בוקר טוב לכולם -מ-ERA

reuvendv

New member
בוקר טוב לכולם -מ-ERA

שאלות ותשובות בנושאי נדלן אפשר לפנות לפורום הנדלן של ואללה מנכ"ל ERA בישראל הוא מנהל הפורום ולכן התשובות שתקבלו ממנו הם התשובה המוסמכת ביותר בנוסף לכך ישנם זכיני סניפים בארץ שנכנסים מידי פעם לפורום. ואם יש לכם ספקות אז אני מתווך ויועץ נדל"ן וזכין ברשת ERA בתודה יום טוב ופנוי לשאלותיכם ראובן גינזבורג [email protected]

תשובה מוסמכת

אין ספק כי מנהל הפורום של ואללה נדל"ן שהינו מנכ"ל ERA בישראל יש לו ידע רחב בנדל"ן, אך קביעתך כי התשובה המוסמכת ביותר - תוכלו לקבל ממנו, איננה מקובלת עלי. מי הוא המומחה לנדל"ן, למי יש את מירב הידע ? לדעתי מומחה לנדל"ן הינו שמאי מקרקעין, שבמקרה או לא במקרה הינו מנהל פורום הנדל"ן בתפוז.

reuvendv

New member
חילוקי דעות

לדעתי מי שעבר את בחינות הנדל"ן מטעם משרד המשפטים ומכיר את חוקי הנדל"ן והכי חשוב יודע אותם הינו מוסמך לענות על שאלות בתחום הנדל"ןולא משנה אם זה עו"ד או שמאי מקרקעין או מתווך מן השורה.

בחינות נדל"ן

האם אתה חושב שאין הבדל בין בחינות הנדל"ן במשרד המשפטים שנערכים לשמאי מקרקעין ולמתווכים ? לענות כל אחד יכול לענות השאלה היא מהו תחום מומחיותו ? ישנם עו"ד המתמחים בנושאי נדל"ן ואפילו מיסוי מקרקעין. ישנם רואי חשבון או יועצי מס שמתמחים במיסוי מקרקעין. אך עדיין אני חושב שלשמאי מקרקעין יש את כל הידע והכלים לתת תשובה מוסמכת ואם ישנם דברים שאינו בקיא בהם ניתן להעזר במומחים אחרים (עו"ד, מתווכים, יועצי מס וכו´).

שנער

New member
מוסמך או לא מוסמך - זאת השאלה !?!

ההבדל בין בחינת הנדל"ן של משרד המשפטים לבין בחינות שמאי המקרקעין מטעם משרד המשפטים - זה כמו ההבדל בין הבחינה בלשון בכתה ז´ והבחינות בלשון לתואר שני באוניברסיטה. משמאי מקרקעין נדרש היום תואר אקדמי (כלשהוא) הוא לומד שנתיים, עושה שנה התמחות (סטאג´) ועובר 10 בחינות של מועצת השמאים שבמשרד המשפטים. אז איך אתה יכול להשוות בכלל? שלא לדבר על השוואת הידע המשפטי של מתווך לעו"ד? זכותך לחשוב שזה לא משנה!!! אבל אתה יודע את האמת - אז למה להטעות את הגולשים בפורום?

reuvendv

New member
נימת זילזול או ויכוח לגיטימי?

מאד לא אהבתי את הנימה המזלזלת של כבודו א. לא השוויתי את הבחינות הנ"ל ולא נסיתי גם........... ב. הנני יודע את האמת ואינני מטעה את הגולשים ,נהפוך הוא!!!! אז אבקש לדייק כתבת שההשואה היא בין בחינות כיתה ז ובחינות לשון תואר 2 ומצד שני משמאי מקרקעין נדרש רק תואר ראשון ( כלשהוא ) אפילו בי אי כללי אמת? אז אין לרוב השמאים תואר 2 נכון ?? וברצינות לא התימרתי להשוות את הידע המשפטי של עו"ד מתווך ושמאי מקרקעין. ג כשכתבתי לא משנה התכוונתי ( ובטח ידעת את זה ) שרק אדם שמתעסק במקצוע זה ובעל ידע בתחום יכול לענות על שאלתה של הגברת. ד. רק לידיעתך הנני אמנם רק מתווך כיום אך גם אני בעל תואר ראשון, טכנאי שיניים אומן מזה 14 שנה ומתווך מוסמך מזה 7 שנים וזכיין ברשת נדל"ן מזה 4 שנים. ובשיחות אחרות לא לפורום זה אוכל לספר לך על כמה מקרים בהם נתקלתי בשמאים, חלקם מקצועיים להפליא וחלקם ............ בכבוד רב ראובן גינזבורג ממתין להתיחסותך

שנער

New member
אותה גברת בשינוי אדרת ...../images/Emo9.gif

ראובן יקירי הודעתך אשר פתחה את הדיון אינה משורשרת לשום שאלה של שום גברת. אם אתה מתכוון לשאלה בנושא תיווך - הרי שאני עצמי כתבתי את דעתי ובנוסף הפנתי אותה לפורום המתווכים בוואלה. (כדאי שתסתכל על הדיון שהתפתח שם ותלמד איך לא ראוי לתת תשובות). בוא נשים קץ לכל הבירבור הזה, הוא לא מקדם שום מטרה, ונפעל ביחד לקידום הענף ורמתם המקצועית של כל העוסקים בו. אבי

דובי123

New member
>ומכיר את חוקי הנדל"ן < - היודע הנך

מהם? הידעת שלצורך כך יש פעמים שנדרש הן הידע של עו"ד הן של שמאי והן רו"ח ורק שילוב של שלושתם יתן לך תמונה מלאה ומדויקת ולפעמים צריך גם מי/שהו שמתמצא בשגעונות המנהל אני בספק אם הנך יודע משהו באשר לתהליכי השבחה ועלותם השונים ולגבי צורת חישטוב מס השבח או אולי הנך יודע להסביר ההבדל בין חכירה להיוון דמי פיצול וכו או מה קורה כאשר חלו מספתר תוכניות על הקרקע חלקן משביחות חלקן מרעות האם אפשר לקבל פיצוי על הפקעות או תוכניות פוגעות נו.... יש על אלו ספרים רבים עבי כרס של מאות עמודים....

reuvendv

New member
ידע בחוקי נדל"ן

שאלת הגברת היתה לגבי תשלום דמי התיווך . ומסופקני אם הנך מכיר את כל חוקי הנדל"ן הקשורים לתיווך. אך אם הנך מכיר אזי מסיר אני את הכובע בפניך בכבוד רב ראובן

במלוא הענוה, חולק על שניכם

פורום נועד ל"סיעור מוחין", מקום להעלאת עמדות והבעתן, מעין "זירת דיעות" אשר מיועדת ללבן שאלות מכמה אספקטים. כאשר כואבת השן, לא נפנה לנוירולוג. כאשר ארצה שומה באזור רעננה, לא אפנה לשמאי באזור אשדוד, אלא לשמאי הבקי באזור. המוסמך ליתן תשובה הנו בעל תעודה מתאימה. לעתים שאלה תערב נושאים שונים שבמומחיות, כדוגמאת שמאות ומשפט, ותחייב תשובת שמאי ועו"ד כאחד-הראשון לא יוכל לחליף השני ולהיפך, ודווקא למעיין בפורום זה הדברים ברורים-שנער שואל לדעת משפטנים ולהיפך. הגם שאני, במלוא הצניעות אך הדבר נדרש, רואה עצמי כאחד הטובים בתחום הנדל"ן בהיבטים מסויימים,מצאתי לנכון להוריד הכובע בפני עו"ד ויזר אשר האיר עיניי בנקודה אשר לא עלתה על דעתי כלל (להלן באחת השאלות בתחום רכישת דירה מקבל"ן המלווה פרוייקט אצל הבנק לפיתוח התעשייה). הפורום אינו פורום התגוששות והצהרות, כי אם פורום בונה ותורם-או כך הייתי מעדיף לראותו, וייתכן שנאיבי מצידי לחשוב שבמקום כזה דעתו של צד תיחשב ותוחשב על-פי תשובותיו וניתוחו מצב עובדתי, על פני הצהרות ותעודות למיניהן-הללו זולות למדי בעת האחרונה. מלאכת בניית הפורום כבר-סמכא בתחום תיעשה בעשייה יצירתית, ולא עצרות וכרזות למיניהן; אמנם הפורום יכול שיגרום להשאת רווחים למאן דהוא, אך שמושו למטרה גרידא סופה שתוביל לכשונו. צא לי על שהבעתי דיעה בפני גדולים ממני בתורת הנדל"ן, אך הדבר נעשה לשמה של תורה זו.

דובי123

New member
אכן כך , נקוה שזו גם דעת האחרים

בינתים נראה שכך הוא ומבחינה זו זהו הפורום המוצלח ביותר

שנער

New member
חבל שלא התייעצת

חבל שלא התייעצת עם ידידי יהודה ברוך, מנהל הפורום בוואלה, לפני שניסחת את ההודעה שלך. הפעילים בפורום הנדל"ן של וואלה הם מתווכים והפורום מתרכז בעיקר בנושאי תיווך ובבעיות של המתווכים עצמם. מי שנותן שם רוב את התשובות בנושאי נדל"ן זה אני. כאשר יש שאלות הקשורות לתיווך או לנושאים שלמתווכים יש בהם ידע - אין לי בעיה להפנות אליכם ואני אף עושה זאת. אני מצפה שאתם תעשו אותו דבר בנושאים הקשורים לשמאות, חוק ומשפט במקרקעיו, מיסוי מקרקעין, תכנון ובניה וכו´ ...

דובי123

New member
ראובן - אני מקוה שקיבלת רשות מאבי

לפרסם הודעה זו לי גרמה הודעתך תחושה של מי שמתפרץ לבית תוך בעיטה הגונה בדלת ונאי ופוליטיליקורקט ממש לא חברים טובים... זהלא שבהודעתך אינה מנומסת היא פשוט ברוטלית באשר לתשובות המומכות של המנהל הנ"ל - מוסמכות במה? כמה זמן הוא עוסק בנדל"ן? האין תפקידו תפקיד מנהלתי? מובמכת - כי יש לו ידע משפטי נרחב להשיב על כל שאלה או אולי ידע שמאי? אין ספק שביכולתו להיות לעזר - מן הסתם זה בתחום עיסוקו מכאן ועד להגדרתך המרחק הוא רב

reuvendv

New member
ערב טוב לכולם

במחילה מכבודכם לא כוונתי היתה להעליב משהוא אלא לתת תשובה לגברת ו/או להפנותה לסגן יו"ר מלד"ן שהוא גם במקרה הבעלים של רשת הנדל"ן ERA אז בואו נפתח דף חדש ולא מכבודינו להעליב אחד את השני ושאלה לי אליך דובי לאיזה אהי כוונתך? בברכת לילה טוב לכולם והמשך התדינות פוריה מראובן /

למעלה