בא לכם לבגוד?

סיגלית 2014

New member
מנהל
זו בדיוק השאלה

מדוע ואיך הם מגיעים למצב שבא להם לבגוד אך הם מתאפקים?
מתחבר למה שכבר שאלתי: האם בכל מערכת זוגית מגיע שלב כזה שמתחילים לפזול לצדדים? מרגישים ש"הגיע הזמן" (גם את המשפט הזה שמעתי)?

סיגלית 2014

New member
מנהל
זו שאלה לא פחות מעניינת

ובנוסף מה שמעניין אותי הוא מדוע, לאחר מי יודע כמה שנים שהאדם קיים, דווקא בעידן של היום פתאום חוקרים מעלים את האפשרות הזו, שאולי האדם אינו יצור מונוגמי.

סיגלית 2014

New member
מנהל
לא יודעת האם אתה צודק

ושאלתי הופנתה אליך

בכל מקרה, אם מגיעים למצב כזה מדחף טבעי...ומתאפקים ... בגלל הסיבה שציינת...אז כאשר אני חושבת על תשוקות אחרות איני מצליחה למצוא תשובה הגיונית.
יש לי תשוקה עזה כבר מספר שנים להעמיד את המנהל שלי במקום. האם אני עושה את זה? האם אני לוקחת בחשבון את הסיכונים? האם הלכתי על זה בכל זאת? האם זהו דחף אישי שלי או שקיים גם אצל אחרים? אם מישהו אחר בעבודה יעשה את זה במקומי הדחף יעלם?
יש לי תשוקה אדירה ליצור משהו משל עצמי, לכתוב ספר או לכתוב מופע. האם זהו דחף שקיים רק אצלי? האם אני בכלל מסוגלת??
אז ניתן לומר שאלו לא "דחפים טבעיים". האומנם?
ואם מתכוונים רק לדחף מיני ויש פרטנר בבית (שמשתף פעולה), למה "בא" לחפש פרטנר אחר בחוץ?

סיגלית 2014

New member
מנהל
בא לכם לבגוד?

לאחרונה יצא לי לחשוב הרבה על העניין.
עם הזמן יוצא לשמוע על יותר מקרים מהסביבה הקרובה והתוצאות אינן נעימות. אני מבינה שאם העניין לא היה מגיע לאוזני, סביר להניח שהתוצאה הייתה שונה, אך עדיין קשה לעכל:
חברה מהעבודה שישבה מולי יותר משנתיים, עברה גירושים לא קלים והתוודתה שהם נגרמו מפאת בגידה חד פעמית שלה.
קרובת משפחה שגילתה לאחר 18 שנות נישואים שבעלה, אהוב ליבה, איך לתאר זאת בשפה ברורה, דפק כל מה שזז. והיא שבורת לב ואובדת עיצות.
אח של חברה שנבגד ע"י אשתו עם הבוס שלה. והוא שבור.

האם בגידה היא בלתי נמנעת? האם מגיע שלב בכל מערכת זוגית שמתחילים לפזול לצדדים? מרגישים ש"הגיע הזמן"? או אולי מדובר בבריחה ממערכת לוחצת, חונקת, מדכאת? האם זו זוגיות שנשחקה?

מה דעתכם?

יש צד נוסף

כשבגידה מתגלה לעיתים זה גורם לזוג לשקם את הנישואין..בעידן היום בגידה בלתי נמנעת.להתגרש זה המון כסף,לשקם יש עייפות נפשית או משקעים כבדים..אני לא בעד חיפוש ריגוש אם טוב בבית אבל אם בבית מישהו מהבני זוג לא אוהב סקס או מוגבל פיזית ואין אפשרות לשקם אז בגידה היא לא משהו רע בעיניי..

סיגלית 2014

New member
מנהל
זהו משפט די קשה

"בעידן של היום בגידה בלתי נמענת".
מדוע בעבר לא ועתה כן?

מאלף שבלולים

Well-known member
זה מאוד אינדיבידואלי

לפני זה צריך לדון בכל ההבטים של הזוגיות.
נכון שכיום כמות הזוגות שבוגדים אחד בשני היא גדולה לעין ערוך מבעבר ואלי זה רק נדמה לנו כי הכל מתועד בדרך זו או אחרת, הגיל של הבוגדים יורד בהתמדה וכנראה שקיים קשר הדוק בין הקלות הבלתי נסבלת של התקשורת הבין אישית דרך הנייד ורשתות חברתיות.
ברור שזו לא ברירת מחדל של שני בני זוג אלא תןצאה של ירידה כזאת אוחרת בתקשורת הזוגית, ברצון לתחזק אותה ובקלות בה מכירים בני זוג פוטנציאלים לבגידה.
גם את הבגידה עצמה ניתן לפרוט לסטוצים, קצרים או ארוכים, תוחלת החיים שהכפילה את עצמה ויותר מאז החלו אנשים להתחתן, לרומנים קצרים וארוכים ולהכרה בכך שמראש לא היה סיכוי לזוג כזה או אחר לתחזק מערכת משפחתית.

לא חושבת שבגידה היא בלתי נמנעת.

לדעתי יש לא מעט זוגות שלא בוגדים ולא מעוניינים לבגוד.

מאלף שבלולים

Well-known member
פשששש, חכמה את.....

אם הסטטיסטיקה מדברת על 50% בוגדים ועוד ככה וככה שמסתירים את זה ולא משתפים פעולה עם הסקרים,
אני מניח שיש אמת במשפט שלך.

אתה מניח שמי שמשקר לסוקרים משקר רק בכיוון אחד?

טוב. זכותך.

וכמובן, צרף את הקישור לנתון של ה-50%

סיגלית 2014

New member
מנהל
כולם כאן חכמים

לא ידעת?

אם הנתון שאתה מציג נכון ואכן על פי הסטטיסטיקה 50% בוגדים ועוד ככה וככה שמסתירים, נניח עוד 10%?
אם 40% לא בוגדים ו/או לא מעוניינים, עדיין הם "לא מעט". הם לא "רוב" אבל 40% הם לא חלק קטן מהאוכלוסיה. מה שאומר שחייבת להגיב לא כתבה, בעיני, משהו שאינו הגיוני.

מאלף שבלולים

Well-known member
אף אחד לא באמת יודע

ואני דיי בטוח שאצל הרוב המוחלט עברה המחשבה הזאת בראש.
תבדקי את אחוז המתגרשים שרובם צעירים, ברוב המקרים זה אחרי בגידה.
אבל ביננו? זה לא חשוב. כל אחד יעשה את החשבון שלו.

למעלה