בהצלחה לתנועה...

בהצלחה לתנועה...

אם מסתכלים על האידאולוגיה שהיא משמאל לימין שהוא קיצוני היום רואים שבמרכז יש אלטרנטיבה אחת...ציפי לבני עמרם ועמיר...
אין אפילו צורך להסביר מדוע...

אם מישהו לא מבין את זה...אסביר לו

shaycohen2

New member
שמאל מרכז / שמאל מתון

זה עניין של סמנטיקה. אין לזה הגדרה מילונית - זה סובייקטיבי. זה חשוב בעיקר בשביל מיתוג, לא בשביל התוכן.
לא ברור לי למה אתה מגדיר את פרץ כשמאל לא מתון. על אותו משקל, אני יכול להגדיר את רשימת הליכוד הנוכחית כימין קיצוני (פייגלין, דנון ושות').
בתנועה מאמינים בחזרה למשא ומתן עם הפלסטינים ובפתרון שתי המדינות כהכרחי לשימור מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כמובן שהמשא ומתן צריך להתנהל תוך שמירה על האינטרסים של ישראל (כגון התנגדות לזכות השיבה לתוך תחומי ישראל). במקביל, מאמינים גם בפגיעה בחמאס ובארגוני הטרור בהתאם לצורך, כך ששמאל קיצוני זה לא.
בימין עדיין עיוורים להשלכות העתידיות של המשך המצב הקיים. בסוף גם שם יתפכחו, מוטב מוקדם ממאוחר.

צורי80

New member
העיוורים זה השמאל שמאמינים במשא ומתן

כמו שאמר מי אחד מראשי התנועה על ירי מעזה
"לא ראיתי טענה מגוחכת מזו"

shaycohen2

New member
העיוורים בימין חושבים שאפשר להתעלם מכל העולם

ולעשות מה שאנחנו רוצים.
להמשיך ולהתעלם מקיום הפלסטינים, מקריאות העולם, כולל ידידינו הטובים ביותר.
אנחנו נמשיך לעשות כל מה שעולה על רוחנו ויהיה טוב. אנחנו לא צריכים אף אחד. לא את האירופאים. גם לא את האמריקאים.
זה עיוורון אמיתי.

צורי80

New member
אף אחד בימין לא עיוור

לכן הנושא המרכזי באספת האו"ם בספטמבר היה אירן
העולם מזהה נחישות וככל שנחושים יותר הלחץ פוחת.
אם יהיו מנהיגים כמו לבני, אותו לחץ שאובמה מפעיל לא לבנות בבית אל, הוא יפעיל לקבל פליטים לתחומי ישראל, הלחץ תמיד יהיה השאלה על מה.

shaycohen2

New member
רעשי רקע

גם בנושא האיראני אובמה התייחס לדברי ביבי כ"רעשי רקע". הוא לא מתרגש מביבי וגם לא מהציור היפה של הפצצה (אני מתפלא שאולפני האחים וורנר לא הגישו תביעה על הפרת זכויות יוצרים). בנימין "הראשון שזיהה" נתניהו אוהב לקחת קרדיט על דברים שתרומתו בהם לא גדולה. למה שאתה קורא "נחישות", בעולם מתייחסים כאטימות. ואם כבר מדברים על איראן- האם הנחישות של המשטר שם להמשיך בתוכנית הגרעין הביאה להפחתת הלחץ? שוב, זו תאוריה שאין לה שום אחיזה במציאות.
לגבי ציפי לבני, היא הביעה עמדה נחרצת נגד החזרת פליטים לתחומי ישראל גם במהלך המשא ומתן שהתנהל בתקופת הממשלה הקודמת. אין שום חשש שלבני תסכים לקבל את זכות השיבה.

צורי80

New member
התעלמות מהמציאות לא משנה אותה

זה נכון בהקשר של עליית החמאס בעזה עקב עקירת גוש קטיף ונכון בשאר העניינים.
ביבי היה זה שעמדות נחרצות כמה שהיא רוצה, הכתיב את נושא היום בכינוס בספטמבר באו"ם.

נחישות שמפחיתה לחץ נכונה בכל מערכת יחסים בעולם, זה נכון ברמת הורים וילדים וזה נכון ברמה של מדינות.
מי שנכנע ללחץ מזמין אליו עוד לחץ.

ליבני יכולה להביע היום עמדות נחרצות, זה לא בעיה, כשהיא תבוא למשא ומתן היא תצטרך לוותר על משהו, מאחר והיא כבר מסכימה לחזרה לגבולות 67 עם תיקונים קלים, מה שישאר לוותר יהיה חזרת הפליטים.

ישראל חזקה זקוקה למנהיג חזק.

shaycohen2

New member
נכון- התעלמות אכן לא משנה את המציאות

ביבי הכתיב את נושא היום בכינוס האו"ם? איזה שגעון גדלות. ביבי לא מכתיב את נושאי כינוסי האו"ם. אלו חלומות של הימין.
האנלוגיה ממש לא נכונה. האם באנלוגיה שלך אנחנו ההורים והאמריקאים ושאר העולם הם הילדים? שוב, שגעון גדלות.
לבני לא תוותר בעניין החזרת הפליטים לתחומי ישראל, כפי שלא עשתה בעבר. להמשיך ולחזור על זה לא יהפוך את זה לנכון.
"ישראל חזקה זקוקה למנהיג חזק." - נו מה זה? אתה חוזר על הסיסמאות של הליכוד. חשבתי שאנחנו מנהלים דיון יותר רציני.

בנוסף יש עניין דמוגרפי - הם יגברו עלינו במספר

במספרם בעוד כמה שנים. לא ברור לי עד כמה יש פרטנר בצד השני אבל אני רוצה לראות בממשלה מישהו שלא חוסם את האפשרויות ולא נותן קדימות ליישובים מעבר לקו הירוק. ושלא מאפשר תספורות על חשבוננו.
שיתרום לגופים כסף מעצמו אם הוא כל כך רוצה.

הפרבולה

New member
אבו מאזן הוא האחרון שיש ללכת לדבר איתו

כדי לשמור על ישראל כמדינה יהודית ציונית, האינטרס שלו ושל כל הערבים זה בדיוק ההיפך - שלא תהיה פה מדינה יהודית ציונית בכל גבול שהוא. לכן הוא ידרוש שניסוג מהשטחים היקרים לנו ( ולא משועפת ובית חנינא אלה מגושי ההתישבות) ובמקביל הוא לא ייותר על "זכות השיבה", וגם כמובן ידרוש שניסוג את מה שמההוה סמל בשבילנו ( הכותל המערבי )

אז מה שיקרה אתם תעשו עוד ועוד וויתורים תקפיאו התישבות גם באיזורים שבקונצנזוס תבליגו על הטרור רק כדי לשמור על "התהליך המדיני" ובמקביל נקבל עוד ועוד טרור ושינאה ושום שיפור בדעת הקהל לטובתינו להיפך.

shaycohen2

New member
מעקרונות התנועה:

"ההסכם ייושם ומדינה פלסטינית תקום רק לאחר תקופת בייניים בה יישומו כל התנאים הנדרשים להקמתה ויבטיחו שלא תהפך למדינת טרור."
למה אתה קובע מראש על מה הוא לא יוותר- צריך לבדוק זאת במשא ומתן. ברור שאם לא יוותר על זכות השיבה לגבולות ישראל אז לא יהיה הסכם. השאלה היא גם מה האלטרנטיבה. להתעלם מהפלסטינים ומקריאות העולם? אתה בטוח שנוכל להמשיך ולהתעלם?

הפרבולה

New member
הוא לא יוותר על כלום ,

לא במשא ומתן לא לפניו ולא אחריו לא בחדר ולא במיסדרון חבל על הזמן.
הוא ממש לא צריך את הטובות שלנו שנוותר על ריבונות ישראלית בשועפט ואבו דיס, הוא רוצה את יפו ועכו חיפה .... ושניסתלק מפלסטין.

הבעיה היא שלא נרוויח כלום מזה שלפחות לא נוכיח שאנחנו לא "סרבני שלום" העולם לא יעריך אותנו יותר אלה להיפך. אנחנו נמתח כמה שיותר את הוויתורים שלנו אולי אפילו נסכים לאיזה פשרה בנושא "זכות השיבה", נקפיא התישבות גם בירושלים, ולא נקבל קמצוץ של אהדה מהעולם, חלק יראו בנו עם חסר אופי וללא שורשים, והחלק ששונא אותנו ימשיך לראות בנו "סרבני שלום" כי מבחינתו עוד לא וויתרנו מספיק.

במקום להתעסק בבעיות אחרות ובוערות של מדינת ישראל ( כלכלה, שיכון, שוויון בנטל, פער חברתי ....) הממשלה תשקיע המון אנרגיה בטחינת מים ובניסיונות פאטתים לשכנע את אבו מאזן שיהפוך למשת"ף שלנו.

shaycohen2

New member
אין לטענות שלך אחיזה במציאות

אבו מאזן חזר ואמר שהוא מכיר במדינת ישראל בגבולות 67 אז על סמך מה אתה קובע שהוא רוצה את יפו, עכו וחיפה?
גם הטענות לגבי יחסו של העולם לא נכונות. בתקופות בהן נוהל משא ומתן רציני, הייתה לנו לגיטימציה בינלאומית רחבה הרבה יותר. ראש הממשלה ושר החוץ הישראליים התקבלו בברכה ברחבי העולם ושרי חוץ אירופאים הגיעו לישראל בכדי להביע תמיכה גם בזמן מבצעים צבאיים. כיום, הדיבורים על סימון והחרמת מוצרים ישראליים רק הולכים וגוברים, גם במדינות ידידותיות יחסית. שמעתי כבר מאנשי ימין את הטענה על כך ש"לא יעריכו אותנו". אין שום ראיה שמחזקת את הטענה הזו. שמעת איזשהו מנהיג בעולם שהביע עמדה כזו?
העיסוק בתהליך השלום לא בא במקום טיפול בבעיות בוערות אחרות של ישראל (שגם שם צריך לתקן שטויות שביבי עשה). הוא בא בנוסף ואף יעזור להגדיל את הצמיחה. לממשלה צריכה להיות מספיק אנרגיה בכדי להתעסק בהכל. גם ככה שר החוץ בממשלה הנוכחית לא עבד קשה מדי. לא היו הרבה מנהיגים עולמיים שרצו לדבר איתו.

mr dish

New member
קשקשן. אם הצדק איתך...מדוע מכחיש השואה סירב

להצעתו המופלגת והחד-פעמית של סמרטוטמרט?

אתה עדיין מתעקש להתעלם מהמציאות והעובדות.

shaycohen2

New member
אתה עוד פעם תחזור לאותו הדבר

ואני עוד פעם יגיד שנוהל משא ומתן שלא מיצה את עצמו. אתה תחזור ותגיד משהו מעליב ולא במקום על שרון / לבני / עליי.
מיצה את עצמו הדיון בינינו לדעתי.

mr dish

New member
"לא מיצה את עצמו"??? חחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אתה בטח מתפקע מצחוק כל בוקר, בהביטך במראה.

shaycohen2

New member
רמת הדיון איתך הולכת ומשתפרת...

אני בהחלט מחייך בבוקר :). יש לי הרגשה שאתה לא...

מה זה שמאל ?

שתי מדינות לשתי עמים ?
אני מסתכל על רשימת הליכוד...ולא מאמין...זה לא ימין...זה ימין סהרורי
פשוט כך !

אנחנו לא חיים לבד בעולם !

מצנע אמר שמדובר במפלגת שמאל ? אין בעיה
פרץ שמאל לא מתון ? אין בעיה

כאחד שמאז ומתמיד היה במרכז עם נטיה מעט ימינה...אני חי בסדר עם האידיאולוגיה הזו
מבחינתי הם מרכז
הליכוד פשוט זז ימינה והרבה
עם דנון...חוטובלי...פייגלין...יעלון...ריבלין ועוד

למעלה