בוקר טוב היום טו בשבט זוכרים?יש לי.

סנדייז

New member
בוקר טוב היום טו בשבט זוכרים?יש לי.

מתכון עוגת פירות יבשים לטו בשבט(העוגה של סיגל) (הכמות מתאימה ל-3 תבניות אינגלישקייק של 30 סמ) 200 גרם מרגרינה 1.5 כוסות סוכר 6 ביצים שלמות -לערבב הכל יחד 2 כוסות קמח תופח 5 כוסות פירות יבשים(צימוקים,שוקולד צי"פס,דובדבנים מסוכרים,אגוזים משמשים,תמרים,קליפות תפוז מסוכר וכו- כמובן שלא חייבים הכל ואפשר גם לשנות, העיקר שזה יהיה פירות יבשים) -להוסיף הקמח התופח +הפירות היבשים לתערובת הביצים. -לצקת לתוך 3 תבניות -לאפות בחום בינוני עוגה יאמי יאמי ומאוד מתאימה לטו בשבט. שתיל אני נותנת לכל אחד מאיתנו לכבוד החג(לא הצליח לי עם האייקון). שבת שלום וחמימה שתהיה לכולנו דרורה

Gefen

New member
../images/Emo145.gif משימות לטו´ בשבט ../images/Emo143.gif

בטח בטח שזוכרים דרורה.. זה אחד החגים האהובים עליי !! ומה דעתכם שלרגל החג נעשה לנו חגיגה בשרשור טו בשבט? אז הנה הרעיון שלי- משימות ... אם כל אחד ימלא אותן יהיה לנו פה שמייח.. אז מה עושים? משרשרים לכאן לפי הסדר הבא: א. תמונה ברוח החג - הכי יפה שתמצאו, של פרח, עץ, פרי או סתם טבע.. ב. שיר ברוח החג - כל שיר שיש בו איזכור לפרחים, פירות, עצים וכד´.. ג. מי מכם שיש לו חברים/ בני משפחה או סתם מכרים, עם שמות פרטיים ברוח החג - מוזמן לספר לנו כאן.. ד. תנו רעיון אחד- איך לחגוג עם הילדים את טו בשבט כשאנחנו בחו"ל וממש לא מסונכרנים עם פרחיית השקדייה? אז יאללה לביצוע המשימות.. (ממש כמו מדריכה בצופים אני מרגישה..
) ואל תשכחו לאכול המון פירות יבשים ושיהיה לכולנו חג טו בשבט שמח
גפן
במצברוח חגיגי משהו...

סנדייז

New member
../images/Emo79.gif ותצטרפו../images/Emo168.gif

כל הגן לבש לבן
תכלת וארגמן
יום הולדת לאילן
כל צמח רן
שאלה? פריחה ולבלוב בטבע קורים בעונת האביב הווי אומר אפריל-פסח אז למה חוגגים את טו בשבט בחורף? חג שמח דרורה

טוב אז ככה ../images/Emo147.gif

התמונה כמו שאתם רואים, מזכירה לי שאני לא בישראל (אגב הסנכרון עם פריחת השקדיה). השיר היחיד לחג שאני זוכרת זה טו בשבט חג לאילנות, אבל את המילים אני לא זוכרת
לגבי שמות, לאחי הקטן נתתי את השם אלון, כדי שיגדל חזק ויציב כאלון. ולגבי רעיונות לחגוג, כשאלון היה קטן היינו חותכים פירות יבשים בצורת פרצופים - עם עיניים משקדים ופה ממשמשים וכו´
חג שמח!

חג האילנות

אלון בננו אומץ ברומניה. תלאות רבות עברנו עד שהבאנו אותו הביתה. הוא הגיע בדיוק לפני שנה בט"ו בשבט. אכלנו פירות יבשים, יצאנו ליער כדי לראות עצים ושיחים. אולי מישהו יוכל להעביר לי שיעור מזורז ב-איך להקטין תמונות? כל התמונות מהמצלמה גדולות מ- 250 ואני לא יכולה להכניסן לפורום. חג שמח

../images/Emo147.gif../images/Emo144.gif../images/Emo143.gif תחינה לט"ו בשבט..

ב"ה אלוקי, תן בי את קמח החיטה, שאוכל להבין מהי הסלת, תן בי את קנה השעורה, שאוכל להשכיל מהי הפסולת, תן בי קמטו של צמוק, שאוכל לקמט מצחי במחשבה, תן בי את הצטמקות התאנה, שאוכל להשליט על עצמי ענווה. תן בי גרעיניו של רימון, שאוכל לשימם לי – תמרור מאותת. תן בי שמנו הטהור של הזית, שאוכל לטהר נשמתי החוטאת. תן בי לבנו הפנימי של תפוח, שאוכל טעותי ללבן ביחידות. תן בי שקדנות השקד, שאוכל על אישיותי לשקוד בתמידות. מרירות האשכולית שאוכל להבליג בקלות. תן בי קליפתו של אגוז, שאוכל לפצח ליבי העיקש. תן בי בשרו של משמש, שאוכל במעשי תמיד לפשפש. ריחו הטוב של אתרוג, שאוכל כוונותי הטובות לממש. תן בי מתיקותו של תמר, שאוכל להחזיר מתיקות הדדית. תן בי תמירותו של לולב, שאוכל להזדקף בגאווה יהודית. ומעל לכל, רבוני! נטע בי את ט"ו הכוחות בלי לחדול שאוכל בעזרתם תמיד לגדול. שבת שלום, וט"ו בשבט שקט. Kיציק

חג שמח ופורה ../images/Emo145.gif לכולנו

והיום מקבלים תעודות בבתי הספר בארץ, אני הולכת להתקשר הביתה לשמוע מה מעללי אחי הקטן השנה.

Gefen

New member
והנה חלקי במשימות....

שלא תגידו שאני רק מפילה פה תיקים ולא מתאמצת בעצמי..
א. התמונה- זה מהטיול האחרון שלנו פה באוסטרליה ל- Great Ocean Road הקאובוי זה נדב הנשמה שלי... (את הקשר לטובשבט פיגר אאוט בעצמכם) ב. השיר האהוב עליי לחג הזה נקרא- "פירות חמישה עשר.." מילים ולחן נעומי שמר, והוא בדיוק מיועד לנו, החיים בחו"ל.... "שלג על עירי כל הלילה נח אל ארצות החום אהובי הלך שלג על עירי והלילה קר מארצות החום לי יביא תמר דבש התאנה, מתק החרוב ואורחת גמלים עמוסי כל טוב הנה שוב ישוב שמש לבבי ומשם תפוח זהב יביא שלג על עירי נח כמו טלית מארצות החום מה הבאת לי שלג על עירי שלג על פני .ובתוך הפרי כל געגועי" ג. בעניין השמות שקשורים לחג..... אז שמי, כפי ששאתם אולי כבר יודעים, הוא סמדר ("הגפנים סמדר נתנו ריחם"...) משמעות השם - ניחוח פרחי הגפן...ומכאן גם בא הכינוי שלי כאן. לבן הקטן שלי, הבונבון שלי, קראנו אמיר, כידוע לכם- אמירים= צמרות העצים... ואחרון חביב, לאחותי היקרה שתחיה קוראים ורדה...וזה בא מהורד כמובן הקיצר, כמו שאתם רואים אנחנו ממש משפחה טו בשבטית.. ד. ואחרון - פעילות עם ילדים שאפשר לעשות גם בחו"ל - לשתול שתילים בגינה..מחר אני עפה על הבוקר לסנדיי מרקט לקנות שתילים ונעשה לנו את מצוות טובשבט כמו שצריך.. ואני לא מוותרת לכם חברים...מי מתנדב אחריי לבצוע המשימות??
גפן

kloei

New member
גפן, זה מדהים ,

גם לי יש תמונה בדיוק איפה שצילמת את נדב. והקשר שלנו לטו-בשבט הוא השם של בננו היחיד (בינתיים) מורן- שהוא עץ עם לבלוב פרחים לבנים באביב, העונה בה נולד מורן.

למעלה