אשרת עבודה בהודו

צול1

New member
אשרת עבודה בהודו

אני מתכונן למעבר לימודים בהודו. (בדלהי כנראה). רציתי לדעת על אשרות עבודה, ואם יש לכם רעיונות היכן ניתן לעבוד בדלהי.

sailor

New member
בוא נעשה עסק

תן לי מליון רופיות שלא שוות הרבה ואני אתן לך 100 אירו שכן שוים הרבה.

תתפלא קרמר

כמו בכל מקום גם שם למי שעובד יש ערך לכסף.
כמובן תלוי במשרה ובשכר אבל תיהיה בטוח
שכתייר אתה משלם הרבה יותר על אוכל מאשר המקומיים
ועוד ועוד.....

ודרך אגב לגבי העסק שלך עם SAILOR

אני אתן לך 200 ארו תמורת הסכום ברופי ובנוסף מנת פלאפל ממקום יוקרתי , עשינו עסק?

sailor

New member
למה אתה מקלקל ביזנס טוב?

דחילק, תן לו להתמקח, אל תמהר להכפיל מחיר.

קרלטון

New member
קרמר סוחר מלידה, אין לכם סיכוי עליו

שים לב איך בלי להוציא מילה כבר הרוויח 100 יורו עודפים

sailor

New member
לגבי אשרה תצטרך לשאול בשגרירות הודו

זה לא התהליך שנעשה דרך חברות האאוטסורסינג. הן מטפלות באשרות תירות ואולי גם עסקים, אבל ככל הידוע לי לא באשרות עבודה ולימודים.
אם מדובר בלימודים במוסד מוכר, יתכן שאשרת סטודנט תתאים לך, שאל שם.
לקבלת אשרת עבודה דרוש בדרך כלל מכתב מהמעסיק ולרוב המעסיק הוא זה שמטפל באישורים הדרושים.

מר SALLOR תיראה בקשר לתן לי

פעם מכרתי רכב ב100 אלף ש"ח . האדם שקנה אמר לי אתן לך את הסכום בשקלים בודדים של שקל 1 יש לי כ10 שקים של מטבעות . כמובן שלא היסכמתי . ביקשתי צ'ק בנקאי .

חבר אמר לי . אם אזכה בלוטו אתן לך 100 אלף ש"ח . במטבעות של שקל אחד . מובן שהיסכמתי לקבל את המטבעות . ויש לי מחסן גדול לאכסן את המטבעות וכול פעם מבזבז חלק .

נכון שמיליון רופיות אולי זה הרבה כסף . (לא יודע כה ) אבל על מנת להרויח את זה . בתחרות שיש בשוק ההודי העני . זה קשה מאוד . זו הייתה כוונתי .

לתת דוגמה תן לי רופיות . תן לי שקלים בודדים שק מלא בטור מתנה אקח . בתור חוב לא אקח

kogawa

New member
עכשיו תסבירו לי:

אם עבודה בהודו, בשוק העני אינה רווחית כל כך, איך זה שבמומבאיי יש יותר מיליונרים מבמנהטן, איך זה שמעשרים עשירי עולם עשרה הם הודים, איך זה שדירת המגורים היקרה בעולם היא בהודו ואיך זה שכשאני יוצא לבלות שם במועדונים עם ידידיי ההודים אני צריך לבדוק היטב שאני יכול לעמוד בעלות הכניסה שלעיתים היא של מאות שקלים?
הדימוי של שוק עני לא בדיוק מתאים למדינה שהתוצר שלה גבוה מיפן ומגרמניה, והוא עומד רק מתחת ארהב וסין!
יש עניים בהודו ויש גם עושר מדהים.
ולסיילור, בהודו אין מיליון רופי - יש עשרה לאק רופיה - כך הם סופרים זאת

sailor

New member
כשנתחיל לכתוב פה בהינדי

תהיה מוזמן לתקן את דברינו. בעברית לאק זה לצפורנים, לא לכסף.
ובעשרות השפות בהודות אני בטוח שיש שם מליונים רבים שסופרים אחרת ממה שאתה יודע, אבל השפה המשותפת היא לא הינדי אלא אנגלית שבה אומרים מליון.

kogawa

New member
אולי תופתע,

ההודים דוברי האנגלית גם הם סופרים בלאק ובקרור ומשוכנעים שזה כך גם באנגלית. גם את המספרים הם כותבים עם פסיקים כל שתי ספרות לאחר האלף הראשון (x,xx,xx,xxx)

לגבי השפה המשותפת, אנגלית אכן מגשרת על בעיות שפה, בה כתובה החוקה, ובה משתמשים בלוק-סבהה ובראג'יה-סבהה ובבג"צ אולם השפה המדוברת היא הינדי בה דוברים מלידה 400 מיליון ועוד כ-300 מיליון שולטים בה, ומבינים אותה כל דוברי המארתי, פונג'אבי, גוג'ראטי, אורדו ודומיהם, כך שזו בגדול השפה המדוברת והמובנת ביותר בהודו. אכן בדוואנגרי לא כולם כותבים, אבל הקרבה בין השפות הסנסקריטיות גדולה ופרט לדרום הדארווידי והמזרח הבנגאלי, כמעט כולם מבינים הינדי ולו רק מסרטי בוליווד ומהטלביזיה.

sailor

New member
לא הבנת את העקרון ונשארת תקוע.

וגם המספרים שלך לא מתישבים עם סטטיסטיקות בינ"ל ועם מאבקים קשים בתוך הודו.

kogawa

New member
הויכוח הזה לא מכבד את משתתפיו

הסקר של ממשלת הודו 2001 הראתה על 422 מיליון דוברי הינדי על ניביה השונים כשפת אם http://censusindia.gov.in/Census_Data_2001/Census_Data_Online/Language/Statement1.htm
מאז היה גידול באוכלוסיה של כ-18% וזה מביא את המספר לכחצי מיליארד איש. רבים אחרים מבינים את השפה כשפה שנייה.
יודע שאתה מכיר את הודו היטב ממספר ביקורים, אך תן לי את הקרדיט שלאחר לימודי תואר שני בלימודי אסיה במגמת הודו, שנתיים לימוד הינדי, 28 שנות ביקורים שם וכשלושה ביקורים בשנה בהודו בשנים האחרונות אני מעט מתמצא במה שקורה שם ואני כל דבר אחר פרט לתקוע.
את מאבקי השפה אני מכיר היטב, ועל הלאומיות בעקבות זה אני כותב מחקר, אך בשטח יותר ויותר אנשים נחשפים להינדי ומבינים אותה - הרבה הרבה יותר מאשר מבינים אנגלית או כל שפה אזורית אחרת. קיימת קנאות לשפת המדינות השונות, וקיטוב בשל כך, אך בסופו של דבר ההינדי הולכת ומתפשטת כשפה המובנת ביותר בהודו.

prizman

New member
לפחות ההסברים של קרלטון ושלי

לגבי עושר ועוני בהודו היו מספיק מכובדים לטעמך או שגם הם לא
ולכן בחרת להתעלם מהנתונים?

kogawa

New member
הסבריך מכובדים

התייחסותי למי שחושב שאני תקוע.
השאלה בתחילה היא לגבי יכולת התפרנסות בהודו לאדם מערבי, וכן, יש אפשרות מכובדת ביותר להתעשר שם ולגבי שכבות האוכלוסיה, למעלה מ-50% מהאוכלוסיה העירונית היא ממעמדות הביניים ורבים הצעירים המשכילים והשאפתניים - לרוב ייראו במכונית קטנה או קטנוע בדרכם לעבודה, והם עושים די כסף, ורבים מהם חיים ברמת חיים שוות ערך לזו שבארץ. הדימוי של עוני נובע בעיקרו מ-15% העניים הגודשים את רחובות הערים, כשמעמד הביניים נראה ובולט פחות. ושכבת העשירים שאינם עשירים מופלגים או בני אצולה ואינם בעשירון העליון, די רחבה כמה שזה נשמע מפתיע. הסטטיסטיקות משקללות את 100 מיליוני השבטיים ואת האחוז הניכר של חקלאים, ולא את העושר שיש בערים ואת רמת החיים שם. בגבעת מאלבר במומבאיי, באזור בי.בי.באג בקולקטה ובדלהי החדשה מחירי הדירות לא שונים משמעותית מאלו שבארץ וגרים שם לא רק העשירון העליון. בבנגלור רבים מאד המערביים המגיעים כדי להתעשר.

prizman

New member
לגבי יכולת ההתפרנסות של מערבי בהודו

ממש אין לי מושג.
בזמנו נשאלה כאן שאלה דומה לגבי תאילנד, לא זוכר אם ע"י אותו שואל ואז תשובתי הייתה
שונה אבל כמובן שיתכן שזה נובע ממדיניות שונה בין המקומות.

אם ניקח את בנגקוק כדוגמא, גם בה יש עשירים מופלגים, שיכבה מבוססת לא קטנה ודי הרבה
מעמד בינוני אבל עדיין המעמד הבינוני נמוך ומטה הם הרוב.
בתאילנד בכלל ברור שהם הרוב, מדובר גם כן במדינה חקלאית ברובה.

למרות המיצוב הכלכלי הטוב יחסית של בנגקוק ועוד כמה ערים גדולות לאדם מערבי שרוצה
להתפרנס מיזמות פרטית יהיה די קשה להתבסס מעבר למה שהוא היה מצליח בישראל או
באירפה וזאת בגלל חוקי עבודה נוקשים לזרים. גם לשכירים מצפות לא מעט מהמורות מדרך,
מי שיכול לצאת מזה טוב יחסית הוא מי שמגיע לתאילנד ברילוקיישן.
אבל מכיר גם כמה שהגיעו לתאילנד לרילוקיישן וכשחזרו לאירופה מוכת האבטלה, זה המצב
שם כרגע ולא רק בספרד ויוון גילו שאף אחד לא מחכה להם שם עם עבודה.

צול1

New member
סטיתם מהנושא

אני גם לא מבין את הויכוח שנוצר. הודו היא אחת מהמדינות הכי מקוטבות בעולם, יש שם גם עשירים מאד וגם עניים מרודים וגם מעמד ביניים גדול.
כנראה שלא שאלתי את השאלה בצורה נכונה. אין לי שום רצון ללכת להודו ולהתעשר או לפתוח עסק או משהו קרוב לזה.
אני מסיים בעוד שנה תואר בלימודי מזרח אסיה עם התמחות בהודו ויש לי אפשרות לנסוע לשנה ללמוד בדלהי הינדי עם מילגה לימודים מלאה מלאה, אך לא עם מחיה מלאה (הם משלמים משהו כמו 8000 רופי בחודש). למרות שאני חוסך כסף לשנה הזאת, אני מחפש דרך לעבוד שם במשהו בשביל שאוכל לדאוג לכך שאסתדר. כמו כן, אני טס עם בת זוג, ואנחנו מחפשים כיוון בשבילה. חשבנו על עבודה בשגרירויות או אצל משרדים ישראלים בדלהי, או בעמותות בדלהי. קיצר, אין לנו מושג. אנחנו ממש בתחילת התיכנון וחשבתי לחפש המלצות.
בקשר לספירה בהודו- הספירה בהינדי יחסית קשה, מכיוון שבדומה לסינית מאת המספרים הראשונים שונים אחד מהשני ולוקח זמן להבין את ההיגיון מאחוריהם. לכן, בהרבה איזורים נצמדים או לספירה באנגלית, או לספירה בשפה המקומית.

למעלה