באיזו מידה בתי משפט נוטים להתערב בהסכמי גישור (גירושין)?

שלום רב,
הסכם גירושין הושג בעמל רב אצל מגשרת מהשורה הראשונה. הוא הוגש לביהמ"ש ולאימתי מונתה שופטת בעלת רקורד בעייתי מאד-מאד. עד כמה נפוץ המצב שבו בית המשפט מתערב בהסכם שמוסכם על הצדדים ומנוסח בידי עו"ד מומחה מהשורה הראשונה? מה אפשר לעשות במקרה כזה בגדר "בקרת נזקים"? לרוץ לעו"ד מטעמי? יש לו מה לעשות אושהכל כבר אבוד?

מתי בית המשפט מתערב בהסכם גירושין?

שלום רב,
הסכם גירושין הושג בעמל רב אצל מגשרת מהשורה הראשונה. הוא הוגש לביהמ"ש ולאימתי מונתה שופטת בעלת רקורד בעייתי מאד-מאד. עד כמה נפוץ המצב שבו בית המשפט מתערב בהסכם שמוסכם על הצדדים ומנוסח בידי עו"ד מומחה מהשורה הראשונה? מה אפשר לעשות במקרה כזה בגדר "בקרת נזקים"? לרוץ לעו"ד מטעמי? יש לו מה לעשות אושהכל כבר אבוד?
שלום מר בהלם,
כתבת באופן כללי, אם תואיל לפרט ולהסביר:
האם כבר התקיים דיון והשופטת התערבה בהסכם, או שזה רק חשש עתידי שלך?
מה הן ההסכמות שאתה חושש שביהמ"ש יתערב בהן?
מהו ה"רקורד הבעייתי" של השופטת?
באופן כללי, מרבית השופטים עוברים על ההסכם ולעתים שואלים את בני הזוג שאלות על תוכנו כשיש סעיף שאינו ברור מספיק לדעת ביהמ"ש, אך אינם פוסלים את הסעיף. נדיר ששופט מתערב עד כדי כך שאינו מאשר סעיף בהסכם (למעט הסעיפים שנוגעים לגירושין בביה"ד הרבני, שביהמ"ש לענייני משפחה כותב תמיד שאינו מוסמך לאשרם, כי הם בסמכות ביה"ד). .

תודה לעו"ד דון יחייא

שלום מר בהלם,
כתבת באופן כללי, אם תואיל לפרט ולהסביר:
האם כבר התקיים דיון והשופטת התערבה בהסכם, או שזה רק חשש עתידי שלך?
מה הן ההסכמות שאתה חושש שביהמ"ש יתערב בהן?
מהו ה"רקורד הבעייתי" של השופטת?
באופן כללי, מרבית השופטים עוברים על ההסכם ולעתים שואלים את בני הזוג שאלות על תוכנו כשיש סעיף שאינו ברור מספיק לדעת ביהמ"ש, אך אינם פוסלים את הסעיף. נדיר ששופט מתערב עד כדי כך שאינו מאשר סעיף בהסכם (למעט הסעיפים שנוגעים לגירושין בביה"ד הרבני, שביהמ"ש לענייני משפחה כותב תמיד שאינו מוסמך לאשרם, כי הם בסמכות ביה"ד). .
תודה לעו"ד דון יחייא
ולהן תשובות לשאלות ההבהרה.

1. טרם התקיים דיון, הוא מתוכנן לתחילת שבוע הבא.
2. הרקורד הבעייתי מתבטא בכמות חריגה ביותר של תלונות עליה אצל נציב תלונות הציבור על שופטים עליהן זכתה גם על ביקורת פומבית מתוך ומחוץ למערכת בתי המשפט (גוגל).
3. אין חשש לגבי סעיף ספציפי אלא באופן כללי שהיא תתערב ותשנה את ההסכמות עפ"י האג'נדה שלה ו/או שתפסול את ההסכם על 5 חודשי עבודת גישור שהושקעו בו.

בכל מקרה, המידע שנדיר שביהמ"ש משנה סעיף מרגיעה מעט.

המגשרת טוענת שאין מה לחשוש אבל היא מקפידה לשמור על נייטרליות כך שהיא לא הכתובת לשאולת כאלה.

שילה1

New member
בגדול-בית משפט לעניני מדפחה לא יאשר הסכם שבו

תודה לעו"ד דון יחייא
ולהן תשובות לשאלות ההבהרה.

1. טרם התקיים דיון, הוא מתוכנן לתחילת שבוע הבא.
2. הרקורד הבעייתי מתבטא בכמות חריגה ביותר של תלונות עליה אצל נציב תלונות הציבור על שופטים עליהן זכתה גם על ביקורת פומבית מתוך ומחוץ למערכת בתי המשפט (גוגל).
3. אין חשש לגבי סעיף ספציפי אלא באופן כללי שהיא תתערב ותשנה את ההסכמות עפ"י האג'נדה שלה ו/או שתפסול את ההסכם על 5 חודשי עבודת גישור שהושקעו בו.

בכל מקרה, המידע שנדיר שביהמ"ש משנה סעיף מרגיעה מעט.

המגשרת טוענת שאין מה לחשוש אבל היא מקפידה לשמור על נייטרליות כך שהיא לא הכתובת לשאולת כאלה.
יש פגיעה מהותית ,באחד הצדדים. לנושא השופטת-לא ענינך כמות התלונות וגם לא האג'נדה שלה. היא אמורה להדוק שאין חריגה חוקית ומהותית בנסכם,או פגיעה באחד הצדדים. החשש שלך לא מובן לי,גם לא ה"ציונים"שחלקת למגשרת ולעורך הדין.ייתכן שגם להם לקוחות לא מרוצים.חשבת על זה?

שילה1

New member
מהותית-לא אתה מוסמך לקבוע

יש פגיעה מהותית ,באחד הצדדים. לנושא השופטת-לא ענינך כמות התלונות וגם לא האג'נדה שלה. היא אמורה להדוק שאין חריגה חוקית ומהותית בנסכם,או פגיעה באחד הצדדים. החשש שלך לא מובן לי,גם לא ה"ציונים"שחלקת למגשרת ולעורך הדין.ייתכן שגם להם לקוחות לא מרוצים.חשבת על זה?
"רקורד בעיתי"כזה או אחר,לשופטת.מי שמך? זו חוצפה ועזות מצח. מדובר על מי שמונתה כדין.

יא חביבי, שתה כוס מים ותרגע

"רקורד בעיתי"כזה או אחר,לשופטת.מי שמך? זו חוצפה ועזות מצח. מדובר על מי שמונתה כדין.
שיהיה לך לבריאות, אני גמרתי להתייחס להערות שלך.

הכי טוב להתעלם מכאלה

שיהיה לך לבריאות, אני גמרתי להתייחס להערות שלך.
הכי טוב להתעלם מכאלה
אם האתר הזה עוד היה מתפקד, היא הייתה נחסמת מזמן.

שילה1

New member
הפורומים פתוחים לציבור הרחב.חופש הדיבור כולל גם אותי.

מעירה
את כבר מזמן לא מאירה ! את גורמת למנהלים פה לעזוב את מתערבת הכל הפורומים שיש בהם מנהלים מקצועיים . בבקשה תרפי כבר!
מי שנהג שלא כשורה-זה אתה,או את.אין סתימת פיות במדיה.מה עוד שאתה או את,מסתתרים מאחורי כינוי בליווי כוכבית.
ואגב-אני מגשרת.
ואמשיך לכתוב בכל מקום שייראה לי לנכון.

פורום מקצועי

מי שנהג שלא כשורה-זה אתה,או את.אין סתימת פיות במדיה.מה עוד שאתה או את,מסתתרים מאחורי כינוי בליווי כוכבית.
ואגב-אני מגשרת.
ואמשיך לכתוב בכל מקום שייראה לי לנכון.
פורום מקצועי
זהו פורום מקצועי! את יכולה להגיב אבל לא להתנכל למנהל הפורום . בסופו של דבר יחסמו אותך והגיע הזמן!

למה את לא מפרגנת למנהל הפורום?

מן הראוי שתחסם אתה בשל ניקיך.אין לך כל זכות
לסתימת פיות.זה,כידוע,פורום ציבורי הפתוח למכלול דעות.
מקרה שבו אדם נדרש למידע משפטי במהלך גישור הוא בדיוק מקרה שבו מגשר שהוא גם עו"ד יכול לתת ערך מוסף.
מישהו שאל שאלה את מנהל הפורום, חשבת על כך שהוא מעוניין בתשובה שלו, ואת היא זו שלא מכבדת גם את השואל וגם את מנהל הפורום כשאת מתפרצת בפורום שלו ועונה במקומו?
מישהו שאל בפורום מקצועי שאלה. מנהל הפורום ענה פעם אחת, ואת כבר 8.
לך זה נראה סביר?
אין לך מה להיפגע כשמישהו מבקש ממנהל הפורום לענות, ולא מעוניין בדיעות שלך.
גם אם מישהו עבר גישור אצל מגשרת לא מקצועית, זה לא אומר שכל המגשרות אינן מקצועיות. וזה בוודאי לא אומר עליך דבר.
אם מישהו מתייחס אליך בלשון זכר, מספיק שתעירי לו פעם אחת. את לא בתפקיד המחנכת כאן והכותבים אינם תלמידים או ילדים שלך.

שילה1

New member
מפרגנת בהחלט וזכותי לענות.

מקרה שבו אדם נדרש למידע משפטי במהלך גישור הוא בדיוק מקרה שבו מגשר שהוא גם עו"ד יכול לתת ערך מוסף.
מישהו שאל שאלה את מנהל הפורום, חשבת על כך שהוא מעוניין בתשובה שלו, ואת היא זו שלא מכבדת גם את השואל וגם את מנהל הפורום כשאת מתפרצת בפורום שלו ועונה במקומו?
מישהו שאל בפורום מקצועי שאלה. מנהל הפורום ענה פעם אחת, ואת כבר 8.
לך זה נראה סביר?
אין לך מה להיפגע כשמישהו מבקש ממנהל הפורום לענות, ולא מעוניין בדיעות שלך.
גם אם מישהו עבר גישור אצל מגשרת לא מקצועית, זה לא אומר שכל המגשרות אינן מקצועיות. וזה בוודאי לא אומר עליך דבר.
אם מישהו מתייחס אליך בלשון זכר, מספיק שתעירי לו פעם אחת. את לא בתפקיד המחנכת כאן והכותבים אינם תלמידים או ילדים שלך.
מפרגנת בהחלט וזכותי לענות.
זה פורום ציבורי.רוצה דעה פרטית?פנה למנהל הפורום באופן פרטי :במסר אישי או קבע פגישה חופש הביטוי כולל גם אותי. אין לך כל זכות יתר בפורום.מה עוד ששלל ניקיך-לא ברורים.

הרקורד של השופטת וגם הדיעות שהיא מביאה, הכי עניין שלי שבעולם

הרקורד של השופטת וגם הדיעות שהיא מביאה, הכי עניין שלי שבעולם
כי היא קובעת את עתידי.

לא חילקתי שום ציונים למגשרת או לעורך דין (איזה עורך דין בדיוק?) לא יודע מה הבנת אבל אם תקרא שוב את מה שכתבתי תראה שלא אמרתי שום דבר כזה.

למעלה