אשמח לקבל עזרה

ספיר196

New member
אשמח לקבל עזרה

שלום מלדה שמי ספיר אני עושה עבודת גמר בעיתונאות - ונושא הכתבה שלי הוא אלימות נגד נשים. אשמח לקבל את חוות דעתך בנושא. אלו שתי שאלות: 1. מה מניע גברים להיות אלימים כלפי נשים? 2. מדוע נשים לא יוצאות מהמעגל ונשארות למרות הפגיעות? אשמח אם תעני במהרה, את תעזרי לי מאוד! תודה מראש, ספיר:)

כמה את תמימה

למה גברים אלימים? כי בחברה שלנו מותר, כי המסר זה שאפשר, אין ענישה מותאמת, אין הרתעה, למה לא? מה מלמדים אותנו משאנחנו קטנים? שמי שחזק טוב לו ומי שחלש? תראי מה קורה סבביך. אני קיבוצניקית בן זוגי פגע בי במשך שנים נפשית, כלכלית, פיזית, מינית, דרך הילדים הכל, הקיבוץ ידע אחרי שהגשתי תלונות במשטרה הוחרמתי חברתית, לא הוא, מאז הוא התחתן ילד ילדים נוספים יצא ללמוד, נוסע לחו"ל, ואני? לא אישרו לי לימודים, אין לי כסף אפילו לצאת לכוס קפה מחוץ לקיבוץ, שלא לדבר על חופשה. נישארתי לגדל את הילדים ללא עזרתו ותמיכתו, אנחנו לא מופרטים כך שלא מגיע לי מזונות והכסף על הילדים מתחלק חצי חצי רק שהאחריות לא היא רק עלי. אז למה לא עוזבים? לאן? אין לי משפחה תומכת, אין לי תמיכה כלכלית. וכשאין איפה לשים את הראש ומאיפה להביא לחם. אז חושבים 10 פעמים. עם לא יותר. גבר שכבר נענש והיה בכלא זכאי מהמדינה לעזרה בשר"ד לתמיכה של עובד סוציאלי שיקומי. אשה מוכה או ילדים מוכים לא זכאים לשום דבר מכל זה. אז תשאלי את עצמך האם כולן יכולות לקום וללכת?

למעלה