בבקשה, אם במקרה...

סלינוש

New member
בבקשה, אם במקרה...

מישהו יכול לעזור לי. אני כיום קרובה לגיל 18, אבל אני נולדתי פגית, במשקל של 1190 גרם, בתחילת חודש שמיני, אחותי הגדולה, שהיום היא בת 23 וחצי, נולדה במשקל של 800 גרם בתחילת שישי. אין ספק שהפגות תפסה מקום בבית שלנו. אני מנסה להתחיל לברר ולחקור, מה ההשפעה של הפגות אחר כך, דוקא על הפג עצמו. מבחינה פסיכולוגית. האם פגות יכולה לגרום לאיזושהיא עצירה בהתפתחות המנטלית או הפרעה נפשית, או רגישות והפרעות אכילה. אני רוצה לדעת על זה יותר, כי אני מאמינה שהעובדה שהייתי פג, השפיעה עליי ואני די משוכנעת שיש לזה חלק גדול עם העובדה שיש לי קשיים נפשיים רבים. אבל, אין לי ספק שזה לא מחייב, כי אחותי הגדולה, שדווקא הייתה בסכנ רצינית, היא בסדר גמור. אם במקרה, מישהו, יש לכם חומר על זה, זה יועיל לי מאוד. אמא מספרת לי, כמה קשה היה לה, כשהיינו פגות, כמה טראומתית הייתה הלידה הראשונה, של אחותי, וגם שלי הייתה לה קשה, אחרי הלידה שלי היא עברה דיכאון לאחר לידה, לי יש האשמה שזה בגלל שנולדתי פג. אני מקווה שיהיו לכם תינוקות בריאים ומקסימים!!! תודה.

שרהודיה

New member
את חייבת להסתכל קדימה !!

נכון שיתכן ויש השפעה על הפגות בכל מיני תחומים.. אבל זה מאד תלוי בעוד אלף גורמים סביבתיים.. לכן מה שחשוב זה לא לבכות על העבר אלא לחשוב על העתיד. את יכולה להעזר בשירותי עזרה שונים, בין אם זה לא מוסדי (קבוצות תמיכה שונות..) ובין אם זה יותר ממסדי

מלמלה

New member
אני מקווה בשבילך

שגם לך יהיו ילדים בריאים ומקסימים לא נראה לי שיש לך חלק בעובדה כי נולדת לפני הזמן או מעט קטנה ועוד פחות מזה שלאמך היה דכאון לאחר לידה אני כן חושבת שהעובדה שאת מרגישה אחריות או אשמה בדברים האלה יכולה להשפיע עליך ועל החיים שלך לאמך היה קשה - נכון אבל האחריות היא לא שלך - וגם לא היתה לך אפשרות לשנות את הדברים האלה את כן יכולה לשנות היום וזה יהיה קשה אם תאמיני בעצמך וביכולת שלך להצליח בדיוק כמו אחותך הגדולה ואולי לבקש עזרה בתחום מאמא, מהמורה, מהיועצת בבי"ס בהצלחה

לא חושבת שהבעיות נובעות מהפגות

הגישות המודרניות בפסיכולוגיה מפריכות את הטענה שהילדות (בעיקר ילדות מאוד מאוד מוקדמת) הן הגורם לבעיות נפשיות ואחרות בגילאים מאוחרים. אני חושבת שלנסות לחקור למה יש לך בעיות מסוימות זה קצת מיותר. יותר חשוב להתמקד באיך לפתור את הבעיות. הרבה הצלחה ובריאות.

FireDragon

New member
בתור פג...

בתור פג אני יכול להבטיח לך שאם תעשי את כל מה שצריך בכדי להתפתח כמו שצריך, ישנם טיפולים מיוחדים בשביל ההתפתחות הפיזית, את יכולה ללכת לפסיכולוג בקשר להתפתחות הנפשית (אני הולך וזה עוזר) חוץ מזה אף-פעם אבל אף-פעם על תרחמי על עצמך!!! זה לקח שאני למדתי בדרך הקשה! אם את יושבת בבית ומרחמת על עצמך את בעצם רק מבזבזת זמן שיכול להיות מושקע טוב יותר בלעזור לך לפתור את הבעיות, והרי כולנו יודעים שלהתבכיין לא עוזר לאף אחד... פשוט תתרכזי בלעבור כל יום בשלום, תרגישי טוב עם עצמך ותתרכזי בדברים הטובים שלך בחיים, חוץ מזה תעשי כל מה שביכולתך בכדי לפתור את הדברים הלא טובים... שיהיו לך חיים נהדרים... so mote it be

m_katzmann

New member
קיים, גם קיים קשר../images/Emo18.gif

שלום לך, כל פג עובר טראומה קשה עקב ניתוק פתאומי מסביבה כל כך תומכת ומצוקתו הראשונית כשהוא מגיח לעולמנו כאשר הוא מנוטרל מהמגע הנעים של אמא וחשוף רק לאותן מכונות. הפרידה הזאת קשה לכל התינוקות, אך קשה שבעתיים לתינוק שנולד גם עם מצוקה פיזית והגוף כדי למנוע מאתנו מלחוות שוב את אותה חוויה מקבע אותנו בביטויים פיזיים ורגשיים. מחקרים מוכיחים על הקשר הזה בין טראומת ההריון והלידה לבין לקות למידה, אך לצערי הרב לא נעשה הרבה עם מידע זה. טיפולים קנסיולוגיים יכולים מאוד לעזור במיוחד לאדם שרוצה בשינוי דפוסי החיים. אל תאשימ/י את עצמך במצבה של אמא. אמא כמוך חוות את אותה הלידה הטראומטית וזה מה שגרם לדכאון שלאחר הלידה. מאיה

למעלה