בוקר טוב, איזה אופי לדעתכם צריך

מירבי*

New member
בוקר טוב, איזה אופי לדעתכם צריך

להיות לקשר בין ההורים המיועדים לפונדקאית, במהלך ההריון ואחרי הלידה? סוגיה שאני אישית מתלבטת בה רבות, אשמח לשמוע את תגובתכם. יום נעים וחמים ... מירבי*

היי זו דעתי כפונדקאית../images/Emo92.gif

לא מאמינה כתבתי והכל לא עבר אכתוב מחדש.... אז ככה לפי דעתי הפונדקאית חייבת להיות רגישה לעצם העובדה שעליה משימה לא פשוטה ללדת תינוק לאישה שלא יכולה ללדת בעצמה לכן לדעתי טיב היחסים בין שני הנשים חייב להיות קרוב מאוד מירבי וזה כמובן לדעתי. חייבת לציין כי טיב מערכת היחסים ביני לבין ההורים המיועדים קרובה מאוד מדברים כל יום בטלפון ונפגשים אחת או פעמים לשבוע שזה לדעתי מאוד מאוד חשוב. בסך הכל כל העניין הזה טעון רגש רב ולדעתי שהפונדקאית נבדקת על ידיי הפסיכולוגית קלינית היא חייבת לדעת שהיא מספיק רגישה לעניין הזה בסך הכל הם לא שואלים מספיק שאלות על כך מנסיון אני אומרת. מה דעתכם על דעתי?? שלכם דרדסית

אודליה1

New member
זו באמת שאלה קשה ומסובכת

אני חושבת שצריך לדבר על זה ולראות מה הציפיות של הפונדקאית מההורים ולהיפך, חשוב שהפונדקאית תרגיש טוב שתדע שדואגים לה,מצד שני לפעמים יש בעיות בפרידה, צריך לעשות את הניתוק בהדרגה, אחרי הלידה לדעתי לא צריך להית קשר חזק, התינוק יגדל ואז יתחילו שאלות קשות. אודליה

עכשיו השלב שלי הוא כזה...

בעוד שבוע אנו מוזמנים לחתום על החוזה הוועדה בתל אביב כבר יש תאריך ובמקביל נקבע לי תור כבר אצל הרופא המטפל לגבי התחלת קבלת ההורמונים לפני ההחזרה בטוח שאת מבינה למה אני מתכוונת מירבי דרדסית

לאודליה...

חשוב מאוד מה שציינת אך זה ברור לחלוטין ומוסבר בצורה ברורה לכל פונדקאית בחוזה זה רשום שחור על גבי לבן לאחר הלידה מנותק כל מגע בין הפונדקאית להורים... אלה אם כן הם מסכמים אחרת לכן עם כל הרגישות לדר הפונדקאית מודעת לזה לחלוטין וכל בעיה אחרת שצצה תתמוך בה פסיכולוגית לאחר הלידה זה עוד סעיף חשוב שכתוב בחוזה לטובת הפונדקאית. נכון שאני צודקת מירבי? שלך דרדסית

מירבי*

New member
אין ספק שהחוזה כולו מגן מאוד על

הפונדקאית מפגיעה אפשרית. מכיוון שהפונדקאית היא זו שעלולה למצוא עצמה במצוקה נפשית עקב התהליך הלא פשוט שהיא עוברת, מנוסח החוזה באופן כזה שמבטיח הגנה מירבית עליה. היחס בין הפונדקאית לבין ההורים המיועדים נגזר מכמה גורמים,ואינו דומה בהכרח מזוג לזוג, הדבר תלוי מאוד באופיים של בני הזוג ושל הפונדקאית, לא לכולם מתאימה מערכת יחסים אינטנסיבית מדי מעבר למה שנדרש. מירבי*

צורית1

New member
זהו באמת אחד הלבטים שלי ../images/Emo12.gif

היי למירבי, לדרדסית ולכולם, בתור אחת שהחלה לשקול ברצינות את נושא הפונדקאות, כאחד הפתרונות האלטרנטיביים להבאת ילד ש-ל-נ-ו לעולם, זוהי באמת אחת ההתלבטויות - מה יקרה אם לא יהיה קשר טוב בינינו לבין הפונדקאית, מה יקרה אם היא תרדוף אותי בחלומות שלי בלילה. לחילופין, יש לי מחשבות יפות על יחסים של אחיות עם הפונדקאית, ללכת איתה לבתי קפה, לבחור ולקנות יחד בגדים להריון, לקחת אותה לבחור רהיטים לחדר התינוקות - דברים כאלה. כך שאם זה יהיה סיוט - הדבר האחרון שאני ארצה הוא שהיא תדע היכן אני גרה ומה מספר הטלפון שלי ואם זה יהיה יפה - אז לבלות יחד את החגים. אבל, אני חייבת להודות, זה (מבלי לפגוע בך דרדסית יקירה - זה לא אישית אלייך) אחד החששות הכבדים שלי. בY בY צורית.

תשמעי צורית....../images/Emo91.gif../images/Emo91.gif

לכן אם תשימי לב באחת מהודעותי כאן בפורום המלצתי על המרכז להורות שהוא המתווך אותך לפונדקאית מתאימה ברגע שאת עושה זאת באופן פרטי המון דברים לדעתי לא צפויים יכולים לקרות מה שדרך המרכז מסננים בחורות ואת עוברת כלומר אני הפונדקאית עוברת מבדקים מקיפים עוד לפני כל הבדיקות שמשייכות אותי לזוג המיועד ככה שזה לדעתי חוסך המון סבל... וכלל לא נפגעתי אני גם שבחרתי במרכז ספרתי בדיוק איזה זוג הייתי רוצה לעבוד איתו וככה שזיווגו אותי לזוג המתאים לי בהחלט!! אני מאושרת מאוד עם הזוג שלי אני כל כך כמו שאמרת כמו אחות לאשה שאני עושה בשבילה את הילד אני רוצה שהיא תוכל להרגיש כל שלב של ההריון במהלך כל הבדיקות סיכמתי איתה שהיא תהייה בפנים ותוכל לראות את הכללללל מה שבתוף החוזה נותן תזכות לפונדקאית להחליט כי זו צנעת הפרט אבל אני בחרתי בדרך הזו כי בסך הכל אני מאוד רוצה עד כמה שאוכל שההריון יהיה מומחש לה וזה מאוד מאוד חשוב לי. מקווה שהבנת את דברי צורית ... ואי מאחלת לך
בדרך שתבחרי שלך דרדסית

אודליה1

New member
הבעיה עם המרכז הזה להורות שהם

בעצם כמו משרד תיווך, למה שאשלם להם תיווך כשאני יכולה לעשות הכל בעצמי, שמעתי כבר על מקרים שהם מצאו פונדקאית שהזוג לא רצה והם לא הסכימו להחליף אותה. אני לא חושבת שמישהו יכול להחליט בשבילי מי תהיה הפונדקאית שלי מלבד אני ובעלי. אודליה

מירבי*

New member
צורית, בחירת פונדקאית דומה להרבה

בחירות שאנחנו עושים בחיים, לא בכל המקרים מופעלת אותה מערכת שיקולים, אבל, כפי שלא היית בוחרת בכל בחורה שעובדת איתך להיות חברה, כפי שלא כל אחת מהשכנות שלך תהפוך לבת בית בביתך, גם פה, סמכי על האינטואיציה שלך, לכי עם זה, יש לך אפשרות לסגת בכל שלב עד לחתימת החוזה, מהרגע שאת מתחברת לפונדקאית ועד רגע חתימת החוזה יכולים לעבור בין( 3-10 חודשים), במהלך הזמן הזה תיפגשו איתה מספר פעמים וכך תוכלו להתרשם. במקרה שלנו, אנחנו לא פנינו למרכז להורות, קיבלנו שם של פונדקאית, קבענו איתה פגישה בבית קפה בקניון, כבר במדרגות הנעות היא זיהתה שזה אנחנו וכבר היה לה ברור שהחיבור יתפוס, היא צדקה, אחרי 5 דקות שיחה הבנו שזו היא, חד משמעית. צורית, אל תטרידי את עצמך בחששות מהסוג הזה, סמכי עלים כזוג, בוגר, מחושב ושקול. מחזקת את ידיך יקירה
מירבי*

אודליה1

New member
מירבי, הפונדקאית יכולה להיות גם

רווקה? או שהיא חייבת להיות גרושה או אלמנה, כמובן שאני מתכוונת לרווקה עם ילדים. לא הבנתי את העניין הזה עד הסוף. קל לי יותר להיכנס לפורום ולשאול אותך מאשר לחטט במסמכים. תודה רבה אודליה

אודליה יקרה

הפונדקאית יכולה להיות רווקה רק חובה שיהיה לה 2 ילדים זה חובה וזה ממש בדוק העניין הזה. לגבי מפגש פרטי אני חולקת עליכן אך זו דעתכן זכותכן שלכן דרדסית

מירבי*

New member
גם ילד אחד זה מספיק, לפונדקאית

שלנו יש רק ילד אחד וזה בסדר גמור, העיקר שהיא אמא. לגבי הרווקות, אין כל בעיה עם זה, רווקה, גרושה או אלמנה זה בסדר, העיקר שתהיה אמא. מירבי*

ממש מעניין ...

לי זכור שממש מבקשים שיהו שני ילדים וזה בדוק. אינני יודעת איך אישרו עם ילד אחד. דווקא אחרי מה שרשמת כאן שאלתי היום בטלפון את אביבה מהוועדה היא קבעה לי תור להגיע לחתימה עם הזוג והיא אמרה שני ילדים. שלך דרדסית

pomelit

New member
דרדסית - היות שאין כאן הרבה

אמהות נושאות, ספרי קצת על התחושה האמיתית: למה לעשות את זה? ממה זה נובע אצלך?

פומלית יקרה... מכיוון שעשו אותי ..

שקרנית ...וחוסמים את פי בפורום זה אאלץ לכתוב לך בפרטי על תחושותי היה לי הרבה לתרום לפורום זה אך מה לעשות פה מוחקים הודעות שלא לטעמה של "המנהלת" כאן זאת אומרת כאן מותר לרכוב רק מה שהיא מרגישה לא כל כך דמוקרטיה כאן לכן מכיוון שני אדם פתוח ומאוד כנה אענה לך בחופשיות יתא בפרטי חייבת לציין יכול להיות שתקבלי לפרטי שלך הודעות חשובות רכיליות של אנשים מסוימים פה כי יש להם בעיה כואב להם האמת שאני כותבת והם רוצים שאני יכתוב רק מה שהם מרגישים לא תאמת שלי לכן הם מלכלכים בפרטי מיד שולחת לך תשובה לפרטי שלך דרדסית העונה לכל שאלה

למעלה