בוקר טוב לכולם החלפתי את השם

פרח חום

New member
בוקר טוב לכולם החלפתי את השם

מפני הרבה מכרים אותי מפורום אחר יש לי בן שלומד בחינוך המיוחד באיזור חיפה קשה לו מאוד שם .יש לו בעיות התנהגות מאוד קשות הוא דילקסטי בכתב ובקריאה אוסידי טוראט .אידיגדי .הוא הגיע לשם .הוא בכל מני מסגרות שלא היתאמו לו .היה די הרבה בלגנים מזה .לא מבינים אותו שם הם טוענים שהוא יוצא מסתובב בחוץ מסרב לכנס בכוח לא ילך רק עם סבלנות .המנהלת והיועצת מתקשרים כל הזמן הוא מפריע והם לא ביי סיטר שלו וכך זה נימשך זה בית של ילדים מבתים הרוסים שזה פנימייה והבן שלי הוא ילד חוץ שרק לומד שם .הם רוצים בכוח לשים אותו בפניימה ואנחנו לא מוכנים לכן הם עושים לנו מוכשלים .מתקשרים למועצה שאנחנו לא משתפים פועלה איתם .סילחה אנחנו לא משתפים פועלה אני בקשר עם היועצת כמעט כל יום .הם תוענים שהוא עושה בעיות הוא היה מושפע מהכדורים שהיו יותר מדי בשיבלו עשו לו הזיות וכאבים בחזה וגם השמין מזה והציצי שלו גדלו ולחצים בראש .הגענו איתו לבית חולים מייד הורידו לו את התרופות ואחרי כמה ימים הוא התאזן .אבל כתוצאה מכך שהכדורים עשו נזק והשפיעו עליו לא לטובה הוא עשה דברים שמסכנים אותו ואחרים בגלל התרופות .אבל שהורידו לו את הכמות הוא חזר לעצמו .אבל המנהלת לא מקבלת את זה .הוא ניכנס לכיתה ובית הוא ממש ממושמע למה שאומרים לו כל דבר שהוא שמישהוא אחר עושה ישר אומרים שהוא עושה .אני דיברתי איתו ואמרתי במקום שאחרים יציקו לך .הם מתילחים איך לך לספר שלא יהיה הפך מה הוא אומר לי אמא אני לא מלשין אבל אני צריך לדבר כי כך הם יבנו אותי עם אני לא אגיד אני אסתבך נימאס כל דבר שמישהוא עושה אני אשם .ובאמת יש לחצים עכשיו מצד הרווחה שהוא יעשה איבחון אצל הפסיכטרית ואנחנו להגיע לשם .בניתיים הוא סובל שם מה לעשות

זהבה נ

New member
שלום לך פרח חום ובורכה הבאה

תראי מניסיון עם הבן האישי שלי שסובל מבעיות קשות בהתנהגות אני למדתי שאבחון זה כלי מאוד חשוב כי הוא אמור לעשות אבחנה מבדלת וחשוב לערוך אותו בכמה מישורים שיכללו פרמטרים של רגשי התנהגותי ודידקטי. וכהשלמה אבחון נוירולוגי או פסיכאטרי(כשעדיפות ניתנת לפסיכיאטרי) כי התחום ההתנהגותי דומיננטי וההתנגדות שלו לבצע מטלות וכולם אשמים חוץ ממני מאוד מוכר לי מהבית שלי וכבר שנים שאני חוזרת ואומרת לבן שלי שחשוב תמיד לבדוק גם היכן האחריות שלי, ושלנו כמשפחה לכל הנושא. כפי שאנו ההורים משדרים לילדים שלנו כך הם סופגים אפילו אם אנו לא מדברים על נושא מסויים הם יש להם חיישנים לדעת ולגלות את הכיוון של מה שאנו מאמינים בו. ממה שקראתי הבנתי שאין לילד שלך פניות ללמידה והא לא הולך לבית הסדפר כדי ללמוד ואני בטוחה שהוא רוצה להצליח אך אינו יכול. חשוב שאנו ההורים נאפשר לילד שלנו ככל האפשר את הפניות שלו ללמידה ולומר שהתרופות "משפיעות" הרי כל תרופה משפיעה גם אקמול, האם היית שוקלת אותה פעמיים לו היה לו חום גבוה?, מדוע לא הלכתם לרופא שנתן לו את התרופה בתחילה שוב עם שאלה מה עושים לאחר תופעות הלוואי, ידוע שלחלק מהתרופות יש תופעות לוואי אבל ניתן להחליף במשפחות אחרות של תרופות, אני בטוחה שבפורום הפרעת קשב יסבירו לך בדיוק מה ניתן לעשות ויש להם גם רופאה פסיכיאטרית שמתארחת שם וגם ממנה תוכלי לקבל ידע ומידע. ברגע שהנושא הגיע לרווחה סימן שמישהו דווח להם שיש קשיים משמעותיים עם הילד ושאתם לא ממהרים "לטפל או לבקדוק" את הנושא אצל הגורמים והמטפלים הרלונטיים, זכרי שלרווחה יש זכות שניתנות להם מטעם בית משפט ומשרד המשפטים ואם יש סכנה לשלומו הנפשי או הפיזי של הילד יכולה עו"ס לבקש רשות של אבחון בכפיה או באישפוז דרך מיון פסיכיאטרי ברגע שיש יסוד או מידע של סכנה לשלומו הגופני או הנפשי של הילד. סמכות זו ניתנת גם לעתים קרובות כאשר הורים אינם משתפים פעולה והילד אינו מטופל נכון. לכן אני תמיד אציע להורה כי חשוב ביותר לערוך "אבחנה מבדלת" ולדעת מה קורה איתו היום ובאזה מצב הוא נמצא, מה ההמלצות לטיפול, כי אין ילד שלא רוצה להצליח ואני מאמינה שיש ילד שמתקשה להראות לעולם כמה שהוא יודע להצליח אבל הוא לא יכול וזה חבל חיבים לסייע לו להצליח ומהר. בהצלחה.

פרח חום

New member
../images/Emo51.gifאני יודעת שאני בתור אמא

עשיתי עבור הילד מעל מעבר הוא מוטפל בית חולים בנירולגיה .וגם הפעם האחרונה שהיה לו התקף הגענו למיון יחד עם הנורלוג ובדקה אותו הפסיכטרית והיא המליצה לשחרר אותו המשך מעקב אצל הפסיכטרית באזור המגורים .והגשתי בקשה ומלאתי את הפרטים שלו כמו שביקשו ומחכים להגיע לשם .וכך אמרתי בפגישה עם עובדת הרווחה .והם ראו ואמרו איך אפשאר להגיד שאין שיתוף פעולה עם מה שאני עושה .היא ממש כעסה על המנהלת שהביאה דווח כאילו אנחנו לא משתפים פעולה אבל זה לא כך והם היו מרוצים שאנחנו עושים מעל מעבר לבן כך הן אמרו .לפי האיבחון הם יחפשו מסגרת של בית הספר שמכילה אותו כנראה איפוא שהוא נימצא לא מספיק טוב בשיבלו .כך הם בכלל לא חשבו להוציא אותו מהבית כי אין על מה ועוד אמרתי שאני אעשה בשיבלו הכל לכל הבדיקות שצריך

זהבה נ

New member
מאחלת לך ../images/Emo50.gif והרבה כוח

כי את צריכה את הכוחות בכדי להתמודד. אני מאוד שמחה לקרוא את שכתבת וחשוב הפגישה הזו עם הרווחה בכדי שישמעו הצדדים האחרים את הפעילות שלעתים נסתרת מצוות בית הספר כי לעתים חוסר אינפורמציה על מהלכחים גורם לטעות וטוב שהם עמדו על הטעות שלהם. בקשר למציאת מסגרת אני יכולה לספר לך מניסיוני שבמקום שהילד מצליח שם הוא יישאר ובמקום שישדר לו מוצלח ויאמינו בו שם יהיה לו טוב והוא יישאר, לצערי לכ בכל מסגרת יש את כוח האדם המכיל הזה ויש גורמים נוספים שלעתים גורמים לכישלון במסגרת אחת ולהצלחה באחרת. בהצלחה לכם.

למעלה