(בהמשך להתייעצות) Blog entry No. 220000

Yuske

New member
(בהמשך להתייעצות) Blog entry No. 220000

ה"בלוג אנטרי" זה כאילו אני רושם פה בלוג... אמרתי בעבר ואחזור שוב, שהמקום הזה הוא אחלה מקום, ואני תמיד שמח להתייעץ פה עם אנשים. אוהב אתכם^^ כלאופן אז החלטתי להוריד שיעור בשבוע באורגן בסופו של דבר. ביום ראשון האחרון (של השבוע שנגמר לנו) אמרתי למורה שלי שאני אצטרך להוריד שיעור בשבוע כי אני לא מספיק לעשות שיעורים מיום שני לחמישי בגלל שיש לי יום וחצי כי לוקח לי הרבה זמן להגיע לשיעור וכו. המורה (אגב הוא מהמורים המבוגרים והרוסים והנוקשים והדקדקנים האלה) התעצבן. ואמר שזה לא יהיה טוב להוריד לפעם בשבוע והתחיל לשאול אותי למה, אמרתי לו שאני לא מספיק, שאני לומד כל בוקר מוקדם עד הערב ובשיעורים שבין שני וחמישי יש לי יום וחצי ולא יומיים שלמים ללמוד (כמו שיש לי נגיד להספיק שיעורים מיום חמישי ליום שני ואז יש לי את כל שישי ושבת לשיעורים) והוא אמר שזה ייעקב את הלמידה ואמרתי לו שאני יודע אבל ממש חשוב לי לעבור את המבחן הזה. וגם שזה רק לחודש וחצי. ובנתיים אני אתאמן בבית כדיי לא לאבד את הטכניקה ואת הכל. לאחר מכן הוא פתח את הדף האחרון של המחברת שלי ושאל בכעס "מתי אתה קם בכל יום?" אז אמרתי לו שבשבע שבע וחצי ומתחיל ללמוד בשמונה שמונה וחצי ואז הוא שאל בכעס "שעה וחצי ממתי שאתה קם עד מתי שאתה מתחיל ללמוד?" ואז הוא התחיל פשוט לתכנן לי את סדר היום, לרשום שאני קם ב7 מתחיל ללמוד ב8, וככה אני אספיק הכל כשאני אלמד עד שעה מאוחרת בלילה אמרתי לו שזה בלתי אפשרי לי, ואז הוא שאל אותי בתקיפות "למה מה כבר עוד יש לך לעשות? נו לאכול שעה ביום נגיד, מקלחת 15 דקות, הפסקה כל כמה שעות בסדר, מה עוד יש לך לעשות?" אמרתי לו לעזור בבית וכלמיני (לא ידעתי מה להגיד לו כלכך) אין לך לעזור בבית, אתה צריך ללמוד וללמוד! כאן לא ידעתי מה להגיד כלכך והוא המשיך, "או שאתה לומד פעמיים בשבוע או שאתה לא בא בכלל" כאן אמרתי שאני לא רוצה לבטל בכלל, וחזרתי על הדברים שלי ואז הוא אמר טוב אז נעשה שעתיים בשבוע באותו היום. ואז הוא אמר שנשאל את זה שאחריי (שהוא חבר טוב שלי) אם זה בסדר שהוא יבוא בשעה שלי ואני אבוא בשעה 7 ואז ככה אני אחזור ב-11 כל ראשון ורביעי מהשיעור אח"כ המשכנו בשיעור, ובגלל שיש תרגיל אחד שאני מתקשה בו אז הוא מתלונן שאני לא לומד בבית אז צריך שאני אלמד פעמיים בשבוע, ואני אומר לו שזה לא נכון, כי אני לומד בבית זה פשוט קשה, ומה לעשות שאחריי חצי שעה אני מאבד ריכוז לפעמים, או אחריי 40 דקות אני מאבד ריכוז לכמה רגעים (במיוחד אחריי השיחה הקשה הזו איתו שדיי ירד לי הביטחון) כשזה שבא אחריי הגיע, המורה שאל אותו אם הוא יוכל לבוא מוקדם יותר והוא אמר שלא כי הוא עובד והוא לא יספיק, אז הוא שאל מה למה? אז אמרתי לו שבגלל הפסיכומטרי והוא (אחד החברים הכי טובים שלי) אמר בשקט כזה "אה..." כאילו "אה נו בשביל השטות הזו?" ואז אמרתי לשניהם שזה רק זמני! אבל המורה לא השתכנע ודרש שזה יהיה פעמיים בשבוע. המשכנו בשיעור ואז השיעור נגמר שהוא כועס כי היו חלקים שלא הצלחתי באופן מושלם (הייתי צריך עזרה קצת) (זה אגב תרגיל שאני צריך לשיר את התו שהוא מנגן, ועכשיו זה שהוא מנגן תווים ואני צריך לשיר תווים אחרים שזה יותר קשה) ואז המורה יצא למרפסת שלו לעשן וחבר שלי שאל אותי "מה מה קרה שאתה רוצה להוריד שיעור?" אז אמרתי לו בגלל שאני לא מספיק בגלל הפסיכו והוא אמר בכעס "נו כי אתה לא מתכנן את הזמן שלך נכון!" ואני אמרתי לו שהוא ממש לא צודק! ואז גם חבר שלי התחיל לשאול מה קרה, מה יש לי עוד לעשות ואמרתי לו שיש לי את הבית, את הלימודים, את האורגן ובימי שלישי בבוקר את ההתחייבות שיש לי. אז חבר שלי לא קיבל את זה ואמר שאני סתם מבזבז זמן ולא לומד כמו שצריך... חבר שלי אגב לא מתכנן בכלל לעשות פסיכומטרי, והוא ממש נגד המבחן הזה וחושב שהוא מפגר ומאמין שהוא יצליח גם בלעדיו. (אני לא מפקפק בזה, אני פשוט כועס שהוא לא בעדי כאן כי וואלה, אני ניסיתי בחודש וחצי האלה ללמוד גם פסיכו וגם אורגן אבל פעמיים בשבוע אורגן זה יותר מידי כשאני לומד לפסיכומטרי) שכחתי לומר גם שהמורה שלי אמר לי כזה "נו ומה יקרה בעתיד שיהיה יותר קשה? אתה גם תוותר" (משהו כזה) ואמרתי לו שלא, אבל כרגע יש את המבחן הזה דעה אישית- עם כל הכבוד למורה שלי, ועם כל הרצון שלי להיות מוזיקאי בעתיד, יש לי כרגע את המבחן הזה ששילמתי מהכיס שלי בסביבות ה7 אלף שקל! והוא נגמר עוד חודש וחצי ואז אני פנוי. כמו שאתם יודעים אני חשבתי המון על ההשלכות של זה, ואולי להוריד שיעור זה לא הכי רעיון טוב, אבל אני מאמין שזה רעיון טוב, כי אם אני לא אצליח אני לא רוצה שזה יהיה בגלל שלא היה לי זמן ללמוד אני רוצה בגלל הלחץ, או בגלל ששכחתי משהו שלמדתי אותו. לאחר כמה ימים, עולות לי המחשבות אולי להחליף מורה... חלק מהאנשים שדיברתי איתם המליצו לי על זה, שאם הוא לא מוכן להוריד לפעם אחת בשבוע אז פשוט לעזוב אותו (בגלל שהוא אמר או פעמיים בשבוע או בכלל לא) ואחריי הפסיכומטרי לחפש מורה אחר... ביום רביעי התקשרתי לבטל שיעור (כי בסוף השיעור ביום ראשון סיכמנו שאני אנסה להספיק לי התוכנית שלו-> זה היה יותר "אני אראה מה אני אוכל לעשות עם זה") ולפני שהתקשרתי אז איזה רבע שעה התלבטתי אם להתקשר או לא...לא רציתי לקבל שוב את היחס המזלזל הזה ולשמוע אותו צועק. לא יודע אם למזלי או לא אבל כשהתקשרתי זה הגיע למזכירה קולית מספר פעמים אז שלחתי אסאמאס לחבר ההוא שיגיד לו שלא הספקתי. ולא יודע, אני חושש מיום ראשון שאני לא ארגיש בנוח ללמוד עם המורה הזה... מוזיקה זה צריך להיות כיף, ואם אני לא נהנה כשאני לומד את זה אבל אני נהנה מהמוזיקה, אז אולי המורה לא מתאים לי? ושתדעו לכם הוא מורה טוב, הוא מורה יסודי מאוד ואני מרוצה ממנו. אבל עכשיו קצת פחות... מה יקרה עוד שנה שנתיים שלא יודע, יהיה לי מבחן באוניברסיטה נגיד ואבקש להוריד במינון או אפילו להפסיק זמנית? הוא שוב יעשה לי "ריגשי"? בכלאופן, מה שאני מתכנן זה לראות איך הולך השיעור ביום ראשון, ומקסימום לומר לו שאני צריך הפסקה לחודשיים בגלל שאני צריך ללמוד (וכן, אני לא שולל את האופציה באמצע שיעור ללכת הבייתה ולומר לו שהיה כיף ללמוד אצלו והוא מורה טוב, אבל אני צריך ללמוד, או משהו כזה) תודה ושבת שלום^^

OOOO0

New member
אמאל'ה, איזה מורה קשוח!

לדעתי זו חוצפה מצידו להתערב לך ככה בחיים ולנסות לתכנן לך את סדר היום. זה בסדר גמור שיהיו לך גם חיים פרטיים ואתה לא חייב לו דין וחשבון על זה. עם כל הכבוד, הוא כולה המורה שלך, לא אבא שלך ולא חבר שלך. התפקיד שלו זה ללמד אותך, לא להטיף לך מוסר. הוא גם לא יכול לקבוע בשביל את סדר העדיפויות. אם אתה מרגיש שהפסיכומטרי יותר חשוב הוא לא יכול להתווכח איתך על זה כי זו ההחלטה שלך בלבד. באיזו זכות הוא מסרב להוריד לך שיעור? מה הוא מציב לך אוליטימטומים?לא ייתכן שתלך לשיעורים בתחושה כזו. לדעתי אם היחס המזלזל הזה לא יפסיק אז כדאי שתחליף מורה. אי אפשר ללמוד באווירה כזו. לדעתי מורה טוב זה מורה שמתחשב בחיים של התלמיד שלו ולא מפעיל עליו מניפולציות כאלה.

remundo

New member
אני עם אורנית

גם לדעתי המורה הזה לא רק שלא הוגן אלא אפילו חצוף. מילא אם היית תלמיד בית ספר והוא היה מלמד אותך שם וחושב שהוא צריך גם לחנך אותך או משהו, אבל אתה אדם בוגר והוא לא קשור לחיים שלך ולא צריך להיות קשור אליהם מעבר לזה שהוא מלמד אותך אורגן! (וגם לאנשים שבאים לחנך אין זכות להכתיב מה לעשות בפירוט כזה. ושוב, אין לו שום זכות להעביר ביקורת על אורח החיים שלך, וגם הדברים שאתה עושה בזמנך החופשי לא אמורים לעניין אותו. אם אתה רוצה להוריד את מינון השיעורים אתה אפילו לא חייב לתת לו הסברים. זה שאתה אדם נחמד וחברותי ומשתף אותו קצת בשיקולים שלך לא אומר שצריך לאפשר לו להשתלט לך ככה על החיים לגמרי. אולי אתה באמת יכול לנצל את הזמן שלך טוב יותר ולהכניס עוד שיעור בשבוע ואולי לא, מה זה משנה? זאת ההחלטה הבלעדית שלך והוא לא אמור לקחת בה חלק או להשפיע עליה, בטח שלא בצורה כזאת! (הוא יכול לייעץ לך, ואתה יכול להקשיב לו ולהחליט אם בא לך להתייחס לעצות האלה או לא. לא יותר מזה. ושייעץ בנימה ידידותית יותר, זה יכול להיות קצת יותר נחמד. (אבל גם זאת רק עצה שלי אליו שהוא לא מוכרח ליישם אם לא מתחשק לו, ככה זה.)) חוץ מזה שכמובן שאתה מכיר את עצמך טוב יותר מכולם ויודע טוב יותר מכולם עד כמה אתה באמת יכול לנצל את הזמן שלך וכל זה אז אף אחד לא יכול לבוא אלייך בטענות כאלה בכלל חוץ ממך בעצמך.) אם האווירה הזאת באמת מפריעה לך ללמוד איתו כמו שצריך אולי כדאי שתעבור מורה, אבל תקח בחשבון שאם אתה מתייחס למוזיקה ברצינות בתור תחום שאתה רוצה לעסוק בו אז המוזיקה היא לא "רק כיף". האמת שאף פעם אל התעסקתי במוזיקה בעצמי אז אולי מה שאני אומרת לא הכי אמין, אבל אני יודעת שכל תחביב שהופך למקצוע מאבד את הפאן ה"תחביבי" שלו, ואני יודעת שכשעוסקים במשהו ברצינות צריך לדעת להתמודד גם עם מצבים בהם לעסוק במשהו הזה זה לא הכי כיף שבעולם. המקרה שכתבת כאן עם המורה לא קשור למוזיקה עצמה אלא למורה לכן מה שנאי כותבת לא הכי רלוונטי למקרה שלך, אבל זה סתם קפץ לי כי אמרת ש"מוזיקה זה אמור להיות כיף" או משהו כזה. מבחן באוניברסיטה... זה יותר "תקופת מבחנים" די לחוצה, הייתי אומרת, אבל שוב - זה תלוי מה לומדים ואיפה, ובטח יש תחומים ומקומות מסויימים שאפשר לצלוח את המבחנים שלהם בלי להתאמץ יותר מידי ועם למצוא זמן לאורגן... בכל אופן, כשנגיע לגשר נחצה אותו. הממ יכולות להיות אלף ואחת סיבות ללא להנות מללמוד משהו שאוהבים, וכן, אחת מהן היא המורה. אתה זה שנמצא בשיעור ויודע אם זה באמת בגלל המורה או בגלל משהו אחר, ולפי מה שכתבת כאן יש מצב שזה באמת המורה - אבל גם יש מצב שלא, תבדוק את זה עם עצמך. ושוב, כשנגיע לגשר נחצה אותו - אם כרגע הוא טוב לך אבל אתה חושש מעתיד שבוא הוא עלול להיות לא טוב לך, חכה שהעתיד הזה יגיע ואל תעזוב אותו כבר עכשיו רק בגלל זה. תעזוב אותו כבר עכשיו אם אתה מרגיש/חושב שתלמד טוב יותר עם מורה אחר (וזה לא מוכרח להיות קשור לאיכות הלמידה שלו, זה קשור גם לאווירה ולדברים אחרים שיכולים להשפיע על הלימוד ואתה מכיר אותם כבר בעצמך - אתה יודע טוב יותר מכולם מהו מצב הלמידה האופטימלי שלך, ואיזה מן מורה אתה צריך כדי שיתאים לזה, ועם כמה הוא קיים או עד כמה קיימים מורים שקרובים למורה האידיאלי בשבילך וכו') עכשיו. (ואם חשוב לך לא להפסיד שיעורים, כדאי שתעזוב אותו רק אחרי שכבר תמצא מורה אחר כדי שלא תיווצר תקופה של פער. ואם לא אכפת לך שתיווצר תקופה של פער, אז תחפש מורה מתי שתרצה. בכלל, זאת ההחלטה הבלעדית שלך ואתה מכיר את השיקולים והאופי שלך טוב יותר מכולנו, אלה דברים שאתה תוכל לפתור הכי טוב בעצמך.) ועכשיו, עם כל הסוגריים האלה, בואו נראה אם ההודעה תתקמפל:

remundo

New member
מצטערת, חשבתי שההודעה הראשונה לא נשלחה...

וההודעות זהות כל כך רק בזכות firefox החמודים~ שיהיה שבוע טוב.

OOOO0

New member
זהות חוץ מהשם שלי....../images/Emo3.gif

אוף, דווקא כשהתחלתי לחשוב ששמתי את תקופת ה"אורנית" מאחוריי....מאיפה האורנית הזה בא פתאום?

remundo

New member
זה מתפלק לי לפעמים

אבל בדר"כ אני תופסת את עצמי לפני שזה נשלח. כאן תפסתי את עצמי רק אחרי... סליחה ^^"

OOOO0

New member
זה בסדר. ../images/Emo24.gif

אני לא מאשימה אותך, בטח עדיין קשה לכם עם זה אחרי ששנים התרגלתם לקרוא לי בשם מסוים ופתאום הפלתי עליכם שם אחר.

remundo

New member
מסכימה עם גלית

גם לדעתי המורה הזה לא רק שלא הוגן אלא אפילו חצוף. מילא אם היית תלמיד בית ספר והוא היה מלמד אותך שם וחושב שהוא צריך גם לחנך אותך או משהו, אבל אתה אדם בוגר והוא לא קשור לחיים שלך ולא צריך להיות קשור אליהם מעבר לזה שהוא מלמד אותך אורגן! (וגם לאנשים שבאים לחנך אין זכות להכתיב מה לעשות בפירוט כזה. ושוב, אין לו שום זכות להעביר ביקורת על אורח החיים שלך, וגם הדברים שאתה עושה בזמנך החופשי לא אמורים לעניין אותו. אם אתה רוצה להוריד את מינון השיעורים אתה אפילו לא חייב לתת לו הסברים. זה שאתה אדם נחמד וחברותי ומשתף אותו קצת בשיקולים שלך לא אומר שצריך לאפשר לו להשתלט לך ככה על החיים לגמרי. אולי אתה באמת יכול לנצל את הזמן שלך טוב יותר ולהכניס עוד שיעור בשבוע ואולי לא, מה זה משנה? זאת ההחלטה הבלעדית שלך והוא לא אמור לקחת בה חלק או להשפיע עליה, בטח שלא בצורה כזאת! (הוא יכול לייעץ לך, ואתה יכול להקשיב לו ולהחליט אם בא לך להתייחס לעצות האלה או לא. לא יותר מזה. ושייעץ בנימה ידידותית יותר, זה יכול להיות קצת יותר נחמד. (אבל גם זאת רק עצה שלי אליו שהוא לא מוכרח ליישם אם לא מתחשק לו, ככה זה.)) חוץ מזה שכמובן שאתה מכיר את עצמך טוב יותר מכולם ויודע טוב יותר מכולם עד כמה אתה באמת יכול לנצל את הזמן שלך וכל זה אז אף אחד לא יכול לבוא אלייך בטענות כאלה בכלל חוץ ממך בעצמך.) אם האווירה הזאת באמת מפריעה לך ללמוד איתו כמו שצריך אולי כדאי שתעבור מורה, אבל תקח בחשבון שאם אתה מתייחס למוזיקה ברצינות בתור תחום שאתה רוצה לעסוק בו אז המוזיקה היא לא "רק כיף". האמת שאף פעם אל התעסקתי במוזיקה בעצמי אז אולי מה שאני אומרת לא הכי אמין, אבל אני יודעת שכל תחביב שהופך למקצוע מאבד את הפאן ה"תחביבי" שלו, ואני יודעת שכשעוסקים במשהו ברצינות צריך לדעת להתמודד גם עם מצבים בהם לעסוק במשהו הזה זה לא הכי כיף שבעולם. המקרה שכתבת כאן עם המורה לא קשור למוזיקה עצמה אלא למורה לכן מה שנאי כותבת לא הכי רלוונטי למקרה שלך, אבל זה סתם קפץ לי כי אמרת ש"מוזיקה זה אמור להיות כיף" או משהו כזה. מבחן באוניברסיטה... זה יותר "תקופת מבחנים" די לחוצה, הייתי אומרת, אבל שוב - זה תלוי מה לומדים ואיפה, ובטח יש תחומים ומקומות מסויימים שאפשר לצלוח את המבחנים שלהם בלי להתאמץ יותר מידי ועם למצוא זמן לאורגן... בכל אופן, כשנגיע לגשר נחצה אותו. הממ יכולות להיות אלף ואחת סיבות ללא להנות מללמוד משהו שאוהבים, וכן, אחת מהן היא המורה. אתה זה שנמצא בשיעור ויודע אם זה באמת בגלל המורה או בגלל משהו אחר, ולפי מה שכתבת כאן יש מצב שזה באמת המורה - אבל גם יש מצב שלא, תבדוק את זה עם עצמך. ושוב, כשנגיע לגשר נחצה אותו - אם כרגע הוא טוב לך אבל אתה חושש מעתיד שבוא הוא עלול להיות לא טוב לך, חכה שהעתיד הזה יגיע ואל תעזוב אותו כבר עכשיו רק בגלל זה. תעזוב אותו כבר עכשיו אם אתה מרגיש/חושב שתלמד טוב יותר עם מורה אחר (וזה לא מוכרח להיות קשור לאיכות הלמידה שלו, זה קשור גם לאווירה ולדברים אחרים שיכולים להשפיע על הלימוד ואתה מכיר אותם כבר בעצמך - אתה יודע טוב יותר מכולם מהו מצב הלמידה האופטימלי שלך, ואיזה מן מורה אתה צריך כדי שיתאים לזה, ועם כמה הוא קיים או עד כמה קיימים מורים שקרובים למורה האידיאלי בשבילך וכו') עכשיו. (ואם חשוב לך לא להפסיד שיעורים, כדאי שתעזוב אותו רק אחרי שכבר תמצא מורה אחר כדי שלא תיווצר תקופה של פער. ואם לא אכפת לך שתיווצר תקופה של פער, אז תחפש מורה מתי שתרצה. בכלל, זאת ההחלטה הבלעדית שלך ואתה מכיר את השיקולים והאופי שלך טוב יותר מכולנו, אלה דברים שאתה תוכל לפתור הכי טוב בעצמך.) ועכשיו, עם כל הסוגריים האלה, בואו נראה אם ההודעה תתקמפל:

Digi Lista

New member
יש עדכונים חדשים בנושא?...

קראתי את השרשור רק עכשיו ואני לא יודעת אם עדיין אקטואלי להגיב...

Yuske

New member
כתבתי בשרשור אבל ארשום שוב

כלומר בשרשור שלמעלה, החלטנו לקחת הפסקה זמנית מהנגינה כשבאתי לשיעור שבוע אחריי (אחריי שביטלתי שוב ביום רביעי) הוא היה יותר נחמד ואמרתי לו שעדיין אני לא אספיק גם נגינה וגם פסיכומטרי אם אני רוצה להצליח בבחינה אז הוא הסביר שבנתיים אני אקח הפסקה עד מתי שיהיה לי זמן להתרכז בנגינה. וזהו... בנתיים אני לא מנגן (למי יש זמן?>>) אבל נראה אחריי המבחן, עוד חודש וקצת!!

למעלה