אריה.. עירית... אני מלמדת 38 שנים ו...

צופית 55

New member
אריה.. עירית... אני מלמדת 38 שנים ו...

ערב טוב,
במשכורת ספטמבר ואוקטובר לא קיבלתי העלאת שכר בסיס משנה קודמת.
כששאלתי את הטלר לפשר העניין, אמר, שהיות שהגעתי לתקרה - השכר לא משתנה...
האם נכון הדבר?!
תודה לתשובתכם

itu1

New member
לשאלתך

לאחר 36 שנים הגעת לשיא הוותק בטבלת השכר ולכן אין תוספת לשכר הבסיס
אריה

תוספת ותק

היגעת לתקרת הוותק לשכר, אבל לא לתקרת השכר. תקרת השכר תלויה גם בדרגה ותפקידים. אם תעלי בדרגה או תקחי על עצמך תפקידים נוספים תקבלי שכר יותר גבה.

צופית 55

New member
תודה על תשובתכם, ולעניין נוסף..

היכן רשום באיזו קרן פנסיה אני? בתלוש השכר לא כתוב... היכן מבררים?
תודה

itu1

New member
לעניין הנוסף

כמורה ותיקה במשרד החינוך את בפנסיה התקציבית
אריה

איפה מופיע באיזו פנסיה את/מבוטח

מורה וותיק בפנסיה תקציבית, כתוב לו בתלוש דמי ניהול פנסיה תקציבית, בניכויים. זאת כיוון שהוא משלם 2 אחוזים כל חודש משכר קובע לפנסיה לשמירת זכויותיו בפנסיה.
בשנות העבודה הראשונות זה לא הופיע, כיוון שמורים לא שילמו בפנסיה התקציבית עבור הפנסיה שלהם. כלומר בתלושים ותיקים לא כתוב דבר על הפנסיה, ואז זה אומר שיש פנסיה תקציבית.
מורים שהצטרפו למעגל העבודה מאוחר יותר מבוטחים בפנסיה צוברת חדשה, וברירת המחדל היא קרן פנסיה בהראל.
מורים ותיקים, שיש להם רכיבי שכר לא פנסיוניים בעבר, שהפכו פנסיוניים ב- 2010, מבוטחים במנוף הראל בגין רכיבים אלו. מדובר בגמול ריכוז למשל.
כמו כן מופרש משעות נוספות (עד 18 בכל מחצית שנה) לקרן הפנסיה הראל.
זה מופיע בתלוש השכר, בניכויים כמנוף הראל. אם בהגיע המורה המבוטח לגיל פרישה חוקי בקרנות הפנסיה (64 למורה אישה ו- 67 למורה גבר) תהיה יתרת הכספים בקרן הפנסיה מנוף הראל, 80 אלף ש"ח ומעלה, יוכל המורה לקבל עוד פנסיה בגין כספים אלה.
לכספים האלה ניתן יהיה להוסיף את הכספים שנמצאים בקופות הגמל גל, וגל כלנית, או רשף ורשף הילה, בשורה שבה מופיע מיועד למשיכה כקצבה, סכומים החייבים במס, אם מושכים אותם. הסכום שיתווסף יוכל לאפשר קבלת פנסיה נוספת.

למעלה