בדיקות עיניים

בדיקות עיניים

תגידו חבר´ה, בדיקות העיניים,שבהם מטפטפים טיפות לעיין כדי להרחיב את האישונים,כדי שהרופא יוכל להביט אל תוך עיננו,לא מעצבנות אתכם? היום,כמו כל חצי שנה,באתי לבדיקת עיניים תקופתית. אבל משום מה,דווקא היום,לקחתי איתי ספר כדי להעביר את הזמן.תרשמו לעצמכם:לא מומלץ! (בפעם הקודמת,הצטיידתי בווקמן,וכשהגיע תורי,אני בכלל זמזמתי שירים של אלוויס פרסלי,ולא שמתי לב מה הולך,ונכנסתי שעה מאוחר יותר...). טוב,אגיע לעניין: נכנסתי,פטפטתי עם הרופא על כדורגל ועל סיכויי ארגנטינה להעפיל לשמינית הגמר,וכו´ וכו´ וכו´.. אחרי הטפטוף,חזרתי לספר שלי. לאט לאט אני מרגיש שאני חייב להרחיק את הספר,כדי לקבל תמונה חדה. בכלל,קשה להסתכל על חפצים קרובים,כי אז מאבדים פוקוס.אפשרי רק להביט בחפצים רחוקים יחסית. הראש כבר מתחיל לכאוב לי,מרוב משחקי המרחק שאני משחק עם עצמי.(ת´אמת,גם זו דרך להעביר את הזמן..) אחרי הבדיקה,צריך ללכת הבייתה...רכב לא בא בחשבון.בכלל,באתי ברגל... החלטתי ללכת ברגל.תרשמו לפניכם:לא מומלץ!בעיקר בשעות שבהן זורחת השמש. במקרה שלי,סביבות השעה 16:00. כל פעם שיצאתי מאיזור מוצל,הרגשתי מעין כאב בעיין,מהרגישות לאור. גם לכם זה קורה?ואני עוד מרכיב משקפי שמש,אבל זה לא ממש עוזר. הכל כל כך בהיר,מראה יפה ממש,רק שקצת כואב בעיניים..
זהו. אולי גם אשתף אתכם במה שעובר עליי שאני הולך לרופא שיניים??.
)))

slightly

New member
בדיקת עיניים

גם אני הייתי היום אצל רופא עיניים, אבל הוא לא הרחיב לי אישונים. טפטף טיפות של לוקלין - אלחוש מקומי - לצורך הבדיקה. גם כן הרגשה מוזרה. אתה לא מרגיש את העיניים. אתה בכלל לא יודע שאתה בד"כ מרגיש אותן...עד שאתה לא מרגיש אותן...

איליקו

New member
בדיקת עיניים - מישהו מתמצא?

אני מניח שאתם מתכוונים לבדיקת קרקעית העין. הרופא שלי לא משתמש בחומר כלשהו ואפילו לא נוגע בעין. הוא רק משתמש במיכשור שנראה די מתוחכם ופשוט מסתכל דרכו לתוך העין. מה זה אומר? שהבדיקה לא יסודית או שהמיכשור שלו מונע את הצורך בחומרים שונים וכן מונע את הצורך בבדיקה ידנית פולשנית לתוך העין? מישהו מבין טוב בטיב הבדיקה הזאת ויכול להוסיף מידע? איליקו

10shosh

New member
הבדיקה של קרקעית העין

מבוצעת לכול סוכרתי לאחר 10 שנות סכרת כדי לבדוק אים יש מיקרו אנוריזמות שזה פגעיה בכלי הדם הקטנים בעין מאין שטפי דם בתוך העין בדר"כ רצוי לבצע אותה בעזרת הרחבת אישונים והסתכלות דרך מכשיר מגדיל כזה (לא יודעת מה בדיוק הוא עושה) כי אז קל יותר לבצע את הבדיקה ולראות את הקרקעית אבל גם הרופאה שלי לעיתים אומרת כי היא יכולה לראות את הקרקעית ללא הרחבה. אולם היא לא נוהגת לעשות זאת יותר מפעם ב..... לגבי הבדיקה אני גיליתי שנוח יותר לעשות אותה בשעת בין הערביים וגם אז ללכת עם משקפי שמש כהיםרצוי שחורים לא סגולים כאלו מודרניים.

איליקו

New member
ל-slightly

היי slightly, לא הבנתי למה הרופא שלך זקוק לאלחוש מקומי. יש לך מושג? האם הוא עושה בבדיקה משהו שאמור להכאיב? איליקו

slightly

New member
אין לי מושג

הוא בדק עם המכשור שלו במשך כמה דקות - אלומת אור שנסעה ימינה ושמאלה, זה מה שאני ראיתי.. אח"כ טיפטף את הלוקלין ובדק שוב. לא עשה שום דבר מיוחד שאמור להכאיב. מה שאני חושבת, שאולי העין ריצדה לו והפריעה בבדיקה, כי הרי הוא מפסק את העפעפיים. סתם ניחוש פראי....

הי סיקפיו...

מבינה לליבך....לפני כמה ימים הייתי אצל הרופא והוא טיפטף לי טיפות... זה ממש מעצבן וזה שורף קצת.... בכול מקרה אם אתה רוצה לדעת, אז הבדיקות שלי יצאו בסדר גמור...אין לי שום דבר בקרקעית...
...

seeyou

New member
ברור,הרגשה מוכרת...

כך מצלמה ותפתח את הצמצם הרבה זמן...באור היום... מה קורה לסרט הצילום?

למעלה