אתם עושים גיבויים? (שרשור מודעות)

Imperia

New member
אתם עושים גיבויים? (שרשור מודעות) ../images/Emo111.gif

מוות פיתאומי של הארד-דיסק יכול להיות ארוע אסוני לאנשים שעובדים על מחקר. איך אתם מתכוננים לזה? הפעם היחידה (טפו-טפו-טפו) שההארד-דיסק שלי מת היתה בדיוק לפני שהתחלתי לעבוד על המחקר, וזה לא עזר לי להכנס למשטר גיבויים. אבל לפני כמה חודשים היו כמה רגעים של דפיקות לב חזקות, שהתבררו בדיעבד כאזעקת שווא\ ומאז אני בעניין. אחרי הרבה חיפושים החלטתי לקנות (!!!) תוכנה בשם SyncBack SE, עלה לי 30$. היא ממש טובה בגיבוי "ההפרשים", כלומר היא לא מעתיקה כל פעם הכל מחדש אלא רק את השינויים. בהתחלה גיביתי להארד דיסק חיצוני שהיה לי, אבל זה היה די מעצבן וגרם לי לא לעשות את זה. אז השקעתי עוד 100 שקל וקניתי דיסק און קי של 4 ג'יגה. חוץ מזה עשיתי לי תזכורת בלוח שנה... אז עכשיו פעם בשבוע אני משקיעה 5 דקות וישנה בשקט. יש עוד חלק של הגיבוי, שזה פחות למקרה של אסון אלא למקרה שעשיתם שינויים שאתם מצטערים עליהם. מהסיבה הזאת הקוד של התוכנה שלי מגובה בשרת מיוחד שמנהל גרסאות תוכנה. זה בחינם....

אני כל כך גאה בך.

אני במהלך תזה שבע השנים שלי - מצאתי את עצמי - 4 (!!!) פעמים אחרי שכל הקבצים שלי נמחקו , פעמיים - אחרי שמת המחשב, ועוד שלוש פעמים שבהם פשוט הפסקת חשמל חירבה את הכל, כי אנילא טובה בשמירות ביניים. אני פשוט לא זוכרת לעשות שמירות. כך, אגב, גם איבדתי שלושה סמינריונים ואין לי איך להסביר את זה חוץ מאשר סתם אוטיזם, אני לא מצליחה להרגיל את עצמי לשמירה. אני ממש מקווה שזה לא יחזור על עצמו, אבל - את ההתזה ואת הסמינריונים - כתבתי שוב ושוב מההתחלה, בלי שום גיבוי. מזל שאת הסמינריונים עוד כתבתי את הטיוטה על דפים, אז היה קל יותר לשחזר עם התזה זה היה סיוט כי יומיים לפני מועד ההגשה - נמחק לי כל קובץ מסד הנתונים. זו היתה היסטריה מטורפת. מזל שאצל המנחה שלי היה קובץ ישן יחסית, והצלחתי ממנו להקים לתחייה את הקובץ העדכני, וגם שלחברה לשי יש בעל גאון, שהצליח לעלות על פטנט ששחזר את התוצאה הסופית, אבל עם מיליון באגים של צוגה יממה לשמה ישבתי לארגן את התצוגה מחדש ותאמינו לי - אין לכם מושג כמה מבאס זה היה. אולי הפעם אני אלמד .... בינתיים, עם מסד הנתונים - אני לא יכולה לומר שאני כבר בעניין. אבל אולי עכישו, כשאני לומדת מכם כל כך הרבה על סדר ואחריות.... אולי זה יכנס גם לי לרא ש(ולריטואל) בסוף....

mummy

New member
כל הזמן ובאובססיביות

לא שזה עזר להוריד מרמת החרדה הקיומית של הענין הזה. פעם אחת, קצת אחרי שאושרה ההצעה חוויתי את הקריסה האולטימטיבית. היה לי גיבוי אבל לא מאד מעודכן, וחלק מהסיכומים אבדו לבלי שוב. מאז טפו טפו טפו לא קרה. בחודשים האחרונים של הכתיבה המאסיבית, בכל פעם שגמרתי לעבוד, הייתי שולחת עותק של הקובץ המעודכן לחשבון הג'ימייל, ההוטמייל, כמובן מגבה במקביל לפחות פעם ביום על הדיסק און קי. בנוסף מדי פעם צורבת את כל המסמכים שבתיקיות הרלוונטיות על דיסק. מה שמזכיר לי שבעצם לא עשיתי את זה כבר די הרבה זמן וכדאי לגבות את התוצר הסופי שהרי זה כל הענין

כן, כן, כן.

במאסטר נכוותי ומצאתי את עצמי מקלידה עשרות עמודים של נתונים מעותק כתוב ביד
חלקתי משרד עם חוקר שכמה חודשים לפני הגשת הדיסרטציה, נדבק לו המחשב במשהו, והדביק גם את הגיבויים. לא רק שנהרסה לו הגרסה שלו, הוא גם הדביק מחשבים של חברים כשניסה לפתוח גיבויים. כשאני פגשתי אותו הוא כבר היה בפוסט ועדיין עבד על שחזור הדיסרטציה. פוסט-דוק אחרת סיפרה לי את הסיפור היפה שכותרתו 'איך מחקתי לבן זוגי את הספר ואנחנו עדיין ביחד'. בקיצור, שמעתי הרבה סיפורי זוועה ממקור ראשון. שלוש-ארבע פעמים בשנה אני צורבת את כל התיקיות שנגעתי בהם בפרק הזמן הזה. אני מדפיסה גרסאות סופיות. בסוף כל יום - שולחת לעצמי במייל את הקבצים שנפתחו מאותו היום.

מעיןבר

New member
מגבה את כל המחשב

אחת לתקופה לכונן חיצוני. לא נעזרת בתוכנה, פשוט מעתיקה את כונן המסמכים ומוחקת את העותק הקודם.

משוש30

New member
יש לי שני הארד דיסקים חיצוניים

אחד מהם נמסר לחבר שלנו (למקרה שיפרצו אלינו הביתה ויגנבו גם את המחשב וגם את ההארד דיסק החיצוני) כן, אני יודעת שאני קצת אובססיבית. אני מגבה על ההארד דיסק החיצוני פעם בשבוע.

Imperia

New member
../images/Emo45.gif לא השרשור הנכון להתנצל על אובססיביות!

זה השרשור שבו האובססיבים מקבלים הכי הרבה נקודות
גיבוי "אוף סייט" זה מצויין זה הדבר היחיד שקצת מטריד אותי שאין לי (אם כי דווקא יש לקוד, כמו שכתבתי)

כרגע - איבדתי 13 עמודים כי לא שמרתי אותם!!!!

לא יודעת אם "פתחתי פה לשטן" בשרשור הזה..... אבל - הצלחתי לעבוד על 13 עמודים של מסד נתונים הבוקר, ו... כשהגיע הרגע לשמור - כתבתי בטעות "לא" במקום "כן". הלך לי לאיבוד הכללללללללללללללללל אולי מישהו יודע איך אפשר אולי לשחזר קבצים שמתו ככה, בטרם עת?

מישהו יודע איך מוצאים קבצים "מחוקים"?

אני שואלת שאלה מפורשת - למישהו יש רעיון איך אני יכולה למצוא קובץ שבטעות כבאתי לבצע שמירה כתבתי "לא" לשמור במקום "כן"? אנא, 13 עמודים ירדו לטימיון אם לא....

Unicorn98

New member
אני חושש שהסיכוי להציל הוא אפסי.

אם ה-word לא קיבל הוראה לשמור, אז הוא לא שמר. מצטער
אבל תחכי לתשובות נוספות, וכדאי כמובן לשאול גם בפורומי התמיכה הטכנית בתפוז (תוכנה וחומרה, אופיס, חלונות וכו'). אגב, כדי להגביר את הסיכוי שתוכלי כן להציל משהו (אולי) אני מציע לך לא לכבות את המחשב בינתיים וכן כמה שפחות לשמור ב-word (כדי לא לדרוס קבצי temp). יש מומחים גדולים ממני אולי הם יוכלו לעזור...

mummy

New member
אויש, איזה באסה. הלוואי שהייתי יודעת לעזור

לצערי אין לי שמץ של מושג

Unicorn98

New member
../images/Emo201.gif למה את לא משתמשת בשמירה האוטומטית?

אצלי הוא שומר אוטו' כל כמה דקות.

amazone

New member
סדר הפעולות שלך מוטעה מלכתחילה

כשרוצים לשמור שומרים בעזרת F12 או בעזרת הציור של הדיסק ולא בגלל שלחצת על ה-X של חלון הוורד. ניתן לשחזר רק אם המחשב קרס - באשר אבדנו, אבדנו.

למעלה