אשה על ספסל

אבח"י

Well-known member
במרכז העיר ירושלים, ברחוב יפו , לא רחוק מכיכר ציון היתה חנות כובעים. יותר נכון, חצי חנות כובעים והמוכר היה איש מבוגר מאד. חנות לא מושקעת בעליל. אפלולית וצפופה מאד. לאחר שנפטר כתבו עליו שהיה בעליהם של בניינים ודירות בעיר. לך תבין.
ירושלים איננה דוגמה. סינדרום ירושלים זה ענין בפני עצמו.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
פעם התפגר איזה קבצן שנראה עני מרוד, ערירי ולבוש בלויים. בדקו בבביתו ומצאו ג'ארה מלאה בימבה כסף. יש כאלה.
למה לנג'ס פה רק על טעויות בעברית ?
אני אתחיל מהיום לנג'ס על טעויות בערבית.

כד/צנצנת בערבית זה ג'רّה (נקרא כג'ררה), ולא ג'ארה.
ג'ארה זה שכנה ואני מניח שלא מצאו בביתו את השכנה שלו מלאה בכסף (אם אני טועה אשמח אם תצרפי את הכתובת שלה או לחלופין את מספר הנייד שלה).

פונדיצ'רי

Active member

ג'ארה זה שכנה ואני מניח שלא מצאו בביתו את השכנה שלו מלאה בכסף (אם אני טועה אשמח אם תצרפי את הכתובת שלה או לחלופין את מספר הנייד שלה).
אם היתה כותבת ג'ררה, לא היינו יודעים במה מדובר.

ואם אתה כבר משוויץ בערבית שלך, אפשר לשאול מהיכן היא?

אבח"י

Well-known member

כי אני ניג'ס מטבעי ושונא את השמטת ה- כ"ף שמטבעה צריכה לבוא לפני ה- שי"ן. במלים אחרות, על אף הערכתי העצומה לפרופ' גלעד צוקרמן, שדומני שקיילטון אולי מכיר את משנתו על הדיבור הטבעי של הילידים, שהוא היחיד האותנטי והנכון, יש נקודות שמשגעות אותי. בדר"כ אני לא מעיר. בפעם הבאה אתכתב עם הצדיק לבד, עדיף בחיי.. הוא ממש נחמד.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
כי אני ניג'ס מטבעי ושונא את השמטת ה- כ"ף שמטבעה צריכה לבוא לפני ה- שי"ן. במלים אחרות, על אף הערכתי העצומה לפרופ' גלעד צוקרמן, שדומני שקיילטון אולי מכיר את משנתו על הדיבור הטבעי של הילידים, שהוא היחיד האותנטי והנכון, יש נקודות שמשגעות אותי. בדר"כ אני לא מעיר. בפעם הבאה אתכתב עם הצדיק לבד, עדיף בחיי.. הוא ממש נחמד.
ממש לא ירדת לסוף דעתי, אני בגדול בעד ניג'וסים מכל סוג שהוא (אנחנו עושים פה בפורום משהו אחר ?).

אבל אני נגד אפלייה.
מאחר והערבית היא שפה רשמית במדינת ישראל והאשכנזים עושים בה מעשים שלא כדרך הטבע אתחיל לנג'ס גם בנושא זה.

למעלה