ארכיונים של בתי ספר..

avitalit

New member
ארכיונים של בתי ספר..

מי יודע היכן ניתן לראות רשימות תלמידים מבתי ספר שונים בעולם ? אני מחפש מידע על רשת החינוך היהודית - צרפתית אליאנס שפעלה במרוקו .. יש לי כתובת של האתר שלהם אבל הכל בצרפתית ... www.aiu.org שבת שלום לכולם איציק

Google יתרגם עבורך../images/Emo70.gif

היכנס ל: Google (לאתר באנגלית. אם הגעת לאתר בעברית, לחץ על: Google in English מתחת לחלון החיפוש). בצד ימין של החלון, יש קישור: Language Tools שם אפשר להכניס כתובת של אתר אינטרנט ושפת מקור ושפת תרגום ו... הופ
האתר מתורגם. התרגום עובד, כמובן, רק על טקסטים ולא על גרפיקות - ובמקרה של האתר שנתת, דף הפתיחה כולו גרפיקה. לחיצה על אחד מהכפתורים למטה - כבר תוביל אותך לדפים באנגלית... ארנון

avitalit

New member
תודה !!! ושאלה/בקשה לסטודנטים .

אכן קסם ! שלחתי להם דוא"ל וקיבלתי תשובה . הם טוענים שיש להם בארכיון רק רשימות מורים - ושאת רשימות התלמידים אפשר למצוא במקום שנקרא (בתרגום חופשי) הארכיון של ההסטוריה של העם היהודי. לדבריהם - הוא נמצא בבנין שפרינצק באונ´ העברית . האם מישהו מבין חברי הפורום לומד באונ´ העברית ? היש למי מכם גישה לארכיונים הללו ? תודה איצ

כוכה

New member
בתי ספר

אני מתנצלת שלא מצאתי לך את אליאנס אבל מבינה שמצאת וקצת קשה שם. ובכן: ארכיון החינוך היהודי והסתדרות המורים מכיל חומר רב על בתי-ספר יהודיים בגולה. נסה שם. הארכיון יושב באוניברסיטת ת"א. מנהלת אותו נאוה אייזן.

שרי סילבר

Active member
אתר אליאנס נכנסתי לאתר של אליאנס, מכיון שאני קצת מבינה צרפתית, ובאמת שרציתי לסייע לך, אבל: המקום היחיד שנראה הגיוני למצוא רשימות תלמידים זה במסגרת הארכיון שלהם, אבל מסתבר שהאתר הזה עדיין בבניה. מה שאומר שכדאי לחזור בעתיד, אם לא תמצא את המידע באופן אחר.../images/Emo50.gif

למעלה