באיזה מכשירים כדאי להשתמש על מנת להקליט

אפיקה

New member
באיזה מכשירים כדאי להשתמש על מנת להקליט

הרצאות? mp3 יספיק? למישהו יש המלצה?

הקלטה של הרצאות

יש קושי בהקלטה של הרצאות - המכשירים (הטובים ביותר) קולטים מעולה - וגם את הרעשים מסביב, את המחברות, השיעולים, טריקת דלת, כסאות חורקים וכו'. מה שמומלץ מאד : לבקש רשות מהמרצה להקליט אותו - אם הוא עומד במקום או יושב ומרצה - זו לא בעיה. אם הוא זז - זה כבר עניין אחר, ואם הוא עומד על יד לוח ופעם מדבר לציבור ופעם ללוח, גם זה מהווה בעיה. קחי את המכשיר שיש לך - נסי אותו בבית קפה שקט, או בבית כשיש אנשים, ותשימי לב איך הרעשים - אם מפריעים לך או לא. תוכלי להתייעץ גם בפורום סטודנטים, אני מניחה שיש שם סטודנטים שמקליטים. בהצלחה

לאפיקה- הקלטות....

הי בוקר טוב..... יונה ענתה לך תשובה מעולה, אני יכול להעיד כי בזמן לימודי אני ניגשתי עוד לפני ההרצאה לחלק מהמרצים שרציתי להקליט אותם (אצלי ההקלטה נבעה מהרצון להתרכז בדובר ולא להיות עסוק בכתיבה, אח"כ בבית ישבתי ושכתבתי את ההקלטה) וסיפרתי להם כי מאוד מעניין אותי לקחת חלק פעיל ולא להיות עסוק בכתיבה.....והאם זה אפשרי להניח מכשיר הקלטה על שולחנם? הייתי מופתע מההענות שלהם...... והיו אפילו מיקרים בהם המרצה הוסיף כי אני מחמיא לו בכך שרוצני להקשיב לו באופן פעיל.... אני כותב התיחסות זו כי לאנשים רבים יש את החשש לבקש!!! דרך צלחה.... ואם נושא ההרצאה קשור ומעניין לפורום זה את מוזמנת גם להעלות את התוכן..... בהצלחה יוסי

אפיקה

New member
תודה רבה לשניכם:)

רציתי יותר לגעת איזה מכשיר בדיוק לקנות, אם יש המלצות מסוימות.. אבל כרגע כבר הסתדרתי עם מכשיר. תודה רבה!

שתי נקודות חשובות לדבי הקלטת הרצאות

1. להשתמש במכשיר שכתוב על האריזה שלו שהוא נועד להקלטת ישיבות / הרצאות ולא להקלטת מוסיקה ולא להקלטה עבור האינטרנט. מכשיר להקלטת ישיבות / הרצאות מסנן את רעשי הרקע. 2. צריך שיהיה מנגנון לכיוונון השמעת ההקלטה במהירות הנוחה ביותר לשמיעה. צריך שתהייה שליטה מוחלטת במהירות השמיעה כי אחרת קשה להתרכז. מאוד קשה לשמוע אותו חומר, פעם שניה, לאט לאט בקצב הכתבה. אני משתמש במכשיר הקלטה דיגיטלי של חברת אולימפוס ואחרי שאני מוריד את הקובץ למחשב, אני מזרז את השמיעה עם תוכנה שנקראת Transcrib!

אגב, מה את עושה עם הגרפים והנוסחאות שמכשיר

ההרלטה לא קולט? אני ממילא מסתובב עם לפטופ אז אני מוסיף לחבילה גם סורק ומצלם מייד אחרי השיעור את הסיכום של מישהי. זה לוקח דשות כשלא צריך להתחיל לחפש מכונת צילום ולא צריך לעמוד בתור. בכל מקרה, מומלץ לסרוק ממישהי שיש לה מכונית פרטית ולא ממישהי שחייבת לרוץ ולתפוס אוטיבוס.

כשאני מנסה להעתיק בעצמי את כל הנוסחאות, אני

מאבד קשב. אפשר גם לבוא עם כלי זיכרון נייד ולבקש מהמרצה את המצגת. זה ממש מועיל.

למעלה