אשמח לעזרה

איילת258

New member
אשמח לעזרה

אני נשואה + 1 בן שנתיים (ועוד 1 בדרך), בת 30 מגיעים להורי בדר"כ פעם בשבוע לארוחת שישי בערב (נסיעה של 40 דקות) הממוצע שהורי מגיעים אלינו, פעם בחודש וחצי , חודשיים (אם לא יותא רחוק מזה) באמת שמשתדלת לשמור על הגחלת ועל הקשר.... יש להם שולחן אוכל שנפתח כשהם מארחים את הילדים, (אחותי נשואה + תינוק) אין שבוע שאני לא צריכה להזכיר להם לפתוח את השולחן, כי אין מקום ל 10 אנשים מסביב לשולחן של 6, תמיד צריך להצטופף, ולא נעים לאכול ככה ביקשתי יפה, הזכרתי, התקשרתי לפני רוב הזמן שוכחים, וכשסוף סוף נזכרים, פותחים רק חצי ממנו (בקיצור, לא משתדלים מספיק לתנאי האירוח) עכשיו עשו שיפוץ בבית,, הסלון גם ככה היה קטן, דחפו לשם גם את השולחן של הפינת אוכל אין תנאים ואין מחשבה על הנכדים בקושי יש מספיק מקום לשבת, שלא לדבר על אולי לתת לבן השנתיים קצת מקום לשחק בו על הרצפה.... שטיח.... בקיצור, ניסיתי לדבר ולהסביר, נתקלתי ב, זה מה יש, עוד מעט יהיה מסודר ויהיה יותר טוב שןרה תחתונה, חצי שעה אחרי האוכל, אני בורחת, מה אפשר לעשות? להציב אולטימטום? לא לבוא? לצמצם מפגשים? סליחה על האורך

אנילה1

New member
ילדים קטנים מציבים אתגרים גדולים. צריך כל

הזמן לדאוג להם. לגבי בנך בן השנתיים, את יכולה להביא שטיחון מהבית שיהיה לו על מה לשחק. לגבי השולחן. אולי תבואו רבע שעה קודם ותפתחי את השולחן בעצמך. אני חושבת שהדירה של הוריך קצת קטנה לשתי המשפחות החדשות שלך ושל אחותך, בייחוד שהקטנים שלכם זקוקים למרחב תנועה, וקשה להושיב אותם ליד השולחן לאורך זמן. השאלה היא מדוע אתם צריכים לבוא להוריך כל שבוע? אולי פעם בשבועיים יספיקו? אפשרות אחרת, אם הוריך יתגעגעו לקטנים אז שכולם יבואו אליכם, ושבוע אחרי זה לאחותך, ושבוע אחרי זה להוריך, ברוטציה.

שיבא2

New member
רעיונות מדהימים

לא חשבתי על כל זה אל תצחקי, אני באמת חושבת שאת חושבת נכון. יום נעים לך

איילת258

New member
תודה

הם מסדרים את הושלחן שעה לפני והולכים לבית הכנסת אם אני אבוא לםני אני אשב עם עצמי מעדיפה לשבת עם עצמי ועם בני ובעלי בבית שלי והורי לא יכולים לבוא אלי בסופשבוע, הם דתיים... תודה בכל מקרה

שיבא2

New member
היי

אני באה מקשר ממש מעורער עם אמא שלי וגם עם אבא שלי זה לא להיט. לראות עיניי, לא מדובר בבעיה גדולה אני במקומך הייתי מבליגה, אוכלת והולכת אחרי פרק זמן לא ארוך. לדעתי, הקשר עם ההורים חשוב לך ולילדייך בברכה, שיבא

דחיינית

New member
לא פשוט

אולי אתם יכולים לבקר פחות? אולי את יכולה להחליט שאת מעדיפה את הזמן איתם מאשר את הנוחות?

שלום איילת

כאשר קראתי את הודעתך הראשונה, חשבתי להציע שרק כאשר אתם מגיעים תפתחו את השולחן, כי אולי קשה להם פיזית לעשות זאת. אך אם יש בעיה בגלל הדת, אז זה יורד מהפרק. האם נעים לכם אצל ההורים (לא מבחינת התנאים הפיזיים)? האם אפשרי להתמודד עם התנאים הפיזיים למען היחד המשפחתי? שזה עניין של התפיסה שלכם את העניין והאם אתם מוכנים להקריב את הנוחות למען להיות עם המשפחה. קראתי שמישהי כבר העלתה את האפשרות של להגיע לעיתים יותר רחוקות. לדעתי, חשוב שתתחילו לבנות את המסורת של המשפחה הגרעינית שלכם. מגיע שלב בחיים שצריך קצת להתרחק מההורים ולהתחיל לבנות את הקן המשפחתי שלכם. מקווה שתמצאו פתרון מבלי אולטימטום או הפסקת הביקורים שרק יקלקלו יחסים. כל טוב

למעלה