ארמוקור + דיאנה

venus25a

New member
ארמוקור + דיאנה

דר´ קרן שלום! אני לוקחת כבר שנה כדורי ארמוקור + דיאנה לטיפול באקנה. הכדורים די עוזרים, ורציתי לדעת האם יש סיכון בלקיחת כדורים אלו לתקופה כה ארוכה. האנדוקרינולוג שלי פשוט לא ידע לענות לי, הוא אמר שהמקרה שלי די נדיר. בינתיים אני לא רוצה להפסיק את הטיפול מחשש שהאקנה יחזור. האם זה יכול לפגום בסיכויים להיכנס להריון למשל? אני בת 25 דרך אגב, אחרי טיפולים שונים באקנה כולל רואקוטן. תודה רבה!

דיאן +אנדרוקור

שלום לך, אני שמחה שמצאת סוף סוף טיפול שעוזר לך לאקנה. הטיפול שאת מקבלת די מקובל לטיפול בתופעות של היפראנדרוגניזם (תופעות שנובעות מרמות מוגברות של הורמונים "זכריים" או מפעולתם הנמרצת מדי גם כשרמתם תקינה). תופעות אלה כוללות גם אקנה וגם שיעור יתר והפרעות במחזור החודשי. יש כמובן סיכוי שהקנה יתחדש במידה מסוימת כשתפסיקי אות הטיפול, אבל בינתיים את צעירה, והנתונים אינם תומכים בהשערה כי יש סכנה בטיפול ממושך בתכשירים אלה: לא מבחינת גרימת סרטן שד למשל, ולא מבחינת פגיעה בסיכויי הפוריות. ישנן נשים שמתקשות להרות לאחר שמפסיקות את הגלולה. אבל לרבו אלה נשים שסבלו מתופעות שהזכרתי לעיל, ושכוללות גם בעיות עם ביוץ וכו´. כך שמה שקורה עם הפסקת הגלולה הוא למעשה חשיפה של בעיה קיימת שפשוט הוסתרה בתקופה שנטלו את התרופה. אז במקומך הייתי מרגישה בטוחה ונהנית מהתוצאה.

למעלה