בהמשך לשרשור הפיסטולטים - נתקלתי במוצר הזה

mola mola

New member
בהמשך לשרשור הפיסטולטים - נתקלתי במוצר הזה

של יונדאי.
ברורה לי העמדה לגבי מוצרים קוריאנים. השאלה אם במחיר הזה, וביחס של עלות מול תועלת, מדובר ברכישה כדאית?

yulevi

New member
אביעד המוטו שלנו

להתאפק בהצטיידות ולא לרכוש משהו שיתברר כזבל לא שימושי,עדיף לקנות כלי עם מוניטין
נמנעתי מהבעת דעה עד עכשיו, אבל הודגמו בפני הכלים של בוש ובלאק אנד דקר, עם המיכל והצינור החיצוניים, התוצאות של שניהם נראו מקצועיים לגמרי,
לא האמנתי לתןצאות
קח בחשבון שיש את בוש ביום שישי תבדוק תתתרשם, במידה ויתאים לך אנסה לעזור עוד קצת במידת האפשר
אבל תכין שעורי בית וסדרי עדיפות לכלים,

knappertsbusch

New member
הלוואי וזה היה קוריאני, הייתי ממליץ על עיוור

אבל זה לא, זה סיני מהסוג הגרוע.
חשוב מאוד להבדיל בין יצרן המכוניות יונדאי
לבין שלל ה"כלים" החשמליים בארץ שנושאים את המדבקה יונדאי.
לקרוא לדברים האלה כלים זה לעג. להתרחק ומהר!

yuvaleitan

New member
I BEG YOUR DIFFER

כמו בכל דבר בחיים, כמעט, למדתי שקיצוניות גורפת איננה נכונה.
עד השנה האחרונה נהגתי להשתמש כמעט רק בכלים חשמליים זולים, סיניים, חלקם כתומים, חלקם כחולים - חלקם הבלתי מבוטל ממשיך לעבוד אצלי גם היום. יש בכלים האלה מידה מסויימת של הימור, זה נכון, וטווח אורך החיים יכול לנוע בין שימוש חד"פ לשנים ארוכות. אין שום ספק, שהארגונומיה ונוחות העבודה, האמינות ואיכות הגימור לא משחקים לטובת הכלים הזולים. אגב, איפה אתה חושב שבוש מייצרים? מקיטה? חלק גדול מאוד מהמוצרים שלהם מיוצר בסין, אם כי תחת בקרת איכות קפדנית יותר, עם מפרטי חלקים וחומרים מדוייקים, ואבטחת איכות סופית מטעם החברה.
את החישוב אם יש כלי שאפשר לעמוד במחיר שלו היום וצריך אותו היום, או כלי איכותי ויקר יותר שכדאי לחכות ולכסוך עבורו - זה שיקול אישי בהתאם לצרכים וליכולות. הלואי ולכל אחד ואחת מאיתנו היתה האפשרות לקנות רק מוצרי איכות בכל זמן שנחפוץ. אצל רובנו (אני חושב) זה לא המצב.

yuvaleitan

New member
לכסוך? לחסוך!... וגם

שלא יובן לא נכון - אני ממליץ תמיד: במידת האפשר, עדיף תמיד להצטייד בכלים איכותיים מחברה מוכרת עם שירות טוב, במידת האפשר.

knappertsbusch

New member
השתדלתי לברור את מילותיי

ברור שהכול מיוצר היום בסין, אבל יש סיני ויש סיני.
באופן ספציפי ונקודתי למדבקה ששמה "יונדאי" בארץ: כל, ובדגש על המילה כל, כל המוצרים שיצא לי לגעת בהם
הם התחתית של המיץ של הזבל. אם תתן שם של מדבקה אחרת, שלא יצא לי לגעת בה בידיים שלי, אגיד לך שאין לי ניסיון אתה.

כולנו מכירים מקרים של מוצרי מדבקה עלומי שם שהחזיקו מעמד שנים רבות,
אבל אני לא חובב הימורים, לא באופן כללי ולא בכלים.
יש כאלה שיגידו שלהמר פעמיים או אפילו שלוש עד שמגיעים למוצר שבמקרה מחזיק מעמד כמו שצריך,
עדיין ייצא להם יותר זול מקנייה חד פעמית של מוצר אחר, יקר יותר. מבחינה כספית הם צודקים,
אבל מבחינת הזמן המבוזבז על נסיעות - טעות בידם.

yuvaleitan

New member
אנחנו בעצם מסכימים, כרגיל, אבל הנסיון

שלי עם הכלים של WOLF ושל היונדאי היה קצת יותר טוב, כנראה. חוץ ממלטשת מלבנית רוטטת שהלכה אחרי חודשיים שימוש אינטנסיבי, שעלתה 60ש"ח, אני עובד עם רוטרים (אחד של זו אחד של השניה), מסור עגול (אחד של זו אחד של השניה) מקדחות, מקצוע חשמלי ועוד כלים, גם היום. מברגות (ובכלל כלים נטענים) הייתי ממליץ בחום לא לקנות כאלה. המחירים היום הם כאלה שעדיף להמתח קצת ולקנות מברגה טובה באמת, עם סוללות ליתיום טובות.

מעניין מה שאתה אומר

א. המלטשת שלי של וולף המלבנית ממש לא עושה כלום, לכן אני מתכוון להצטייד באקצטרית של בוש בהדרכה ביום שישי
ב. אחרי המברגה 12V של וולף ניקל קדיום-שקורסת אחרי כמה הברגות, גם כן מתכונן להחליף לבוש 10.8 בהדרכה.
אבל השאלה היא לגבי שאר הכלים שציינת, האם משור עגול, רוטר של החברות הללו (וולף& יונדאי) מספקות אותך?

64amnon

New member
אני מרוצה מרוטר של וולף אם כי

נתקבל במתנה, אחרת הייתי רוכש משהו קצת יותר. עוד משהו שקיבלתי זה מלטשת מלבנית סיבובית תוצרת רופס ישנה ומאוד משומשת אבל "רוצחת", זה כבר ליגה אחרת. צלח הוא היבואן הבלעדי של רופס שווה מאוד לבדוק את המלטשות שלהם.

יחד עם זה המחיר שלו מאד זול -350 ש"ח

ולפי מה שרשמת עבור חובב עם מעט עבודות הוא יכול לתת תשובה טובה
לעומת הכלים של בוש שמתחילים ב550.

64amnon

New member
אל תתפתה לחסוך פער של 200 בכלי כזה חשוב

כי מה שלא ציינתי וזה מוכר וידוע בכלים הזולים זה שנועל הגובה לא אמין ונוטה להשתחרר בזמן עבודה. אני הצלחתי להתגבר ולסדר הבעיה אחרת הייתי זורק אותו לזבל. כל היתר עובד טוב לכן מרוצה. איזה מלטשת ב200 (כתבת ליובל) אתה עומד לרכוש? תזהר לא לזרוק סתם כסף.

yuvaleitan

New member
לגבי מלטשת / רטור / מסור

המסור העגול עובד יפה, ולצורך רוב העבודות הוא מספק לגמרי.
לגבי הרוטר של היונדאי - אני בינתיים מחכה שמשהו יקרה לו, כדי שיהיה לי תירוץ להשתדרג... השאלתי לשכן, והלך מיסב. אז הוא קנה והחליף ועכשיו שוב עובד מצויין (לעזאזל...). עם זה של WOLF לא עבדתי מספיק כדי להגיד, אבל קניתי אותו בגרושים ממישהו, יחד עם סט טוב של וודפקר, והוא עובד טוב.
עם המחיר מבצע של הרוטר של בוש אצל צלח - הייתי בהחלט מציע לך ללכת עליו.
http://www.z-tools.co.il/product.asp?prodID=594

כמה שהייתי רוצה

התקציב ל"בילוי" בצלח הוא כ1000 ש"ח
מתוך זה ילך על הבוש כ800 ועל המלטשת 200
מסור ארווין ידני/יפני
מפסלת טובה
צקלינה, אז נראה איך נחזור הביתה ובאיזה מיטה נישן.....

bpnini

New member
גם אני ניסיתי להגדיר תקציב ליום שישי...

לא הלך, אני קונה עם הלב (ולא עם הכיס...
).
יובל, חשבת אולי למכור את הרוטר כתירוץ להשתדרגות?

yuvaleitan

New member
לא!

אם כבר אז הייתי מוסר אותו לאימוץ, כפי שמסרתי לאחרונה גרונג פשוט וטוב וסיני, וגם משחזת 6" שולחנית. במקרה הזה, הצורך להשתדרג הוא לגמרי מהלב, כי הרוטר עושה עבודה מצויינת, במיוחד עם השולחן. אם וכאשר אעבוד עם רוטר באופן אינטנסיבי יותר, זה כשלעצמו יצדיק השתדרגות. לאחרונה קניתי גם כלים למחרטה, גם גרונג-פנדל של היטאצ'י (משומש מעט במצב טוב), אז אני מרגיע קצת (יש גם הוצאות נוספות על הבית - מזגן, שואב אבק מרכזי וכאלה, קייטנות לשלושת הצאצאים....).

bpnini

New member
מה עם קייטנת סידור וניקיון חדר העבודה של אבא:

שואב אבק? זה לחלשים
... החזקים מטאטאים, גם חוסך חשמל וגם עושה כושר על הדרך... מזגן, מזגן זה.... טוב נו, מזגן בארץ זה חובה....

yuvaleitan

New member
סידור וניקיון זה לא קייטנה...

השואב המרכזי הוא לבית בכלל. על הדרך העליתי נקודה לעליית הגג (AKA חדר העבודה/בוידעם של אבא). הכוונה היא להתחבר ישירות לכלי העבודה, דרך מפריד ציקלוני לנסורת ואבק. בכל מקרה, במיוחד מאחר ואני חורט, טאטוא יישאר מחוייב המציאות.
מזגן - ההתקנה הסתיימה לפני יותר מחצי שנה, ועוד לא הפעלנו אותו (חוץ מיומיים בחורף). אנחנו לא מחסידי המזגן, אלא החלונות הפתוחים. בעליית הגג/סדנא/כבשן-מתחת-לרעפים-עוד-אין-בידוד-נורמלי-וחלונות-גג לאוורור, מזגן יהיה שיפור משמעותי באיכות החיים. עכשיו אני הולך ונוזל תוך כדי עבודה. אחרי שעתיים בעליית גג אני נמוך בשני סנטימטרים.... זה גם כי אני חוטף בראש מהקורות מתכת שמחזיקות את הגג....

למעלה