אתאיסטים, אתם באמת חושבים שהעם היהודי הוא עם מטומטם שיאמין וימציא אלוהים שלא קיים?

אני חושב שהעם היהודי הוא דווקא עם חכם שגילה ראשון את אלוהים והביא אותו לרוב האנושות, והבעיה שלכם היא בתפיסה של מהו אלוהים כמו כמה חברים אתאיסטים כאן שכאשר מדברים עליו מדברים על אלוהים כסבא על ענן.

BravoMan

Active member
מה זאת אומרת גילה את אלוהים?
ואיך בדיוק הבאנו אותו לרוב האנושות, אם אלוהים שלנו לא אוהב את שאר האנושות?
הוא לא פה בשביל הגויים חבוב.

ואם נדבר ברצינות, אם תחליט ללמוד קצת על החומש, תראה שאין בו אף סיפור מקורי.
כל העסק הומצא הרבה לפני שיהודים הפכו לעם.

אז לא, לא המצאנו את אלוהים, העתקנו קצת, שינינו, ולקחנו בעלות בלעדית על הגרסה הזו.
זה הכל.

האם זה הופך אותנו לעם מטומטם?
לא יודע.
יש לנו כרגע 10% בעם שיושבים על התחת בזמן שאויבינו מנסים להרוג אותנו, ומסרבים לשמור על כללים בסיסיים כדי למגר את המגפה שמשתוללת בעולם.
נראה שברוב חכמתם הם ממתינים שאלוהים הזה יפתור את הכל, אבל אני בינתיים לא רואה שהוא עושה משהו...

מ א ו ז ן

New member
ואתה?
חושב שהיוונים היו עם מטומטם שהמציא כמה אלים? ובעקבותיהם הרומאים?
והסקנדינבים? וההודים?

Harrington

Well-known member
מנהל
ואיך בדיוק הבאנו אותו לרוב האנושות, אם אלוהים שלנו לא אוהב את שאר האנושות?
היכן נקבע ש'הוא' "לא אוהב את שאר האנושות"??

יש לנו כרגע 10% בעם שיושבים על התחת בזמן שאויבינו מנסים להרוג אותנו, ומסרבים לשמור על כללים בסיסיים כדי למגר את המגפה שמשתוללת בעולם.
לא שזה קשור לנושא איכשהו, אבל ה10% האלה (ע"פ אבחנתך) חוצים את כל מגזרי וקהילות העם.
אמנם על-פי היהדות לימוד התורה, התפילה, וכדו', מסייעים ללחימה באויב ולביטול גזירות. יהודי מאמין בהחלט יסבור כך. אבל מכאן ועד למה שאתה הופך את זה, יש עוד מרחק.

אבח"י

Well-known member
אני חושב שהעם היהודי הוא דווקא עם חכם שגילה ראשון את אלוהים והביא אותו לרוב האנושות, והבעיה שלכם היא בתפיסה של מהו אלוהים כמו כמה חברים אתאיסטים כאן שכאשר מדברים עליו מדברים על אלוהים כסבא על ענן.
חחחחחחחח, אחח בורות מענגת ומחשיכה את הסקרנות לגמרי!

אבח"י

Well-known member
מר שועל
למה חשוב לך לבוא לכאן ולהצהיר הצהרות?
אנחנו מאיימים עליך באיזו צורה?

העם היהודי הוא לא היחיד שהמציא אלוהים, בהיסטוריה בכל מקום היו שפע של אמונות שכללו כוח עליון כלשהי, לא משנה באיזה שם קראו לכוח הזה. ואני לא חושבת שכל אלו שהמציאו או האמינו היו מטומטמים, סביר יותר להניח שלפני שהמדע, אנשים פשוט ניסו למצא הסברים למה שראו סביבם או דרך לייצר אשלייה של שליטה בדברים שלא הייתה דרך לשלוט בהם או שלא היה אז עדיין מספיק ידע. אחרים כמובן ניצלו את לשלוט באחרים, לצבור כסף וכוח וכו' וגם היו שניצלו את זה למטרות חיוביות.
עכשיו יש מחקרים מדעיים ויש דרכים מוכחות וטובות יותר לשלוט במה שקורה לנו. אז כן אני חושבת שמי שמסכן עצמו ואחרים תוך התעלמות מעובדות מדעיות לא בדיוק מפגין חכמה יותר וזה לא משנה אם הוא עושה את זה מטעמי דת כביכול (אלוהים ישמור על מי שמקיים מצוות...) או סתם כי הוא חשב שהוא חכם יותר מכולם.

R 1 3

Well-known member
אלהים הוא המצאה גלובלית - כולם המציאו אותו עוד מתקופת האלילים
אגב העם ישראלי והאל שהמציאו יהווה היה פסלון במקדש כשהאשרה היתה בת זוגתו
בתנ״ך מתועדים קרבות בין האליל יהווה לאליל הבעל ואף בעשרת הדברות
לא תעשה לך אלהים אחרים על פני - משמע גם אותי עשו...
אגב אין עם יהודי - יהדות היא דת אחת משלשת הדתות המונותאיסטיות
כמו מנוע על בוכנה אחת.. לדעתי עדיף כמה אלילים כמו ליוונים
ולקינוח אלהים שנוקם ומעניש את עמו כביכול אחרי זוועות השואה ועוד אסונות
מלחמות ופיגועים - הוא לא ידיד אלא אויב - שהיית אמור להתקומם נגדו
כפי שעם ישראל מרד בנביאי השקר - העם במקור היה חילוני ולא פראייר.

למעלה