ארוחת יומולדת 2007

nickey

New member
ארוחת יומולדת 2007

ושוב הגיע היום הולדת ואיתו ארוחת הערב המסורתית שאני ואמי מכינות יחד. זה כבר נהפך ל"מסורת"
למרות שדיי דילגנו שנה שעברה אבל ניחא. מביאה קישור לארוחה מלפני שנתיים. השנה הכיוון הוא ארוחה חלבית, שתהיה עשירה במיוחד. אני מתלבטת בין מרק בצל בקערות לחם (אשמח למתכון לקערות וגם להפרשת החלה - אחי ומשפחתו דתיים), לבין דג כלשהו בתנור, לא יודעת איזו מהן לקבוע כעיקרית. אמא הציעה פשטידת ברוקולי חדשה שהיא ניסתה לא מזמן. ככל הנראה גם הגראטן המסורתי יככב, עם הסלטים אנו כבר נסתדר. אז בגדול: תוספות ועיקריות, וכמובן גם קינוח, לא משהו כבד אבל שיהיה טעים, ולא מתוק ברמות. ואם אפשר אז כמה שפחות פחמימות בשביל אמא שלי. לדעתי נהיה כ-10 איש השנה. אשמח לתשובות והערות|4ו|

חוזרת א

New member
רעיונות

לא מסתדר לי מרק כמנה עיקרית האמת אלא כמנה ראשונה... אין לי מתכון לקערות לחם אבל אני אשמח להסביר לך על הפרשת חלה אם תצטרכי. באופן עקרוני את צריכה להפריש בלי ברכה מעל קילו קמח ועם ברכה מקילו ו1.700 גר' בערך אז תבדקי מה הכמות ולפי זה אני אסביר. אני הייתי מוסיפה לזניה (יש לי מתכון מצויין אם תרצי) ורולדות בצק עם מילוי גבינת עיזים. סלט ירוק נראה לי בסיסי בארוחה כזאת. בקיצור התפריט שאני הייתי מרכיבה: סלטים+לחמים או לחמניות ממולאות ואולי גם חצילים מטוגנים עם ריבועי פטה עליהם או משהו כזה מרק (לא בקערות לחם כדי שלא יתמלאו) דג בתנור- דניס או מושטים פשטידת ברוקולי, לזניה, גראטן, סלט ירוק גדול, רולדדת בצק עם גבינת עיזים וזיתים לקינוח- עוגת גבינה/ פונדנט שוקולד עם גלידה/ לא מזמן מישהי הכינה טארט תותים עם שוקולד לבן של קארין גורן (אין לי מתכון אבל אפשר לחפש לך וראיתי לא מזמן גם בספר של בני סיידא משהו דומה) אם תרצי מתכון ספציפי תגידי

nickey

New member
הכל נשמע מצויין

אך מכיל פחמימות רבות (לחמים ופסטות), אני מעדיפה שיהיה לחם אחד, אם לא כקערת מרק אזי כחלה ביתית. אמא בחרה מרק דלעת של נירה רוסו, אם יהיה מוצלח ארשום. היא פסלה את כל שאר ההצעות. היא מעדיפה רק מרק ופשטידות. אני חושבת שק"ג קמח יספיקו לשתי חלות ולהפרשה, לא? אשמח מאוד להסבר, בין אם על גבי הפורום או במסר.

למעלה