אשריך ישראל!

Harrington

Well-known member
מנהל
בתקופה בה יש מי שמתעקש לחפש את הפילוג והשיסוי, יש מי שמראה לנו את החיבור והאחדות (ששולטים כאן פי כמה וכמה מכפי שהשונאים היו רוצים שנחשוב/נדע).

קבצים מצורפים

• קריאת מגילה קבר רחל.jpg
    קריאת מגילה קבר רחל.jpg
    KB 163.2 · צפיות: 8

מקסים 45

Well-known member
בתקופה בה יש מי שמתעקש לחפש את הפילוג והשיסוי, יש מי שמראה לנו את החיבור והאחדות (ששולטים כאן פי כמה וכמה מכפי שהשונאים היו רוצים שנחשוב/נדע).
אשרי ישראל??
לקרוא מגילה בזמן שיש מגפה?
שיקראו מגילה בבית, ואחד יענה לשני מהמרפסת.

Harrington

Well-known member
מנהל
אשרי ישראל??
לקרוא מגילה בזמן שיש מגפה?
שיקראו מגילה בבית, ואחד יענה לשני מהמרפסת.
כן, אשרי ישראל.
ועצוב שיש מי שמרגיש צורך להראות את שנאתו גם לנוכח תמונות יפות (שמראות אירועים יפים) כמו אלו.

משתפרת1

Well-known member
אני רק שאלה:
מגילה מספרי הקודש צמוד לבית שימוש ולפח אשפה? זה מותר?

באשר לעצם קריאת המגילה: אין לי בעיה עם אנשים שעומדים במרחק מאחרים, לבדם (או עם בני משפחתם הגרעינית) על גרם מדרגות או על גזוזטרות (כך קואים לזה בירושלים) או בגינתם וקוראים את המגילה או מתפללים, כך שגם שכניהם יכולים להשתתף בלי לעמוד צמוד זה לזה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני רק שאלה:
מגילה מספרי הקודש צמוד לבית שימוש ולפח אשפה? זה מותר?
אם הפח סגור אין איתו בעיה מיוחדת (פונקציה בעיקר של ריח, אבל אני מניח שבעל הקורא ידע מה הוא עושה בעניין זה ואין לנו שום נתון שמצביע אחרת). לגבי השירותים, יש שם שלט לשירותים. זה לא שהם עומדים בכניסה פתוחה למקום. כך או אחרת, מן הסתם המיקום נבחר על-פי המקום בו אותה חיילת/שוטרת נדרשת לעמוד באותו רגע. משכך, בנסיבות אלו, אין בעיה הלכתית מיוחדת.

raya

Well-known member
מעניין - איפה אתה רואה אחדות? זה שעומדת שם חיילת שממלאת את תפקידה- לפי דעתי אינו שייך לאחדות בכלל.
יתכן שלו היתה לה ברירה אחרת - היא בוודאי היתה מוותרת על העמידה/שמירה הזו.

Harrington

Well-known member
מנהל
מעניין - איפה אתה רואה אחדות? זה שעומדת שם חיילת שממלאת את תפקידה- לפי דעתי אינו שייך לאחדות בכלל.
יתכן שלו היתה לה ברירה אחרת - היא בוודאי היתה מוותרת על העמידה/שמירה הזו.
אני דווקא מסופק אם היא הייתה מוותרת :). יש לי הרגשה שהייתה מבקשת דווקא עוד משמרת, ובדרך אגב הייתה משאירה את החמיצות לאלו שאינם מסוגלים לראות את האחדות, קרי למיעוט החמוצי.

raya

Well-known member
אני דווקא מסופק אם היא הייתה מוותרת :). יש לי הרגשה שהייתה מבקשת דווקא עוד משמרת, ובדרך אגב הייתה משאירה את החמיצות לאלו שאינם מסוגלים לראות את האחדות, קרי למיעוט החמוצי.
תגובה ממש לא לעניין.....
ל"החליט" שאני חמוצה - מי שמך לכך?
ציינתי שלא נראה לי שיש כאן איזה שהוא אפקט של אחדות.
2 הדמויות רחוקות אחת מהשניה בסגנון החיים.
מצטערת שמדי פעם אני עדיין מגיבה להודעות שלך, למרות שהחלטתי בזמנו לא לעשות כך.
אשתדל לשמור על ההחלטה שלי בעתיד.
רעיה

Harrington

Well-known member
מנהל
תגובה ממש לא לעניין.....
איך אמרה גליה עוז? זאת תגובתי, תתמודדי.
ל"החליט" שאני חמוצה - מי שמך לכך?
הממ... איך הלך הפתגם הזה עם ראש הגנב והכובע הבוער? תיכף אנסה להיזכר. בינתיים אציין שהקישור בינך לחמיצות נעשה על-ידך ועל אחריותך בלבד (אם תבקשי את עמדתי בעניין אשמח לפרטה, אבל יש לי הרגשה שלא תבקשי :)).
ציינתי שלא נראה לי שיש כאן איזה שהוא אפקט של אחדות.
אוקיי. וכעת חזרת על זה. יפה.
2 הדמויות רחוקות אחת מהשניה בסגנון החיים.
ובכל זאת יש כאן משהו משותף. שניהם יהודים. הנשמה היהודית מבעבעת בקרבם. גם בקרב אלו שביומיום פחות 'חיים' את היהדות לעתים. הנה מצאו משהו משותף. הנה מצאו משהו מאוחד ומאחד ביניהם. האם יש ביניהם גם דברים שאינם אחדותיים? מן הסתם, כפי שיש בין כל שני בני אנוש :). ובכל זאת, מה לעשות, כאן רואים את האחדות. כן, דווקא את האחדות. מי שלא מזהה זאת, ובכן, אשאיר לך להחליט מהו לדעתי :).
מצטערת שמדי פעם אני עדיין מגיבה להודעות שלך, למרות שהחלטתי בזמנו לא לעשות כך.
אני סולח לך. יודע שאני כל כך חמוד שקשה לעמוד בפני.
אשתדל לשמור על ההחלטה שלי בעתיד.
המון בהצלחה אבל דעי, שגם אם בטעות תתפלק לך בכל זאת איזו תגובה, הכל בסדר מבחינתי. אנחנו עם סלחני :).
הרינגטון.

למעלה