היא ארץ הקפיטליזם הבלתי מוגבל.... הנגר מרגיש שהוא מוכר מוצר שעולה באיכותו בגלל שהוא קומפוזיט, על עץ אמיתי ולא דווקא שהוא עובד ומרמה את הצרכן ! נגר,עאליק, לוקח מחיר התקנה של עץ אמיתי שהוא יותר יקר באופן משמעותי....ומתקין את הקומפוזיט של העץ שהלקוח בחיים לא יוכל לזהות בהבדל בין 2 הסוגים בלי כימאי מדופלם שיבדוק את העץ עבורו. זהו

יצרני ארונות המטבח ממוקמים בצפון

ובקנדה... תבדוק ותמצא שיש בקנדה 3 או 4 מפעלים שמספקים בגדול את כל ארונות המטבח לשוק בארהב. השאר ממוקמים בצפון בניו אינגלנד ובמדינות הצפון לאורכה של ארהב,ששם יש הספקה ותעשיית ייצור עץ ענפה. בכל מפעל כזה,יש להם 3 או 4 או אפילו 5 פסי ייצור של ארונות מטבחים החל מרמה נמוכה מטבחים של כמה אלפי דולרים למטבח...והם מייצרים גם באותו המפעל עד הרמה הכי אקסקולסיבית של ארונות מטבח שיעלו לך מאות אלפי דולר להתקין מטבח גם כן.

Mירב

New member
מפרט טכני = Specifications

או בקיצור Specs. Blue Prints זה תכניות.

zoti

New member
אני חושב שיהיה לך קשה להתחרות עם

היצור המקומי. עץ הוא ביג ביזנס בארה"ב. מלבד הבעיות של התאמה לדרישת הלקוח תצטרך גם לחשוב על בעיות כמו מזיקים שיכולים להיות בעץ. אני יודע שישנם מוצרים שאסורים בהכנסה לארה"ב מחשש שיכניסו מזיקים שאינם קיימים בארה"ב ויגרמו לנזק רציני.

הבעיה היא באיכות הנמוכה יותר,דעתי !

ביבוא מהמזרח הרחוק... שלא לדבר על העובדה שהם הורסים את הג'ונגלים בקו המשווה... הסטנדרטים פה של עץ הם פשוט מדהימים ! הכי חשוב זה שפה נוטעים עץ חדש על כל עץ שגודעים בארהב... אני חותם ומבטיח לכם על זה. כאשר במזרח הרחוק הם מכחידים ג'ונגלים ולא טורחים לנטוע אותם מחדש,הכי חשוב זה שתרופות טבעיות(עתיד הרפואה איז און דא ליין) עדיין קיימות בג'ונגלים שהם מכחידים שם באסייה. עכשיו לעניין סוגי עץ: מישהו פעם הלך ללאמבר יארד לבדוק הבדל מחירים בין סוגי עץ אחד לסוג אחר של עץ? המבחר יטמטם אתכם לחלוטין... ההבדלים הם עצומים לפעמים במחיר. ההבדל בין לבנות משטח עץ מעץ CEDAR פשוט מחוץ לבית יכולים להיות משהו כמו 1000 עד 3000 דולר, כאשר אם עושים את אותו המשטח מעץ MAHOGANY...זה יכול לעלות עשרות אלפי דולרים רבים לאותו המשטח. אבל דעתי שהכי חשוב זה צריך פשוט ללמד את שלל הנגרים שעובדים עם עץ על סוג עץ חדש או קומפוזיט חדש של עץ כדי להתחרות עם כל השפע של ההיצע לשוק האמריקאי. באיזה עץ מדובר בן? תתחיל עם מחקר לראות אם סוג העץ הזה נמכר כאן בכלל...

Benkok

New member
../images/Emo41.gifתודה על ההתייחסות הרצינית!!!

אז ככה, השותף שלי לפרוייקט הזה עסק השנים האחרונות בייצור דומה, בעיקר למלונות (עם שותף אמריקאי שטיפל בנושא המכרזים) ולכן אנחנו מאמינים ביכולת הייצור שלנו. שמוליק, (תודה רבה ד"א) הנקודה כאן היא בדיוק סוג העץ והגימור שלו. בשביל זה אני צריך את התוכניות (תודה M) ואת הספקס, כדי לערוך את המחקר שלי. מה שאני צריך כדי להתחיל להתגלגל עם הרעיון הזה זה תוכנית אחת (או כמה של כמה מוצרים עיקריים) כדי להריח את השוק. המטרה היא להתאים את עצמנו לדרישות השוק...לא לחדש ולא להתפלצן. אם היתה לי תוכנית ביד, עם מחיר מטרה (C&F, לא FOB כי מן הסתם אם אני אציע מחיר FOB אז הרבה לקוחות יעדיפו לוותר על הכאב ראש וללכת לקנות בIKEA (שדרך אגב מייצרים כאן...מה שפותר לנו את הנושא של האישורים והמזיקים) בלי להיכנס לסרטים של ייבוא וכו'.) לגבי עלות קונטיינר...20 פיט יעלה בים בסביבות ה2,500 ירוקין וטקילין כולל הכל (מהמפעל עד האתר) - בקונטיינר 20 פיט יש הגבלה של 21.5 טון...תעשה את החישוב שלך לבד אם ההובלה כדאית או לא (כשאתה מחשב, קח בחשבון 2 דברים עיקריים - 1. עלות העץ והעבודה כאן זולה משמעותית. 2. כל המוצרים יהיו "מתפרקים" בהכרח ז"א מגיעים לאתר במשטחים.) נכון שתהיה בעיה "להיכנס" לברנז'ה...בשביל זה אתם כאן. לא??

אז תן לשמוליק לשאול שאלה פשוטה:

מה קרה לקונקשאן שהיה לשותף שלך עם יזם הפרוייקטים בארהב? נגמרו כל בניית הקונדומיניונים בארהב? לשאלות פשוטות יש תשובות פשוטות בדרך כלל... ולא ענית לי על איזה סוג עץ מדובר?

Benkok

New member
צודק שמוליק...אבל לא ממש...

בקצרה, היה קונקשן אמריקאי, היה שותף ישראלי, היה שותף תאילנדי. קונקשן אמריקאי גנב. קורה במשפחות הכי טובות... לא עניתי לך לגבי סוג העץ כי אין טעם...מוצרים שונים מיוצרים מעצים שונים...אם תתן כיוון מסוים שמעניין אותך אני אבדוק את הנושא ואחזור עם תשובות מספקות. כמו שאמרתי, הנושא כרגע בגישושים ראשונים, נוצר קשר עם הספקים ועכשיו צריך לקוחות...

כדי שנהיה רציניים בנושא עסקים,אז...

יש לי כמה דברים להעיר לך בן: דעתי שאין כזה דבר גנבים בעסקים..... יש שיטות בדוקות להמנע מלעשות עסקים עם אנשים שלוקים בכנות ופתיחות ובהגינות בהתנהגותם בעסקים. ב99.9 אחוז מהמקרים כאשר מישהו קורא למישהו אחר גנב בעסקים, מסתבר שאותו האיש שמאשים את השני בגניבה....פשוט מאוד לא טרח לשאול את השאלות הקשות,או לא טרח לבנות נוסחא פשוטה של מכירה לקונה. כשמדובר במערכות יחסים עסקאיים... לפני שמתחילים במערכת יחסים עסקיים(אפילו עם קרוב משפחה,בעצם ביחוד עם קרוב משפחה!) מבררים ומדסקסים בקול רם את כל הפרטים את כל חובותיו וזכויותיו של כל צד.... וחותמים הסכמים מפורטים שמסבירים את החובות והזכויות של כל צד בעסקים גם. מה תפקידו של כל צד בעסקה..? באיזה מחיר תמכור? למי אתה מוכר? למי הקונה ממך מוכר? באיזה כמות ובאיזה מחיר ייתחייבו לקנות ממך. מועדי אספקה שלך וכו'. והכל בעסקים, בפרינציפ, נעשה(וצריך להעשות) עם כוונות טובות... אחרת, מנסיונו של שמוליק...ממש ממש חבל'ז. אם יש למישהו בעסקים, חשדות על כוונות לא הכי טובות או שחסרות כנות או פתיחות בעסקים לגבי מישהו? לא מתחילים לעשות עסקים.... זה די פשוט. נכון? נכון עכשיו אולי תספר לנו מה היתה הטעות של השותף שלך באבחנה שלו ובבניית מערכת השיווק שלו שנתקלה במבוי הסתום במערכת עשיית העסקים שלו עם השותף(הגנב) האמריקאי שלו. אם לא תדסקס בקול רם ובלי פחד על השיעורים שלמדת מטעויות של אחרים? אתה עתיד לחזור על כל הטעויות של כל מי שסירבת להכיר בטעויות שעשה ותכשל ללמוד מהם להבא ולהפנים על הטעויות. WHO LOVES YOU BABY????? זהו

Liatatwork

New member
בתור מישהי שעובדת במחלקת WORKOUT

בבנק, אני חולקת על דעתך שאין דבר כזה גנבים בעסקים... נכון שכמעט תמיד בדיקת רקע מקיפה יכולה לעלות על זה מראש אבל לא לכל אדם יש את היכולת לעשות בדיקות כאלו מקיפות ומעמיקות ובארצות מסויימות זה פשוט בלתי אפשרי מבחינה טכנית.

אז תודיעי לבנק שלך ליאת שהם....

צריכים את שרותיי ! אני בשיחה של פנים אל פנים עם כל אדם עלי אדמות... שתימשך בין חצי שעה לשעה בערך, יכול לשריין לך סיכון טוב או רע. כלומר, אחרוץ בפירוש, החלטה ברורה אם הבנק יעשה איתו כסף או שייפול איתו בהפסדים בגלל בוסרותו בעסקים או מרמה שהאיש מתכנן על הבנק. זה לא כל כך מסובך ליאת..... בעצם, זה לא ממש משנה אם מוסד פיננסי או אדם פרטי מפסידים כסף בגלל שהשקיעו כסף על איש ששרף הכסף בגלל בוסרותו או בגלל כוונותיו לגנוב... הפסד הוא הפסד לדעתי. אבל זה אחלה דיון פילוסופי גם...

iris mom of two

New member
אם כך

גישה אחת תהיה להתקשר לבוני דירות גדולים. אין לי קשרים אבל הנה אחד מהקבלנים הגדולים ביותר בארה"ב כרגע: www.pulte.com גישה שנייה היא בנאים של בתי דירות להשכרה. הנה אתר של אחת החברות הגדולות. http://www.avaloncommunities.com/pages/map_regions/realestateawards.html תוכל למצוא עוד על ידי חיפוש באתרי דירות ובאתרי בנייה. הנה עוד בנאי גדול: http://www.tollbrothers.com/homesearch/servlet/HomeSearch

duncken

New member
בן, מה אם ריהוט?

אני זוכר מטיולי במזרח שראיתי ריהוט מדהים מעץ בתיאלנד ולאוס. אני מדבר על (לדוגמא) הספות עם האריות במשענות וכדומה (אולי שוללחנות קפה). זה אולי יהיה יותר פשוט מבחינת הפרוייקט (אתה מספק קטלוג עם תמונות צבע +דגם או באתר אינטרנט).

למעלה