אתם יכולים בבקשה להסביר לי מה זה רי

פירוש המילה ריי על פי היהדות

חז``ל מציינים בפנינו, בספר הזהר, את השם המפורש. השם המפורש הוא בעל שבעים ושתים צירופי שלישית אותיות, היוצרים שבעים ושתיים שמות. צירופים אלו מורכבים משלושה פסוקים מספר שמות פרק י``ד פסוקים י``ט, כ`, כ``א. אחד השמות המפורשים של הקדוש ברוך הוא נקרא - ריי. ריי האות רי``ש, על פי מדרש רבי עקיבא על האותיות, היא ראש, אתחלתא, פסגה, ראשית או ראש דבר. וזהו הקדוש ברוך הוא, שהוא ראש לכל העולם וסופו שנאמר בישעיהו פרק מ``ד ו` : ``כה אמר יהוה אני ראשון ואני אחרון ומבלעדי אין אלוהים``. בפרק הקודם ראינו את משמעות האות יוד כמייצגת את העל טבעי המחברת בין שמיים וארץ. האות יו``ד : הקטנה באותיות האל``ף-בי``ת אך מייצגת את העל טבעי. כפי שהמהר``ל מלמד: שהדבר שהוא קטן אין בו ריבוי כלל וכולל רק את המיוחד. בזוהר הקדוש בספר שמות קע``ז א` נאמר כי האות יו``ד מורכבת משלושה חלקים: 1. עוקצה – המופנה כלפי מעלה לעבר בורא העולם. 2. עוקץ המופנה כלפי הארץ והאדם. 3. ונקודה אמצעית המחברת שמיים וארץ יחדיו . את חלקי היוד לא ניתן להפרדה כמו שהגמרא מלמדת אותנו שספר תורה או מזוזה החסרים בה קוצו של יוד פסולים הם.(מנחות כ``ט עמוד א`). האות יו``ד מסמלת את הדילול ההומאופטי של האות אל``ף הראשונה והיא פועלת בכל מקום ביקום ונמצאת בראש כל אות כקוצו של יו``ד. האות יו``ד מיוצגת מספרית כעשר. את העשר אנו רואים כמספר המייצג שלמות לאורך כל ההיסטוריה של עם ישראל. בעשרה מאמרות נברא העולם, עשרה דורות מאדם עד לנח, עשרה דורות מנח עד לאברהם, עשר מכות מצריים, עשרת הדברות, עשרה ניסיונות נוסו בני ישראל במדבר, עשרה נסים היו בבית המקדש, וכן בזוהר עשר הספירות ועוד… לסיכום : ריי – פירושו הוא ראשית החיבור שלנו לאין סוף ולעל טבעי המחבר את עולמנו הדואלי, כלומר האל. אוריאל מעוז רייקי מאסטר

lotan

New member
אם הבנתי נכון.....

רייקי זו שיטה שעוזרת לנו לחבר בין העל טיבעי (האומואפטי) לבין הטיבעי או בין הרוחניות לחומרניות. האם זה כך אם לא אשמח לתיקון

למעלה