בבקשה עזרה

Roaicc

New member
היי חברים.
ֿכתבתי את זה בפורום המיועד,אבל כנראה שהפורומים בתפוז כבר לא כמו שהיו פעם ואין פה כבר תנועה ,אז לא עונים כבר במשך חודש :(.
אז אנסה אולי פה מאנשים שיש להם אולי ניסיון.

ֿאז ככה:

אני כבר לא בחור צעיר (בן 50 ורווק).
עברתי חיים לא פשוטים ,מאתגרים ,המון חובות (הפסדים של כ 2 מיליון שקלים), בקיצור—-על הפנים אז אל תשפטו בבקשה.

בכל אופן, אני כבר 5 שנים עומד על הרגליים. מרוויח בסדר ואפשר לומר שהכל כבר מאחוריי.

ֿהבעיה היא כזו-

אני שוכר כבר 15 שנים דירה צנועה .פשוטה. די ישנה (4000 שקלים). והאמת ב 5 השנים האחרונות , כבר די נמאס לי ממנה.

אחרי שנים של מגורים בפח הזה,
ֿהתחלתי לחשוב ברצינות על האופציה של “לפנק” את עצמי בדירה יותר חדישה (משהו בסביבות 6500 שקלים), בניין חדש עם מעלית,
ֿחניה קבועה ,משופצת,איזור יותר טוב וכו וכו, כי באמת כבר שאני בדיכאון מלהגיע כל יום לדירה הנוכחית שלי. (12 שנה זה המון זמן)<<<לרכוש דירה עם משכנתא זה בכלל לא בכיוון
כי אין לי הון עצמי לצערי וגם לא אצליח לחסוך.

בכל אופן, הבנתי שאם אני רוצה לעבור,אחרי 15 שנים שהייתי באותה דירה ,אז המצב שלי מאוד בעייתי .
בדירה הזו שאני גר 15 שנה, חתמתי בזמנו עם איזה שטר חוב ושני ערבים ,שאני בכלל כבר לא בקשר איתם.
בעלת הבית כבר כל כך מכירה אותי במשך 15 שנה , וסומכת עליי, כך שכל חידוש חוזה אנחנו פשוט מדברים בטלפון ואני שולח צ’קים.

הבעיה שאם ארצה עכשיו בגיל 50 לעבור לדירה אחרת, אני פתאום מבין
שאין לי בכלל ערבים שאוכל להביא לבעל הבית! .

אני יודע שיש דבר כזה שנקרא ערבות בנקאית—אבל זה אומר לשים בצד כל שנה בסביבות 60,000 שקל סגורים בבנק,לאורך שנים ופשוט לא לגעת בהם !!
זה משהו שאני לא יכול להרשות לעצמי כי אין לי את הלוקסוס הזה.

אני כן מרוויח סביר פלוס ,ואני לא במינוס , אבל לסגור כזה סכום ולא להשתמש בו?

פתאום בימים האחרונים התחלתי להיכנס לחרדות ולמחשבות נוראיות, שזהו, אני כבול לדירה אחת בלי יכולת לזוז? בלי יכולת טיפה “לנשום” קצת?

ומה אעשה בגיל 54? מה אעשה בגיל 60??
זה רק יילך ויהיה יותר גרוע :(

אני הרי לא אוכל לגור בדירה הזו עוד 50 שנה .
מתישהו אצטרך לעבור .....אבל, גם אם נגיד אין לי בעיה לשלם עכשיו 72,000 שקל בשנה שכירות , איך אני מביא ערבויות בכדי שיסכימו בכלל לחתום איתי על חוזה?
ֿאני כבר לא בן 23 או 35 שיכול להביא את אמא או אמא או אחים………
וכאמור, ערבות בנקאית עם סגירה של סכום עתק שכזה...זה בלתי אפשרי (אני מניח שדירה של 6500 שקל, זה הערבות שיידרשו).

פשוט מתסכל ומייאש אותי ברמות על.

יש כאן מישהו שיכול לייעץ לי או להרגיע אותי או לא יודע מה.
אני יודע של 99 אחוזים מהאנשים פה, אין את הבעיה הזו. ובכל זאת....
מה אני עושה מכאן? :(

ֿאיזו חלופה אני יכול להציע לבעל בית אחר,אם בכלל ?

מיואש

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אולי בת זוג? אתה יודע.... טובים השניים.|בלונד||כסף||שפם|
יש אפשרות נוספת..
חשבת על לגור בקרוואן? |אוטו|
לא תצטרך לשלם שכירות יותר.
גם לא ערבים.

קלייטון.ש

Well-known member
ערבות בנקאית נותנים לשלושה חודשים, ואתה יכול גם להציע לשלם את השכירות לשנה מראש, ואז יהיה לך יותר קל עם בעל הבית ויכול להיות שלא תצטרך ערבויות בכלל. אתה מוציא לו צ'קים פתוחים בסכום לרשויות, חברת החשמל מים וארנונה, וככה הוא מובטח במקרה שאתה לא תשלם את המיסים.
רוב השוכרים לא מסוגלים לסגור עשרות אלפי ש"ח בבנק ורבים גם לא יכולים להביא ערבים. בכל זאת שוכרים דירות. דווקא בימים אלה שוק השכירות די מוצף בדירות ולכן כרגע אתה כשוכר נמצא בעמדת יתרון.

למעלה