בדרך ללידה שקטה

milla8

New member
בדרך ללידה שקטה

אני בהריון שבוע 22 ובדרך להפסקת הריון בלידה שקטה.
הריון מאד מורכב שהגיע באופן טבעי אחרי כמה חודשים של טיפולים.
רקע- אני בת 43 וזה ההריון הרביעי שלי- הראשון הסתיים בהפלה טבעית בשבוע 8, בשני זכיתי באוצר שלי שכיום בן 2.5, השלישי הסתיים בהפלה טבעית+ציטוטק בשבוע 8.
לצערי הפעם ממש בתחילת ההריון (שבוע 5) גיליתי שנדבקתי ב cmv, למי שמכירה, זה וירוס מקולל שעלול לפגוע בעובר. מאז נאלצתי להמתין בחרדה גדולה למי שפיר שעושים רק בשבוע 22. הריון קשוח ומורט עצבים.. התרוצצתי בין 4 מומחים שדיברו על סטטיסטיקות כאלה ואחרות וכולם פה אחד המליצו להמתין למי שפיר.
בינתיים התחלתי להיות מטופלת במרפאת הריון בסיכון, אז גם אובחנתי עם סכרת הריון ראשונית ואחרי שבועיים של נסיונות להוריד את הסוכר בעזרת תזונה, התחלתי להזריק אינסולין בכמות קטנה מידי לילה והמשכתי להקפיד מאד על התזונה.
בסקירה המוקדמת ראו חשד למום קטן בלב, משהו מאד נפוץ ולא מלחיץ,
החלבון העוברי בתבחין המשולש גם הוא יצא מוגבר. לכאורה לא היה קשר בין דבר אחד לשני אבל יחד עם יתר הדברים הלכו ונערמו החרדות.
ובמקביל ההריון התקדם ואני לא קולטת שכבר הגענו לאמצע שלו..

לפני כשבוע היינו בסקירה מכוונת שהראתה סימנים לפגיעה נוירולוגית שעלולה להיות מאד חמורה. היינו די המומים וחיכינו עוד כמה ימים בסבלנות לבדיקת מי השפיר. השבוע, ממש רגע אחד לפני בדיקת מי השפיר, עשינו שוב אולטרסאונד שצועק cmv בפגיעה מאד חזקה וקשה. הרופא מומחה סקירות מוח עוברים, שאל אם אני רוצה לוותר על מי השפיר וכבר לקבל החלטה. ביקשתי כן לבדוק כדי לקבל תשובה ברורה. מיותר לציין שבכל המהלך הזה לא האמנתי שזה קורה והרגשתי שאני פשוט חולמת את הסיוט של החיים.
מיד לאחר מי השפיר בדק שוב ובכל בדיקה יותר ויותר היה בטוח באבחנה הזוועתית שלו.
שאלו אם נרצה כבר לתאם ועדה להפסקת הריון ליום חמישי. ביקשנו לתת לזה כמה ימים ולהמתין גם לתוצאות של מי השפיר. אבל הלכנו משם בלי טיפת תקוה.
מאז חלפו 3 ימים שבמהלכם בעצם יותר ויותר הפנמנו שזה המצב ושאין סיבה להשתהות, שבאופן אבסורדי מעצם זה שהפגיעה ככ קשה- האבחנה היא מובהקת ויחסית מוקדמת (לרוב תמונה כמו זו של פגיעה מcmv יראו רק בשבוע 24-25) וגם ההמלצות של כל הרופאים אחידות.
ביום ראשון אעבור שוב אולטרסאונד ולמחרת כנראה תהיה הועדה להפסקת הריון. כעבור יום/יומיים אשפוז ומשם יתחילו בתהליך.
אתמול קיבלנו גם תשובה רשמית ממי השפיר שאכן יש הדבקה של cmv. נפלתי בצד הכי גרוע של הסטטיסטיקה. לא קולטת שזה מה שקורה לי.

שירהד1

Member
מנהל
תנחומיי הכנים. כל כך קיוויתי בשבילך

השתלשלות אירועים קשה מאוד. אין לי מילות נחמה.
עצוב נורא. ליבי איתך.
כתבת בכותרת שאת בדרך ללידה שקטה. רציתי ליידע אותך שיש בתי חולים שעושים גרידה מאוחרת גם בשלב זה (עד שבוע 23-24).
אני חושבת שלאישה צריך להיות כל הידע, ואז היא יכולה לבצע החלטה מושכלת באיזו פרוצדורה לבחור.
אני באופן אישי חושבת שלידה שקטה היא עוד יותר אכזרית עבור האישה, אבל יש כאלו שדווקא רוצות ובוחרות בפרוצדורה זו מסיבות רגשיות כלשהן.
הכל פה מאוד אינדיבידואלי. מישהי אחת תרגיש שהיא צריכה לעבור את הלידה השקטה כדי להיפרד, ומישהי אחרת תחשוב שזה יהיה עבורה בלתי אפשרי העינוי הזה ויגרום לה נזק נפשי רב. כל אחת והדרך שנכונה עבורה.

מזמינה אותך לכתוב לנו, ככל שתרגישי שאת מעוניינת בכך.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

milla8

New member
שירה תודה

האופציה של גרידה בשלב הזה משום מה מאד מפחידה אותי. אמנם לא בדקתי מספיק ולצערי הזמן דוחק, אבל אני יודעת בפירוש שיש יותר סיכונים לי, לרחם ולסיכויים להריון נוסף ותקין.
בלי קשר לדברים הנ"ל, בן זוגי דוקא חושב שתהליך מסוג כזה היה ממש עדיף לי ולנו רגשית.
אם יש לך יותר ידע או מישהו שאוכל לפנות אליו בנושא אני ממש אודה לך, כי אני אמורה לעבור ועדה ביום שני וזה באמת ממש יושב עלי שלא בדקתי עד הסוף את האופציה הזו.

שירהד1

Member
מנהל
בעיקרון- ממליצה להתקשר בראש ובראשונה

לאסף הרופא. הם הראשונים שהתחילו בהתמחות של גרידות מאוחרות ומבצעים כאלו עד שבוע 24. לפי מה שידוע לי קפלן מבצעים עד שבוע 23-22 (אבל זה מידע מלפני כמה שנים). יכול להיות שגם בת השומר מבצעים גרידות מאוחרות.
אפשר להתקשר לעובדת סוציאלית באסף הרופא ולברר. אולי לרופא/ה שלך יש גם מידע עכשיוי ויכול לתת לך מספרי טלפון רלוונטיים.
לי בזמנו הרופאה נתנה את הטלפון של העובדת הסוציאלית במאיר, וזו נתנה לי את הטלפון של העובדת הסוציאלית באסף הרופא (הייתי אז בשבוע 16 ובמאיר כבר לא עשו גרידות בשלב זה. יכול להיות שכיום כן יש שם התמחות בגרידות מאוחרות. אני לא יודעת).
באיזה בית חולים הוועדה? הכי הגיוני לשאול שם.

הפרוצדורה של הגרידה המאוחרת גם מורכבת. שלא תביני לא נכון. לי היה מאוד מאוד מאוד קשה- גם פיזית וגם נפשית, אבל עדיין- לא הרסני (עבורי) כמו לידה שקטה. עם כל הצער והטראומה, אני שמחה שיש התפתחות טכנולוגית ורפואית שמאפשרת לאישה לסבול מעט פחות ושנותנת לה את אפשרות הבחירה.

אני יודעת שבן זוגך סובל גם הוא. זה ברור ומובן מאליו. אבל- היחידה שצריכה לבחור פה- זו את.

אגב, אם תבחרי לעבור לידה שקטה, יש אפשרות לקחת דולה שמתמחה בכך, וצריך יהיה להחליט גם כל מיני החלטות מורכבות וקשות, כמו האם לראות את העובר או לא, האם לבקש שאחות תצלם או לא, האם להחזיק או לא, ענייני קבורה ועוד.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

מצטערת כ"כ עבורכם

קראתי את שכתבת וזה ממש הרגיש כמו רכבת הרים מטורפת.
צר לי שכך עומד להסתיים.

הולכת לכתוב מעט פרטים מהנסיון האישי שלי מגרידות ולידה שקטה וממליצה לקרוא רק אם את באמת רוצה במידע:
אני עברתי לידה שקטה בשבוע 21 ו5 גרידות כולל אחת בשבוע 14+, שעבור גרידה נחשב מתקדם, אם כי לא מאד.
ההליך של גרידה בשבוע מתקדם הוא מסובך יותר ויש חשש ליותר סיבוכים, משום שהוא פולשני וקשה יותר. העובר גדול יותר, השלייה גדולה אף היא ומבוססת היטב ברחם, צריך לודא שמוציאים הכל ולהקטין סיכוי לשאריות ומצד שני להיזהר מאד מלפגוע ברחם (החשש הוא לוא דוקא קרע לרחם, שזה די נדיר, אלא פגיעה ברחם שהיא קלה יותר, אך יכולה לפגוע משמעותית בהשתקמות הרירים ובכך בסיכויים להרות שוב). היתרון בגרידה הוא ברור - את ישנה שינה עמוקה ומתעוררת אחרי, כשהכל יתסיים. ויש בכך לפעמים גם חסרון, אם את אדם שזקוק להליך של פרידה, להדרגתיות, אם יש איזושהי מחשבה על העובר עצמו ורצון להיפרד ממנו.
בלידה שקטה, ההליך איטי, הדרגתי מאד, את יכולה להיות מלווה באדם שתומך בך כמו שאת צריכה, יש יותר הליך של פרידה ואת יכולה לבחור לראות, להחזיק ולהיפרד מהעובר, אם את רוצה בכך. אפשר גם להעביר את העובר, שליה וכו לבדיקות, אם יש צורך בכך. ההליך טבעי יותר, עדין יותר לרחם, אבל חשוב לדעת ולבדוק היטב, אם לא יעשו מה שנקרא גרידת בום בסופו ואז ממילא תעברי גם את זה (לרוב בשבועות מוקדמים יותר משלך, מחשש שיש שאריות של שליה).
החוויה שלי השתנתה מהריון להריון, מגרידה לגרידה לפי השבוע והמצב שלי וכמובן הלידה השקטה שהיתה מאד שונה.
לי אישית עשה טוב להחזיק את העוברית ולהיפרד ממנה. הייתי ממש זקוקה לזה. בזמנו אבל לא ידעתי שיש אפשרות לעשות גרידה במקום אחר ולא יודעת מה הייתי בוחרת לו ידעתי.

את מציינת שיש גם עוד רצון לשמר פוריות ולנסות להרות שוב, אז זה גם שיקול בהחלטה.

אני מבינה שלבן הזוג יש גם מחשבות והעדפות שלו ועדיין, בעיני אישית, יש בעיקר מקום להרגשה וצורך שלך כרגע. זה הגוף שלך, הנפש שלך ואת צריכה לעבור את זה ולהחליט מה יהיה נכון יותר עבורך.

כל כך מצטערת עבורך

אין מלים לנחם.
שולחת לך חיבוק ומחזיקה אצבעות עבורך, התהליך בו תבחרי בסופו של דבר יעבור בשלום כך שתוכלי להמשיך ולשקם את הנפש והגוף.

משתתפת בצערך

מעבר לדברים הטובים והחכמים שנכתבו מעליי, רוצה להוסיף עוד כמה נקודות.

בשבוע כזה, סביר להניח שתצטרכי לעבור זריקה להפסקת הדופק, בלי קשר לאופן הפסקת ההריון.

אשפוז עבור לידה שקטה, עשוי להיות ממושך.
בשבוע 21 לקח לי כמעט 48 שעות מהרגע שהתחילו את השראת הלידה (באמצעות ציטוטק) ועד שילדתי בפועל.
מיד לאחר מכן עברתי גרידת בום, כפי שויקטור החתול תיארה.
בגלל השבוע המוקדם, הלידה שלי לא התרחשה בחדר לידה, אלא בחדר אשפוז במחלקת נשים.

מחזקת את הצעתה של שירה לקחת דולה, במידה ואת בוחרת לעבור לידה שקטה.
בזמנו לא חשבתי על האפשרות הזו, ואני די מצטערת על כך.

לא משנה איך את הולכת לעבור את הפסקת ההריון, ממליצה לדאוג מראש לכדורי דוסטינקס לצורך מניעת ייצור החלב.
יש לקחת אותם עד 24 שעות אחרי ההפלה. אם לוקחים מאוחר יותר - הם מסייעים בהפסקת ייצור החלב, אבל זה לוקח זמן.
הגוף שלנו מייצר חלב כשהאם שומעת את התינוק שלה בוכה, אבל הוא מייצר חלב גם בתגובה לבכי של פעוט.
אני חושבת שהגודש היה אחד הדברים הכי קשים שהייתי צריכה להתמודד איתם אחרי הלידה השקטה.

אם את מתכוונת לעבור לידה שקטה, לגיטימי לגמרי לבקש טשטוש כשאת מעוניינת בכך. הטשטוש עזר לי כשצירי הפתיחה הפכו להיות קשים מדי.

עצובה איתך

אוי ואבוי, אני כל כך מצטערת!

עברתי גם הריון עם CMV, אז אני יודעת על מה את מדברת, אצלי גילו מומים לפני מי השפיר, וטענו שאין קשר לCMV, ואלו מומים אחרים. אצלי זה היה מוקדם ממך, אז אני עברתי גרידה. אני מצטערת כל כך! זה פשוט נורא, ואין לי מילים לנחם.
שולחת חיבוקים

למעלה