אשרה לבן זוג זר החי בחו"ל

מצב
הנושא נעול.

OmLev

New member

שלום,
בן זוגי החי בווינה ואני יחד כחצי שנה. אנחנו מעוניינים לחיות בארץ ביחד, ולכן התחלנו בהשגת המסמכים לויזה עבורו. מאחר והנושא נראה מורכב לאור מה שקראתי, אשמח אם יש למישהו כאן תשובות לשאלות הבאות:

1. השגנו את שלושת המסמכים הממשלתיים, רק אחד מהם בגרמנית והיתר באנגלית. האם נדרש לתרגם את כולם לעברית?
2. שאלה על התהליך עצמו - בן זוגי חי ועובד בחו"ל. במידה והשגנו את כל המסמכים, האם אוכל להגיש אותם בלעדיו? או שההגשה נעשית במהלך הראיון?
במידה וראיון נעשה לאחר הבקשה, האם הוא יוכל להכנס לארץ (כדי להגיע לראיון), או שיש להתחיל את כל התהליך כאשר הוא בישראל (נשמע לי הזוי, מאחר ולא יכול לעבוד, לצאת או להכנס). כנ"ל לגבי תקופת הזמן שלאחר הראיון - האם חייב להשאר בארץ..?
הרבה תודה :))

יהושע פקס

New member
תשובות - הסדרת מעמד עבור בן זוג זר בישראל

שלום,
בן זוגי החי בווינה ואני יחד כחצי שנה. אנחנו מעוניינים לחיות בארץ ביחד, ולכן התחלנו בהשגת המסמכים לויזה עבורו. מאחר והנושא נראה מורכב לאור מה שקראתי, אשמח אם יש למישהו כאן תשובות לשאלות הבאות:

1. השגנו את שלושת המסמכים הממשלתיים, רק אחד מהם בגרמנית והיתר באנגלית. האם נדרש לתרגם את כולם לעברית?
2. שאלה על התהליך עצמו - בן זוגי חי ועובד בחו"ל. במידה והשגנו את כל המסמכים, האם אוכל להגיש אותם בלעדיו? או שההגשה נעשית במהלך הראיון?
במידה וראיון נעשה לאחר הבקשה, האם הוא יוכל להכנס לארץ (כדי להגיע לראיון), או שיש להתחיל את כל התהליך כאשר הוא בישראל (נשמע לי הזוי, מאחר ולא יכול לעבוד, לצאת או להכנס). כנ"ל לגבי תקופת הזמן שלאחר הראיון - האם חייב להשאר בארץ..?
הרבה תודה :))
תשובות - הסדרת מעמד עבור בן זוג זר בישראל
בוקר טוב,
1. למשרד הפנים ניתן להגיש מסמכים בשפה האנגלית, אך מסמכים בשפה הגרמנית חובה לאמת באמצעות חותמת אפוסטיל או בקונסוליה הישראלית בגרמניה, ולאחר מכן לתרגם אותם בישראל לעברית על ידי נוטריון ישראלי דובר גרמנית.
2. את המסמכים מגישים במעמד הגשת הבקשה, טרם הראיון.
3. את הראיון ניתן לערוך בנציגות ישראל בחו"ל -
  • אם בן הזוג נמצא בחו"ל (במקרה חריג אשר נובע מחשד לאי אמינות הקשר),
  • שני בני הזוג בחו"ל.
או שניתן לערוך את הראיון בארץ עם שני בני הזוג לאחר קבלת אישור כניסה אל ישראל.

לאחר שבן הזוג נכנס אל ישראל, הוא מקבל ויזת תייר ב'2, לא ניתן לעבוד עם הויזה הזו.
לאחר אישור ההליך המדורג הויזה משתנה לב'1 אשר מאפשרת שהייה ועבודה בישראל.

לעניין יציאה מהארץ בזמן ההליך המדורג, יש לבקש "מולטי אנטרי", אישור המאפשר כניסות ויציאות מרובות, אך צריך לשים לב לזמן המצטבר מחוץ לישראל, כחלק מההליך המדורג עליכם להוכיח כי מרכז החיים שלכם הוא בישראל.

בהצלחה,
יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה