אשמח לעצה

magicpie

New member
אשמח לעצה

אני וחבר שלי ביחד שנתיים וקצת,שנינו בשנות ה20, הכיוון מאוד ברור-חתונה.
מבאס אותי דבר אחד, הוא לא תומך בי כשקורה משהו ומישהו אחר פוגע בי.
לדוג שותפה שלי החליטה להזיז את הסלון ואני ביקשתי רק שלא יזיזו פרט אחד ממקומו שחשוב לי שישאר במקומו-והיא הזיזה.
אני התבאסתי על זה ואז חבר שלי אמר לי "תפסיקי להיות בת יחידה" (פירוש-מפונקת ורוצה שהכל ילך כמו שהיא רוצה)
כשהסברתי לו את הסיבות ההגיוניות לבקשה שלי הוא פשוט עבר נושא ולקח את כל זה בצחוק,כשקל לראות שאני נסערת מהעניין ולא צוחקת.
אולי אני מנפחת דברים?
אבל זה ממש מעצבן, כשמישהו עושה לו עוול (וגם כשהוא רק מרגיש שעשו לו עוול) אני מיד בצד שלו.
והוא מבטל אותי ולפי ההרגשה שלי-מאשים אותי.
וזה גורם לי לחשוב על כל הסיטואציות בחיים המשותפים שאנחנו מתכננים,בהן אני אצטרך שיעמוד לצידי והוא מה? יבטל אותי?
אתה חבר שלי,אתה אמור לקפוץ כשמישהו עושה לי רע לא? או שזה רק בקומדיות רומנטיות?

אני כבר לא ילדה בת 15,אני יודעת שה"גבר המושלם" ששומע שיש לי בעיה וישר יוצא לפתור אותה במו ידיו-לא קיים.לא ציפיתי ממנו ללכת לדבר עם שותפה שלי במקומי.
הוא יכל פשוט להגיד לי "זה לא בסדר,תשבי איתה לשיחה ותסבירי לה" ולצאת מזה נקי.

מה אתם אומרים?אני מגזימה?

LOLI152

New member
את לא מגזימה.

כי הכל בחוויה שלנו.

ז"א- אולי ספציפית הגזמת בסיטואציה עם השותפה (אולי לא, לא שמעתי את המקרה.)
אבל אם החוויה שלך זה שהבחור של מבטל אותך ולא עומד לצידך- זאת בעיה אמיתית. וכדאי כדאי כדאי לדבר על זה. אולי זה לא ברור לו שהוא לא מספיק תומך ככה?

s EsH

New member
גם לדעתי את לא מגזימה

משפט כמו "תפסיקי להיות בת יחידה" זה משפט שמשתמש בך נגדך. זא, אני מבינה מהמשפט שאת בת יחידה, מה שהופך אותך למפןנקת ( בעיניו? בעינייך? בעיני הסביבה?) והוא משתמש בזה בסיטואציה בה את מלינה על מישהו אחר ומקטין את התחושה שלך שלא התחשבו בך.
אני תוהה אם הוא משתמש במשפט הזה גם בריבים שלכם כדי להפחית את הפגיעה שלו בך.
עצם זה שהוא לא טורח להתייחס ברצינות במצב בו את נסערת ופגועה ממישהו, מעיד על בעיה בדינמיקה בעיני.
נסי לדבר איתו על זה ברצינות.

לי נשמע שהוא ממש מקטין אותך גם אם לא

מתכוון לכך. דיברת איתו על זה ועל כמה זה מפריע לך?

למעלה