בבקשה תקרוא למען אחי ! ותפיצו ותגיבו אם תירצו

עמית272

New member
בבקשה תקרוא למען אחי ! ותפיצו ותגיבו אם תירצו

שלום לכולכם, אשמח מאד אם תקדישו מזמנכם לקרוא ותפיצו- זה מאד חשוב לי! שמי עמית ויש לי אח קטן ומקסים בן 5 וחצי בשם שאול, שסובל מאוטיזם ופיגור שכלי, אנחנו גרים בקיבוץ ליד באר שבע והוא מתחנך בגן בבאר שבע. ביום רביעי האחרון ה26.7.2011 יצאה נסיעה מאורגנת מטעם הגן שלו בב"ש לג'ימבורי "החלל המופלא" שנמצא בעיר, כאשר כל ילד מלווה בהורה. מיותר לציין ששאולי אחי ושאר הילדים בגן זקוקים לליווי צמוד של מבוגר. בזמן הביקור במתחם, אני ואמא שלי עלינו על המתקנים במתחם עם אחי, ישבנו לצידו במתנפחים, ועזרנו לו לעלות ולטפס על המתקנים שנמצאו שם. במהלך השהייה במתחם ביקש מנהל ה"חלל המופלא" – שרון, מהמלווים הצמודים של הילדים בעלי הצרכים המיוחדים, לא לעלות על שום מתקן מהסיבה שלטענתו אנשים מבוגרים יכולים לפגוע בילדים תוך כדי ישיבה בצד המתקן\עליה למתקן. אמא שלי והגננת ביקשו ממנהל המקום, שידע מראש שהקבוצה (5 ילדים) בעלי צרכים מיוחדים, להתייחס לילדים באופן מיוחד, כי לכל כלל, יש יוצא מן הכלל, ולתת למלווים לעזור לילדים, כי בלי עזרת המלווים, הילדים לא מסוגלים להיות במתחם. שרון לא הגמיש את עמדתו בטענה שאם ילד יפגע ממבוגר אין לו כיסוי ביטוחי לכך (למרות שהילדים האחרים יכולים גם הם לפגוע בילדים לא פחות ואף יותר),והפנה אותנו לצד השני, בו יש מתקנים לגיל הרך, ובכך הגביל משמעותית את הבילוי של אחי. ועוד הוסיף, שבפעם הבאה ישקול בכלל אם להזמין ל"חלל המופלא" ילדים עם צרכים מיוחדים. התרשמתי שכל מה שמעניין את שרון הוא כיסוי תחת ולא טובת הילדים. נראה לי שבמקרה כזה אפשר היה לגלות קצת פתיחות לשונה ולאחר ולאפשר למספר מצומצם זה של ילדים להעזר במלווה וליהנות מן המתקנים כמו כל ילד . אני ל"חלל המופלא" לא אגיע יותר. ואתם ?

smo

New member
אם חלילה קורא משהו לאחד הילדים שום

גמישות לא תעזור. היה אפשר לתחום מספר מתקנים עבור הביקור שלכם, שלא יהיה חשש או סכנה

עמית272

New member
תגובבה

הוא ידע שהגענו מראש, גם לזה היה אפשר למצוא פתרון. 5 ילדים מיוחדים עם מלווים. הביקור נהרס בגלל הגבלת המקום שהוא הרשה לנו, כן היה אפשר לתחום, אבל לא יודעת אם היה שווה לו רק בשבילנו, בכל מקרה, מנהל שיודע שקבוצה כזו מגיעה יכול לחרוג קצת מהכללים כדי שקצת יהנו ללא יותר מ3 שעות

חני ח

New member
עמית אתה צודק!

הוא ידע שמתארחים ילדים עם צרכים מיוחדים/נכים הזקוקים להשגחה אין גבול לאטימות

עמיקםרז

New member
עם כל האמפתיה לרגשות שלך כלפי אחיך וחבריו...

עם כל האמפתיה לרגשות שלך כלפי אחיך וחבריו, לדעתי הבטיחות קודמת לכל. אם עליית מבוגרים על המתקנים מסכנת את הילדים שנמצאים עליהם, חייבים למנוע מהם לעלות, גם אם במחיר שילדים שאינם יכולים לעלות ללא מלווים לא יעלו. אי-אפשר להעלות על הדעת לסכן את הילדים המשתמשים במתקנים, כדי לא לפגוע בילדים עם צרכים מיוחדים. אז למרות שהאכפתיות שלך מחממת את הלב, הבטיחות ובטחון הילדים המשתמשים במתקנים היא מעל לכל, ולא רק ככיסוי תחת לביטוח, אלא משום שבטחון הילדים המשתמשים הוא באמת מעל לכל. את לא מסכימה איתי? עמיקם

היי עמית, מבינה את ההרגשה שלך

ומעריכה את האיכפתיות שלך. ובכ"ז מסכימה עם מיכל ועמיקם, במקרה זה בטיחות הילדים קודמת לכל. שרון מכיר טוב את המתקנים שברשותו ואני בטוחה שהוא יודע מה את הסיכונים בדבר לכן הגביל אותכם, וזה בסדר כל עוד מדובר בביטחון הילדים. אבל כן מקומם אותי המילים שהוסיף "שבפעם הבאה ישקול בכלל אם להזמין ל"חלל המופלא" ילדים עם צרכים מיוחדים". אז שילך לכל הרוחות הוא לא ראוי בכלל שילדנו ילכו לשם. יום נעים
מימי.

למעלה