בד פיברגלאס

gb228

Active member
לצורך בניית קיאק אני מחפש מקום עם מבחר יחסית גדול של בדי פיברגלס.
זקוק לבד במשקל 100-120 גר' (4 אונקיות בשיטה האנגלית), ברוחב גדול - מה שאני מוצא הרגע זה רוחב 60 ס"מ ואני מחפש בערך כפול.
כמו בן סרט פיברגלס, באותו משקל, ברוחב 75 או 100 ממ. רצוי מסוג בי-אקסיאלי אבל בלית ברירה גם ארוג רגיל יספק אותי - הרגע אני מוצא רק סרט במשקל הרבה יותר גדול.

gb228

Active member
תבדוק אצל אילנה טלפונית לא על פי מה שיש באתר.

אפוקסי או פוליאסטר?
תודה, מכיר את אלגד ודיברתי עם אילנה (בכל מקרה האתר שלהם "מבולגן" וקשה למצוא שם מידע).
גם לארטאץ' אין ברוחב הזה במשקל הרצוי (ופרט לכך - אני לא מעונין לעבוד אם עסק שלא מוכן לתת מחירים בטלפון. מצפים שתגיע עד אליהם רק כדי לברר מחירים)

אפוקסי או פוליאסטר - אני מניח שאתה שואל לגבי שיטת הבנייה. מדובר בקיאק מדיקט ימי (4ממ), "תפרים" של אפוקסי וסרט סיבי זכוכית וציפוי פנים וחוץ עם בד סיבי זכוכוית (לשם כך אני זקוק לרוחב הגדול). ביינתיים קיבלתי מידע מהמתכנן שניתן ללכת גם על בד יותר עבה, עוד לא בדקתי אם יש להם, ולחילופין ליישם שתי שכבות של בד דק יותר, אותו אני יודע שיש להם.
לגבי הסרט - עדיין אין פתרון, אולי פשוט אגזור פסים מהבד - גימור הקצה לא קריטי.

sheyd

New member
- שינוי שיטת הבנייה תקל עליך בהתמודדות עם חסרים ופשרות.
- מה השטח המצרפי של כלי השיט [לערך].
- מה המשקל המקסימלי שאתה מקווה לקבל.
- מה חשוב לך יותר: משקל? חוזק? עלות? 1-2-3.

נערך לאחרונה ב:

gb228

Active member
- שינוי שיטת הבנייה תקל עליך בהתמודדות עם חסרים ופשרות.
- מה השטח המצרפי של כלי השיט [לערך].
- מה המשקל המקסימלי שאתה מקווה לקבל.
- מה חשוב לך יותר: משקל? חוזק? עלות? 1-2-3.
ברור לי שיש מספר שיטות לבניית קיאק.
אני עובד לפי תוכניות מסוימות ולפי הנחיות המתכנן שלהן . מדובר בקיאק הזה. ביינתיים מצאתי בד במשקל 6 אונקיות שקיבל את ברכתו של המתכנן - בשטח הנתון תוספת המשקל תהיה זניחה (היתה אופציה לשתי שכבות של 2 אונקיות אבל זה היה כמעט מכפיל את העבודה והמחיר). לגבי הטייפ - אסתפק בבד רגיל.

מה לדעתך שיטת בניה יותר "ידידותית" מבחינת זמינות חומרים בארץ, גם דיקט ימי הפך להיות מצרך נדיר?

דרך אגב, את החומרים הפעם קניתי במקום שנקרא סקיבה" בחולון. לא הכרתי אותו ועליתי עליו לגמרי במקרה בחיפוש אחרי הבד. נראה שיש לו מבחר לא קטן של חומרים לעבודות פיבר-קרבון-אפוקסי-פוליאסטר

ברור לי שיש מספר שיטות לבניית קיאק.
אני עובד לפי תוכניות מסוימות ולפי הנחיות המתכנן שלהן . מדובר בקיאק הזה. ביינתיים מצאתי בד במשקל 6 אונקיות שקיבל את ברכתו של המתכנן - בשטח הנתון תוספת המשקל תהיה זניחה (היתה אופציה לשתי שכבות של 2 אונקיות אבל זה היה כמעט מכפיל את העבודה והמחיר). לגבי הטייפ - אסתפק בבד רגיל.

מה לדעתך שיטת בניה יותר "ידידותית" מבחינת זמינות חומרים בארץ, גם דיקט ימי הפך להיות מצרך נדיר?

דרך אגב, את החומרים הפעם קניתי במקום שנקרא סקיבה" בחולון. לא הכרתי אותו ועליתי עליו לגמרי במקרה בחיפוש אחרי הבד. נראה שיש לו מבחר לא קטן של חומרים לעבודות פיבר-קרבון-אפוקסי-פוליאסטר
שלום, שקלת לבנות את הקאיק מבדי קרבון?

gb228

Active member
הקיאק כבר כמעט גמור.

1. בשיטת הבניה (דיקט-אפוקסי) אין ייתרון לקרבון כי עיקר המשקל כבר העץ כך שאין כמעט חיסכון במשקל.
2 עם קרבון הגימור לא היה יכול להשאר עץ טבעי
3. קרבון הרבה יותר יקר.
IMG_20200906_123640.jpg

gb228

Active member
קיאק לא קשור לדינגי.
האמת היא שיש בי מחשבה לבנות לסירה שלי דינגי מדיקט במקום הדינגי המתנפחת הישנה. אולי בקיץ הבא.

למעלה