אשמח אם חברי הפורום יפרטו על השינוי

odr87

New member
אשמח אם חברי הפורום יפרטו על השינוי

במהירות הריצה שלהם כפקטור של זמן ניסיון וגיוון האימונים.

מעניין אותי לקרוא על מגמת השתפרות הקצבים של הארוכות והאינטרוולים שלכם.

כיצד התחלתם ולאן הגעתם תוך כמה זמן השקעה...

אני מנסה להיכנס לעובי הקורה באופן אישי על עצמי דרך הספר של JACK DANIELS RUNNING FORMULA מהדורה 2

בברכה,

אוהד.

27182

New member
שיפור בודקים לפי תוצאות מרוצים

לא לפי קצבים באימונים.

odr87

New member
ממש לא מסכים עם הטענה

התוצאה היא נגזרת של מתודיקה של אימונים ומטרות
לכן אם הגעת לתוצאה מסויימת היא חייבת להיגזר מאימונים שמדמים כמעט את אותה התוצאה או קרוב אליה. לכן לדוגמא מעניין לשמוע איך אדם שהתחיל בקצב 6 לקילומטר בארוכות עבר אחרי X זמן ל קצב מהיר יותר
וכאן זה מעניין אותי מה הטריגר שהביא לשיפור אצל אותו אדם..

redepic

New member
אתה טועה ומטעה

לדעתי כל נסיון להסיק מסקנות מהתנהגות הגוף של אנשים אחרים לא תוביל אותך לשום תוצאה ראויה
לפני כשנה התאמנתי עם בחור בן 50+ שתוך 10 שבועות שיפר את הקצבים שלו מ6:00 ל5:00 בארוכות, מה שאותו בחור שכח להגיד לי היה שבצעירותו נהג לרוץ מרתונים ב2:30
לענינו נסה להסתכל רק על עצמך ועל ההרגשה שלך במהלך האימונים, בגדול תנסה לרוץ את הארוכות בקצב מתגבר. אני נוהג לחלק ל3 קטעים שווים כשכל קטע מהיר מקדמו בכ10 שניות לדוגמא בשביל קצב 5 להתחיל על 5:10 - 5:00 - 4:50
עם הזמן תרגיש שאתה מסיים בקלות רבה תעלה קצב ב5שניות לכל קטע תראה איך ההרגשה האם עדין אתה מסיים את הקטע האחרון במאמץ סביר.
ככה גם באינטרוולים חשוב שכל אינטרוול יהיה מהיר מקודמו עם האחרון מהיר משמעותית מהאחרים אז פשוט תתחיל יותר מהר
אני לא חושב שזה נכון להתעסק בזמנים בשלב זה אם תתאמן נכון השיפור יגיע בקצב שהגוף שלך רגיל בהתאם לכמות האספלט שהוא אכל עד היום
מירוצי ההכנה יתנו לך אינדקציה וכיוונון לגבי הזמנים בהמשך
חשוב להבין כי דחיקת הגוף לקצבים גבוהים עלול להיגמר בפציעה וממליץ להיעזר במישהו מוסמך חיצוני שיכול לתת פידבק בלתי תלוי (כמו מאמן)

בכל מקרה תפסיק לבדוק מה האחרים עושים ותתרכז בך,
בהצלחה.

למעלה