אתם רשאים לירות בי בברכיים ולתלות אותי על עמו

אריה גל

New member
אתם רשאים לירות בי בברכיים ולתלות אותי על עמו

אתם רשאים לירות בברכיי ולתלות אותי על עמוד חשמל, אך הנה אני, חבר "מרכז" מפלגת העבודה, מודה כי עבורי המפלגה והחברות בה, הם רק כלי, לנסות להשאיר את המדינה בחיים, ולנסות להפוך אותה למשהו שראוי כי יישאר בחיים. כמובן ש"העבודה". כי גם אם ניסיון להפוך את "העבודה" למפלגה הדורשת חלוקה שונה לחלוטין של ההון הלאומי היא כניסיון לשכנע עז להטיל ביצים, וודאי שאין כל סיכוי להגיע לכך עם היורשת של "גוש חירות ליבראלים", וכנראה שגם לא עם הדבר שאין לי שום מושג מהו שקורא לעצמו "קדימה". וגם בקטע של קיום מדינה בה היהודים אינם המיעוט, מה סיכוי יש לי לשכנע בכך את המפלגה שלפחות על הנייר עודנה שרה: "שתי גדות לירדן, זו שלנו, זו גם כן" ? פלטפורמה. הפלטפורמה היותר מתאימה,- או הפחות לא מתאימה,- שיש הכי הרבה סיכוי,- אכן אולי רק בעזרת נס,- להפוך אותה לבאמת מתאימה,- לפעול עימה ביחד להשאיר את המדינה בחיים ולהפוך אותה למשהו שראוי שיישאר בחיים. כי הנה קראתי עכשיו את תחקיר ידיעות אחרונות. ( על "עסקי בית ברל" ) והבחילה שחשתי הייתה איומה. אין לי ספק שהכל חוקי. כי את החוקים קובע המחוקק. ומה נדמה לכם, שהחתולים יחליטו כי שימוש בפרצות בחומה ה"מגינה" על אסמי השמנת הן לא חוקיות ? הכל חוקי. אך עוד לפני זה ,- מזמן,- קראתי תחקיר של אותו העיתון על איך לכאורה ניצח מר ברק בפריימריס את מי שתמכתי בו: עמי איילון. וחשתי אותה בחילה. אבל גם שביעות רצון. כי אם יש אמת בדברי העיתון, וכל אשר האלוף במי"ל עמי איילון עשה בתגובה היה רק למשוך כתפיים ולוותר,- טעיתי כשרציתי שהוא יהיה האיש שינהיג את מדינתי. וכך היום. אני הצבעתי, במרכז, למען ברק יהיה שר ביטחון. אף,- ואולי בגלל ? - שקראתי איך לכאורה ניצח בפריימריס. אני רוצה שבמלחמה שלי מול כל העולם הערבי ינהל את מערכתי אחד שמנצח. ואף שלא באמת אני יודע כמה הוא שווה,- מי שטוען שהוא יודע בלי לקרוא בעיון אלף מסמכים ובלי לבדוק בעצמו רמתן של אלף יחידות וכשירותם של אלף ימ"חים אינו אלא מבלשט,- ואין לי אלא תחושת בטן, אך תחושת בטני אומרת שבטוח לי יותר איתו מאשר עם יעלון, או מופז, או עמיר פרץ. וכך עם כל הקבס נוכח כל גילוי חדש, ועם כל הידיעה שלהאדרת הסימפטיה למפלגת העבודה הוא לא ממש,- בלשון המעטה,- תורם,- אני אומר,- גם היום,- שוב: רוצים להעיף את ברק ? רק אם תציגו לפניי, קיים וחי ונושם מישהו שיעשה את העבודה טוב ממנו. .

haemek11

New member
מה ברק ניהל שניצח? גם את נחשון הוא פספס

בן שימול, מפקד הימ"מ לשעבר, רותח מזעם ןלא סולח לאהוד ברק: ינואר 1995. אנשי חמאס חטפו אז את החייל נחשון וקסמן והובילו אותו לבית נטוש בכפר ביר נבאללה. ברק היה הרמטכ"ל. הוא החליט שאת הפריצה לבית יבצעו חיילי סיירת מטכ"ל. בן שימול היה אז המפקד הזמני של הימ"מ. הוא ניגש לברק והתחנן שהימ"מ תבצע את הפעולה. לא עזר. "אמרתי לו, 'אין לי בעיה שתיקח את מטכ"ל, אבל קח לפחות את האמצעים שיש לנו ואין למטכ"ל'", משחזר בן שימול. "הוא אמר לי, 'עזוב, לא צריך. יש לנו הכול'. בגלל ההתעקשות הזו סיירת מטכ"ל לא הצליחה לפרוץ למבנה. לא היו לה את הכלים שהיו מפוצצים מבחוץ את הדלתות והחלונות. המחבלים רצחו בדם קר את וקסמן וירו מבפנים למוות בסגן ניר פורז. רק אחרי האירוע ברק הורה להכשיר אצלנו ביחידה את חיילי המטכ"ל בנושאי פריצה". מי כשל בקרב סולטן יעקב? ניחוש אחד. ומי טרח רבות לקבור את התחקיר של אותו קרב? ומי שיקר במצח נחושה על איפה לעצור ומי לא נתן את ההוראה? עוד ניחוש אחד. ומי היה הרמטכל שאמר שהוא הולך להכין צבא קטן ואינטליגנטי והותיר אחרי צבא גדול וטיפש? ומאידך - מה ניהל ברק שהצליח? כלום. אפס. כי סיסמאות קל לפזר, אבל כשלונות, כמו מלחמת לבנון 2 שהוא גרם, כשלון של מבצע עופרה יצוקה ועצירת המשט לאחרונה הן הוכחות הרבה יותר חזקות לאי יכולתו של האוטיסט לנהל משהו. וכן, אין ספק שכל אחד אחר שימונה להיות שר בטחון יהיה טוב ממנו, ביחוד יעלון. אפילו פרץ היה טוב ממנו כי כשהרגו לו חיילים וחטפו לו 3 אחרים, פרץ הגיב בתקיפות וקבע תג מחיר. ומה עשה ברק כשהרגו לו חיילים וחטפו אחרים? כלום. וזה לא שר בטחון טוב - זה ברק אוטיסט שהוריד את גורם ההרתעה של ישראל לאפס. אז לגיטימי להביא הצלחות של חייל שוטה שרץ מול האש מלפני 45 שנים, אבל מאז שהוא החל לנהל, יש רק כשלונות, הרבה מנעמי שלטון ומגלומניה של איש קטן.

למעלה