בוקר טוב וכמעט סופשבוע...

בוקר טוב וכמעט סופשבוע...

שלומות לכם חברות וחברים, מה שלומכם? איך עובר לכם השבוע שלכם? האם תחילת השנה האזרחית היא התחלה בשבילכם? או שבעצם השנה שלכם כבר התחילה לפני שלושה חודשים ואתם באמצעה? האמת היא שגם אם זה כך, הרי שגם אז כדאי לעשות איזשהו סיכום קטנצ'יק לעצמכם - היכן אתם/אתן נמצאות ביחס לתכנונים שלכם, ולעדכן את תוכניותיכם בהתאם לשלושת החודשים הבאים. אני נוסעת הבוקר לשלושה ימים - לסיום שנה של לימודי תקשורת מקרבת. קצת בצער על כך שהולך להיות סופשבוע גשום - כי אני נוסעת למקום יפהפה (ליד ירושלים) שלטייל שם בטבע זה פשוט תענוג. אבל נו, ננסה להוציא את המיטב גם בלי זה. שיהיה לכם יום נעים וסופשבוע מוצלח, להתראות,

ניאו30

New member
תהני ../images/Emo13.gif

זה נכון שלא תמיד זה נראה ככה...אבל אני למדתי שאפשר לטייל גם בגשם,ושבשבילי לפחות חווית הטיול בטבע,בשעת הגשם,או שאחרי שנרגע קצת או בטיפות קלות-היא אף יותר טובה...זה אומר אמנם שצריך להצטייד טוב יותר,ללבוש דברים חמים,בגדים נגד-מים/רוח ועוד דברים...אבל אחרי כל אלה-החוויה הופכת להיות הרבה יותר חיה...החיבור לטבע,לפחות אצלי,קיים הרבה יותר בחורף, בשעת הגשם...כשהרוחות חזקות...יותר קל לי למצוא את השקט הפנימי מתוך הסערה שבחוץ,מאשר אם נגיד היה הכל שקט ורגוע,בחוץ,כמו בקיץ,שלא לדבר שאני לא סובל את החום...וכמובן,שזו העדפה אישית... עכשיו אני קצת חולה
(שוב!!)...אז כמובן שזה לא זמן לטיולים למינהם...אבל זה גרם לי לחשוב,שוב,על להאיט את הקצב קצת, ובזמן האחרון באמת האצתי אותו קצת,מבחינת העבודה בעיקר,בסופי שבוע ובכל זמן שאני יכול...וכשאני חולה זה גורם לי לחשוב על הדברים האלו...להתחבר יותר לתחושות העצמיות שלי,שברוב הזמן נמצאות קצת בחשכה...אם לא מודעים להם מספיק. בקשר לסיכומים לעצמנו-כתבתי את זה באחד השרשורים הקודמים,על סיכום סופהשנה או משהו כזה...דעתי כדעתך...אני גיבשתי לי סוג של מקצב כזה...שמסתובב סביב השנה כולה-שהסיכום החשוב,הגדול יותר אולי,הוא בתקופת חגי תשרי,שאז גם יום ההולדת שלי,ויותר מתחבר לי לחשבון נפש,ולאפשרות להתחיל מחדש...אבל בעצם,שנה זה המון זמן! קורים הרבה דברים באמצע,הרבה תובנות,מכשולים,הצלחות,אתגרים וכדומה...וזה לא נראה לי חכם להשאיר הכל לסופשנה/תחילת שנה עברית כי "ככה נהוג"...אז כל כמה זמן,נגיד כמה חודשים או זמן אחר דומה,כפי שנראה מתאים,שבו אני מסתכל לאחור...בוחן את הדברים מחדש...לראות איפה אני עומד...כמו שאמרתי בעבר,לא מבחינת עמידה במטרות,אלא מבחינת התהליך שלי כולו,במבט ציפור,מרחוק יותר...ואחד הכלים שעוזרים לי לשם כך היא הכתיבה השבועית שלי,שזה מעין סיכום שבועי שאני עושה בו אני הרבה פעמים "מגלה" דברים שלא חשבתי עליהם לפני כן,יותר מודע לתחושות שלי,לתובנות שלי,למה שעדיין לא התקדמתי בו,לקשיים שאני נתקל בהם ולאתגרים שבפניי. ככה אני רואה את התהליך כולו,כמו נפרש בפניי על פניי השנה כולה...מרמת השבוע,אל רמת התקופה העונתית,המשך ברמה השנתית וכלה ברמת החיים כולם,כלומר ההתקדמות לאורך השנים,ההשתנות לאורך השנים,וכדומה.

למעלה