בורחס

.inbal

New member
בורחס

מומלץ בחום לכל אוהבי בורחס ספר שאני קוראת עכשיו של האוניברסיטה המשודרת (מהספרונים הקטנים שהופכים עבים יותר ויותר): עולמו הספרותי של חורחה לואיס בורחס/ליאו קורי פשוט תענוג, מלא באנקדוטות מחייו של בורחס המסבירות ומאירות נקודות בסיפוריו, בהסברים על רעיונות מרכזיים המופיעים בווריאציות רבות בסיפורים שונים. ולמי שאינו קורא את בורחס: חברים וחברות, הגיע הזמן! סופר נפלא של סיפורים קצרים מקוריים, מפתיעים ומעניינים מאוד! זה שונה מכל מה שאתם מכירים ומעורר מחשבה. מומלצים :קודם כל "בדיונות" אוסף סיפורים משובח ביותר (כולל בתוכו את האוסף המצומצם יותר - "גן השבילים המתפצלים") וכן "האלף". בילוי מאוד נעים לכולכם/ן

Shandi*

New member
אין כמו בורחס!

ז"א אני מניחה שיש כמוהו, ומקווה לשמוע המלצה עליהם. קראתי את "האלף" והתלהבתי מאוד, באמת יהיה מעניין לקרוא מה עבר לו בראש כשהוא כתב את זה! תודה!

galahead

New member
באמת ספרון מעולה!

ומה שיפה הוא שנדמה לי שלליאו קורי יש תואר במתמטיקה והוא מלמד במכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של הרעיונות בת"א (בערבון מוגבל, יכול להיות שהזיכרון שלי הוא לא מה שהיה פעם...) בדיונות הוא אכן אוסף סיפורים מדהים, אבל אני העדפתי לקנות לעצמי את גן השבילים המתפצלים (אסופת שיפורים "ישנה" יותר), בעיקר בגלל התרגום המופלא של יורם ברונובסקי, שלדעתי עולה על התירגום החדש (לא זוכר את שם המתרגם). ואם כבר אז המלצת בורחס: ספר הישויות הדמיוניות - כתבתי עליו כבר פעם. פשוט אוסף של הסברים, אמיתיים יותר ו/או פחות (כהרגלו של בורחס) על יצורים פנטסטיים מאגדות ומיתולגיות ברחבי העולם... אני קניתי את שלי באנגלית, כי לא מצאתי למכירה את הגירסא העברית (אותה קראתי בספריית ביה"ס לפני 4 שנים והיא אכן שווה חיפוש!) וזהו :) גל

למעלה