א5 ואזרחות לזוגות נשואים

שלום,
אחרי 4 שנים של א5, יש סניפים שמוסיפים זמן שהייה בחול,,,,האם זה חוקי..?
הרי אנחנו משלמים אינטר ויזה ועדיין מרכז חיים בישראל.
בנוסף בראיון לאזרחות ,בת הזוג פטורה מידיעת העברית מתוקף נשואה אלי? נכון או שיש נוהל חדש
תודה

שלום,
אחרי 4 שנים של א5, יש סניפים שמוסיפים זמן שהייה בחול,,,,האם זה חוקי..?
הרי אנחנו משלמים אינטר ויזה ועדיין מרכז חיים בישראל.
בנוסף בראיון לאזרחות ,בת הזוג פטורה מידיעת העברית מתוקף נשואה אלי? נכון או שיש נוהל חדש
תודה
לי הוסיפו שנה . כי בפעם הראשונה לא הבאתי מסמכים . מספיק . גם אחרי עירעור לא עזר . נימקו מה חסר שלא הבאתי. במשך שנה עשיתי שיעורי בית. וכתבתי הכול מנומק . עים צילומי מיסמכים . לא הייה פירוט על רכוש משותף. חשבון בנק משותף . אחרי שנה הבאתי הכול. וקיבלה אזרחות . בצ'ק

sigma8

Member
היי,

אכן יש סניפים שמוסיפים זמן שהייה בחו״ל זה בהחלט לא חוקי (כתוב בנוהל שאפשר חופשות קצרות בחו״ל).
לצערי אינני יודע מה יותר טוב - לחכות עוד קצת ואז לקבל אזרחות או להיכנס בהם עם זה שזה לא לפי הנוהל.
תלוי בסניף אולי - בוא נגיד שאם הם מוסיפים לך זמן של חו״ל כנראה הם לא ממש בקטע להעניק אזרחות כרגע.

אתה צודק יש סעיף שאומר שאם אתם נשואים היא לא חייבת לדעת עברית.
אין נוהל חדש.

בהצלחה!

Jkamm

New member
יש שני תנאים שלעתים מערבבים ביניהם ויוצרים דרישות שלא קיימות:

כדי לקבל אזרחות, בין יתר התנאים יש שניים:
1. חובה להשלים 4 שנים עם אשרת א'/5.
2. חובה לשהות בישראל 3 שנים מתוך ה-4 עם א'/5, כאשר את בשנתיים האחרונות יש לשהות ברציפות, למעט חופשות קצרות.

כבר נתקלתי בדרישות שנבעו מפרשנות שגויה וחוסר ידיעה:
ארבע שנים - זה רק לספירת תקופת א'/5 - סופרים מהיום הראשון שקיבלתם א'/5 (גם אם הייתם בחו"ל) - יש פקידים שטוענים שצריך להיות בישראל 4 שנים ברציפות ומנסים לקזז חופשות, וזה לא נכון.
קיזוז חופשות - זה רק מהשנתיים האחרונות - יש פקידים שטוענים שצריך לקזז חופשות גם מהשנתיים הראשונות, וזה לא נכון.
שהייה בישראל - חייבים רק 3 שנים מתוך ה-4 - יש פקידים שחושבים שחייבים להיות בישראל 4 שנים, וזה לא נכון (ארבע שנים מתייחס לתקופת א'/5 ולא לשהייה בישראל)

כדאי להגיע מוכנים ומכירים את הנוהל (המעודכן)
יוני קם (עו"ד)

מה משנה שנה יותר שנה פחות ב5א . הזמן רץ . העיקר שבסוף מקבלים אזרחות !!. אם הכול תקין. בכנות הקשר . מי שעומד על קוצו של יוד . סתם שורף זמן .
הבהילו אותי כ פער של 26 שה . לא מקבל אזרחו. סתם . הכול עבר בשלום. יש לה דרכון ישראלי. יש לה אזרחות ישראליית. אין לה אפשרות לינסוע לתיילנד ביקור. ביגלל הקורונה . בהצלחה לכולם

Jkamm

New member
מה משנה שנה יותר שנה פחות ב5א . הזמן רץ . העיקר שבסוף מקבלים אזרחות !!. אם הכול תקין. בכנות הקשר . מי שעומד על קוצו של יוד . סתם שורף זמן .
הבהילו אותי כ פער של 26 שה . לא מקבל אזרחו. סתם . הכול עבר בשלום. יש לה דרכון ישראלי. יש לה אזרחות ישראליית. אין לה אפשרות לינסוע לתיילנד ביקור. ביגלל הקורונה . בהצלחה לכולם
גם נכון.

LA2015

New member
לאנשים זה משנה. תפסיק לשפוט, לנזוף, להעיר ולפסול שאלות. הגישה שלך בלתי נסבלת! חבל שלא משעים אותך מהפורום הזה- כולם פה כאלה חיוביים חוץ ממך! קוץ בתחת!

לאנשים זה משנה. תפסיק לשפוט, לנזוף, להעיר ולפסול שאלות. הגישה שלך בלתי נסבלת! חבל שלא משעים אותך מהפורום הזה- כולם פה כאלה חיוביים חוץ ממך! קוץ בתחת!
בזכות הסיגנון דיבור שלי במישרד בפנים . אישתי קיבלה אזרחות מיד . ללא עורך דין. וולא יעוץ כאן. ביגלל יעוץ שקיבלתי כאן בתחילת הדרך מחברי הפורום. הפסדתי 6 אלף ש"ח
העיקר שנמגר את הקורונה

מזל שבפורום הזה אין מנהלים. ואין אפשרות לחסום. במיילה ההפורומים יסגרו תוך מס' חודשים. כי אין תנוע ואין פירסומות . שממנות את הפורום
אבל בנתיים כול אחד כותב מה שעולה על רוחו .

למעלה