אשמח לקבל אינפורמציה - מידענות

true leaper

New member
אשמח לקבל אינפורמציה - מידענות

שלום לכולם אני ממש מתלבטת בקשר לתחום לימודים, אומנם רק לשנה הבאה לא לזו שנפתחת עוד חודשיים, אבל חשוב לי להחליט בזמן כי כבר קרה שבחרתי לא נכון ועזבתי את לימודיי בעבר. קראתי קצת באתר האוניברסיטה על תחום המידענות ונשמע לי מעניין ומתאים לאופי שלי, אבל ממש הייתי שמחה לשמוע מפי סטודנטים ישירות - כך שאודה לכם על שיתוף הפעולה! 1. מה באמת לומדים שם? כלומר בקורסים עצמם? 2. מה ניתן לעשות עם התואר בעתיד, חוץ מלהיות ספרנית? 3. האם המערכת לחוצה? כמה ימים בערך לומדים בשבוע? ושעות סמסטריאליות? 4. האם אתם נהנים מהלימודים? 5. אם מישהו כאן גר במעונות, אשמח לשמוע גם עליהם. תודה לכם!

amdolev1

New member
אינפורמציה...

טוב, אז עד שנה הבאה יכולים לקרות הרבה דברים, אבל בכל זאת הנה כמה תשובות לשאלות שלך. 1) יש לך שני מסלולים: מידענות וטכנולוגיית ווב. שני המסלולים מאוד דומים ורוב הקורסים חופפים, רק שבמסלול השני מתמקדים הרבה יותר בעולם האינטרנט ולכן גם הדרישות מעט גבוהות יותר. לומדים בעיקר שימוש במאגרי מידע, התמצאות באינטרנט, מעט תכנות נדרש, כלים לחיפוש וניהול של מאגרי מידע ואתרי אינטרנט. אני חושב שכיסיתי את הרוב, לא? 2) התואר הוא מאוד תיאורטי ומאוד כללי. ניתן בעצם להשתלב בהמון מקומות עבודה בתור מידען. החל ממשרדי ממשלה, מתנ"סים מקומיים, דרך מודיעין עסקי, חברות הייטק וכיו"ב. לא חסר. גם אין יותר מידי אנשים שלומדים את זה, ככה שאין יותר מידי תחרות עדיין
3) מבחינת מערכת, כמות השעות שאת לומדת היא זהה בכל מחלקה, ככה שאין יותר מידי מקום להתפשרות כאן. רוב המערכת דיי מובנית מראש ונוחה. אני מתחיל שנה ג' ובשנתיים האחרונות לא למדתי יותר מ-3 ימים בשבוע. רוב הקורסים הם גם סמסטריאליים ולא שנתיים, ככה שזה חוסך כאב ראש בסוף שנה ויש פחות חומר ללמוד לכל מבחן. 4) אמממממממממממ... זה כבר באמת עניין של טעם ואיך כל אחד מסתדר עם החומר. אני מוצא את התואר הזה קל בצורה מפתיעה, למרות מספר משוכות לא נמוכות פה ושם. גם הקורסים הפחות מעניינים בד"כ מפצים ע"י מבחן קל או מרצה פחות קפדן בנושא היעדרויות. יחסית לתארים ראשונים אחרים בפקולטה (ובאונ' בכלל) אני באמת חושב שהתואר הזה מעט יותר ענייני ונדרש. 5)אני לא גר במעונות אז... פפפףףףףף... מקווה שעזרתי (-;

למעלה