אשמח לשמוע את דעתכם

babushka771

New member
ממש לא

אני מכירה אותה היטב וגם את אחיה, זה נראה לי בסדר גמור לספר לאמא שהיא יצאה עם חברות למסעדה. את מי לשתף אם לא את אמא?

mykal

New member
מותר להעיר משהו?

הלעג שלך יכול להיות נכון,
אבל מאחר ואנחנו לא מכירים את הנפשות הפועלות.
מרשה לעצמי לומר שיש מצב שיש דפוסי התנהגות שקשה להשתחרר מהם.
אני מניחה שהיא לא קונה במרחק שעתיים, אלא בסמוך לבית אבל רוצה לעזור לאמא שכנראה בודדה.
אני כן מאמינה שחברה טובה רואה התנהלות לא נכונה ורוצה לעזור לחברתה,
ולא בהכרח לחנך את האמא.
ואותה בת 40 קשה לה לשחרר וצריכה דרבון מבחוץ.

mykal

New member
הפוסל במומו פוסל.

לא חינכתי ולא התכונתי לחנך.
במיוחד לא לאיש בעל כמה פרצופים.
היה שלום.

mykal

New member
הפוסל במומו פוסל.

לא חינכתי ולא התכונתי לחנך.
אתה ניסית לחנך ולא ליעץ ללעוג למי שקשה. ---זה שלך לגמרי.
במיוחד כשאתה מתחבא מאחורי כמה דמויות.
עיצות נתתי בלי שתגיד לי.

babushka771

New member
איזה שטויות

אני לא לוחצת עליה למצוא בן זוג, זו פרשנות שלך, כנראה, שלא קראת טוב ולא הבנת.

babushka771

New member
אולי

תחליט באיזה ניק אתה כותב, וגם לפי תגובותייך אתה כותב שטויות ומנסה לחנך את האנשים על סמך פרשנות אישית וזה לא נעים.

babushka771

New member
נכון

סיטואציה מאוד לא נעימה, היא כן רוצה לאכול עם המשפחה, נראה לי דבר בסיסי.

babushka771

New member
אשמח לשמוע את דעתכם

שלום לכולם, אשמח לשמוע את דעתכם בעניין. יש לי חברה של הרבה שנים, בחורה מדהימה וגם יפה, עובדת, מבוססת כלכלית בת 40 פלוס, רווקה. לחברה יש אמא שגרה בעיר אחרת עם משפחת אחיה, שצעיר ממנה בעשור, בן 30 פלוס. הנסיעה לוקחת בערך שעתיים עם פקקים ולכן פעם בשבועיים או 3 שבועות חברה נוסעת לבקר את אמה ואחיה. החברה מביאה סלים שלמים של אוכל, מתנות ועוד, אך אמא שלה כל הזמן מעירה לה שלא תאכל על חשבון אחיה, שהיא חצופה שמותר לה לאכול רק 3 עגנבניות ואם החברה לוקחת, חלילה, עגבניה רביעית, אז אמא כועסת עליה בצורה לא נעימה. הייתה פעם שחברה הביאה עוגה ורצתה לקחת חתיכה, אמא לא הסכימה וכעסה עליה, שמה פתאום היא לוקחת, העוגה בשביל אחיה ומשפחתו. וככה מתנהלים הביקורים. המצב מאוד לא נעים לחברה והיא מנסה לצמצם את הביקורים, אבל היא רוצה לראות את אחיה שהקשר ביניהם טוב. בנוסף לכך אמא מאוד כועסת עליה אם היא מחליטה לצאת עם גבר ועם חברות. מה פתאום בגילך לצאת? יש לך אמא ואח, אל תבזבזי זמן על אנשים אחרים. את צריכה לעזור ולהשקיע במשפחה. מה הייתם מציעים לאותה בחורה לעשות? המצב מאוד מעיק עליה.

נומלה

New member
מותר בגיל 40 פלוס להעמיד את אמא במקום

ולומר לה שתשמור את דעותיה לעצמה, ואם זה לא עוזר לסתום לה את הפה כל פעם שהיא פותחת אותו.
מכיוון שהחברה כנראה לא מסוגלת לזה, המלצתי היא להעזר באיש מקצוע רציני לשיפור הבטחון העצמי והאסרטיביות.

mykal

New member
ולהוסיף לקודמותי,

מותר לה לשתף וליצור שיחה עם האח, ולומר לו, אני לא מבינה,
למה אם אני מביאה אסור לי לאכול מה שאני רוצה וכמה שאני צריכה.
אם לא תכיד לאמא שאתה מאפשר את זה ושזה לא יפה, אמצא את הדרך.
ובאמת להגיע כמה שפחות.

לגבי יציאה עם חברים חברות---היא לא מחוייבת לשתף לאן ועם מי היא הולכת.
היא כבר גדולה ואחראית לעצמה,אם תלמד להיות עצמאית,
ולגדל קצת חוט שדרה, יהיה לה הכל יותר פשוט.
לא היציאה שלה ולא האכילה שלה הם פרמטרים לאהבתה אותם,
ולא לשמירת הקשר איתם.

babushka771

New member
תודה רבה על התגובה

אני מכירה את אחיה גם עוד מילדות, בחור מקסים, אבל הוא לא נוקט עמדה בעניין, חברה דיברה איתו והוא אמר לה " נו מה , את לא מכירה את אמא? אל תתייחסי". וכפי שאני מכירה את הבחורה הוא לא יגיד מלה בעניין.

וואו אני עם נומלה כאן ומוסיפה

האמא קצת לא נורמלית. שתקבע עם האח להפגש מחוץ לבית. אין רע בבית קפה ושתפסיק להביא דברים לאמא.

את האמא צריך להעמיד במקום בצורה אסרטיבית. אפשר גם בטלפון אם יותר קל נפשית ואם היא לא מבינה הייתי (אני) חוסכת לעצמי את כאב הלב הנורא והמיותר והמכאיב הזה.

יחס עויין, קטנוני ומרושע.

בהצלחה לחברה

למעלה