בדידות חברתית

RATTOL

New member
בדידות חברתית

אני זקוקה לעזרה.
האם אתם מרגישים שאין לכם חברים וזה מכיוון שההתנהגות שלכם, חוסר טאכט ועוד, הרחיקו ממכם חברים שהיו אתכם בקשר בעבר ?

אבישי ק

New member
לאחרונה גיליתי שיש לזה שם, נרקסיסט, אני מודה אני נרקסיסט

(רשמתי כמה פעמים "אני" בקטע של נרקסיסט...נו... אני מניח שיבינו)
תמיד חשבתי שאני לא נרקסיסט
שהצרות שלי הן בגלל שאנשים לא מבינים אותי

מסתבר שזה אמיתי ואני נרקסיסט

אני פוגע בסביבה שלי מבלי שאני אשים לב
אני שחצן שחושב שהוא יודע הכל
בגלל זה אני מנסה לבסס כל דבר שאני אומר על עובדות ואם אני לא יודע אני מודה שאני לא יודע אם מה שאמרתי נכון. קשה לוותר על זה כי בכל זאת מדובר במנגנון הגנה נפשי ובלעדיו אני אהיה פגיע לסביבה שלי.
זה לא בשליטתי ולפעמים אני פוגע מבלי לשים לב אבל לפחות אני מודע ומנסה לתקן את הדרכים שלי, זה לא קל.

כיצד לזהות נרקסיסט
נרקיסוס

אבישי ק

New member
תוך כדי שאני קורא בWIKI על סיפור נרקיסוס גיליתי שיש

גרסה יהודית
בניגוד לסיפורים המוכרים
בגרסא היהודית הנער מתגבר על הנרקסיזם שלו ומנסה לתקן את דרכיו
אני חושב שזה גם סיפור שצריכים להכיר.

מיכל 06

New member
אבישי, קראת בקישור שנתת?

אני ממש לא בטוחה שהתיאור של מרקיסיסט בקישור שנתת מצדיק שתקרא לעצמך נרקיסיסט.
אני לא מכירה אותך בחיים האמיתיים, אבל אני חושבת שנרקיסיזם מתבטא גם בהיכרות וירטואלית כמו זו שיש בפורום. לא נראה לי שאתה הטיפוס שמרבה להאדיר את עצמו ולגמד את זולתו. לא נראה לי שאתה שקוע באהבה עתמית מופרזת. ייתכן בהחלט שהצפת הגירויים שאתה חווה בחיים מחלישה את היכולת שלך להעניק אמפטיה לזולת בזמן-אמת, אבל אני לא בטחה שזה בא מחוסר יכולת לחוש אמפטיה אלא יותר מהקושי לשקלל את כל הגורמים לפני שאתה מגיב. הרי אחר כך, כשאתה חושב על הדברים - היכולת שלך להיכנס לנעליו של הזולת ולהבין, למשל, מה היה בדבריך שפגע בו - נדמה לי שהיכולת הזו ממש לא לקויה.
בקיצור, כמו הפרעת קשב, כך גם נרקיסיזם הוא תסמונת שלמה, וזה שיש סימפטום אחד או שניים משותפים עם תסמונת אחרת זה עדיין לא אומר שאתה לוקה בשתיהן...

אבישי ק

New member
נרקסיסט זו הגדרה כולללת כמו להגיד ADHD

בתוך המושג ADHD יש כל מיני רמות וצורות שונות שבה מתבבטאת ההפרעה
גם במושג נרסיסט יש כל מני רמות
במקרה שלי אני כבר די מודע לזה שאני לא התנהגתי נכון
אני מודע לזה שאני צריך לטפל בדרך שבה מתנהג כלפי אחרים
נקרא לזה נרקסיסט מודע
אתר שמצאתי בעבר שמסביר קצת את ההבדלים
סוגי הנרקסיסטים

אבישי ק

New member
אני חושב שזה קשור להק"ר

לדעתי האישית
בגלל ההק"ר אנחנו מפתחים מנגנון הגנה נפשי שעוזר לנו להתמודד עם הכשלונות שלנו בכל מני תחומים

למעלה